Onkyo TX NR 646

sebekm

New member
W końcu przekonałem się do Spotify, fajnie to funkcjonuje na nr646 z komórką.
Mam jednak mały problem.
Chciałbym słuchać Spotify i oglądać tv (może być bez głosu tv).
Czy jest taka funkcja ? Póki co mam standardowe podłączenia, czyli hdmi od dekodera do hdmi2 (cbl/sat) i wyjście z ampli do tv po hdmi main z arc oraz głośniki 5.1, bez żadnych stref.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To o czym piszesz, to bardzo fajna funkcja.
Nie wiem czy jest w 646, ale w 656, 810 itp. występuje pod przyciskiem "mode" na pilocie. Wystarczy kliknąć i zrzuca obraz do kablówki, a w tle gra muzyka. Dodatkowo na ekranie tv w rogu wyświetla nazwę utworu itp.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam. Bede zamienial moj zestaw 5.1 na 2.0. Na ta chwile posiadam amplituner ONKYO TX-NR646 czy warto sprzedawac go i kupic jakis dwukanalowy np. Onkyo TX-8150 duza bedzie roznica? Kolumny to zensor 3. Sprzet bedzie uzywany filmy 60% muzyka 40%.

Jest mega różnica. Wiem bo mam. Tylko inne kolumny.
 

mikas

Member
Mam Onkyo 810 ale mam on te same funkcje. Chciałem włączyć double bass ale swieci się na ciemno szaro i za nic nie da się tego włączyć.
 

zwierzak11

New member
czy warto kupić TX-NR474 czt 656 - zależy mi na najnowszych dekoderach dzwięku , dzwięk 5.1 , TV 4K nie wcześniej niż za rok, internet podłączenie po kablu . proszę o opinie
 

mikas

Member
u mnie to samo...kilka innych opcji tez na szaro...tez tego nie rozumiem i próbuje z tym walczyć...

Już wiem o co chodzi wystarczyło przestawić fronty na Full Band i dało się to włączyć.
Po automatycznej kalibracji JBL E80 ustawił mi fronty na 40hz tylne na 60hz a subwoofer na 120hz
Przestawiłem fronty i centralny na full band, tylne na 60hz a subwoofer na 80hz i włączyłem "double bass"
Czy do tego zestawu jbl e80 northridge można tak zostawić?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Już wiem o co chodzi wystarczyło przestawić fronty na Full Band i dało się to włączyć.
Po automatycznej kalibracji JBL E80 ustawił mi fronty na 40hz tylne na 60hz a subwoofer na 120hz
Przestawiłem fronty i centralny na full band, tylne na 60hz a subwoofer na 80hz i włączyłem "double bass"
Czy do tego zestawu jbl e80 northridge można tak zostawić?

ja wczesniej robiłem kalibracje ale ale przestawiłem na na full band fronty reszte miałem inaczej bo dzwiek po kalibracji mnie nie odpowiada...generalnie bas mam bardzo dobry,grzmi jak oszalały ale tez sie zastanawiałem dlaczego nie mozna właczyc double bass..ale zostawie to w spokoju bo podejrzewam duzej roznicy nie wniesie...
moje usstawienia:
fronty full band
center full band
tylne 90 hz
sub jeszcze nie podłaczony i jak na moje ucho jest spoko,pasuje mi
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
mikas...dasz rade wrzucic fotke z tylnego panelu suba jakie masz ustawienia?
jakie masz suba,e150?
Tak mam e150
IMG_0202.jpg

Z tego co wyczytałem to musi być całe pasmo full band i wtedy może wykorzystać niższe tony do uzyskania double bass.
Ja wcześniej miałem HK 255 i pamiętam że jak tam ustawiłem full band to dźwięk był okropny a tu jest inaczej. Ogólnie jestem pod wrażeniem i kolumny odżyły, a już miałem je zmieniać :) Co do suba to jak na razie faktycznie nie jest tak potrzebny bo bass jest ładny z frontowych głośników, czego nie było na HK. Nie testowałem jeszcze kina, ale nie miałem na to czasu bo amplituner mam od wczoraj.
A na czym słuchasz stereo ? Jest direct bez ulepszeń, potem pure audio i stereo gdzie można włączyć optymized, ja mam tak włączone. Korektor bez zmian.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
dziekuje za zdjecie ogolnie nie wiem jak u Ciebie ale u mnie pure audio i direct jest nic nie wart...słaby dzwiek...mam właczony tryb stereo,EQ na preset 1 ale bez podbicia,no i optymized właczony...uwazam ze jest super...daje duzo dynamiki,przestrzeni jest wiecej ogolnie ampli jest jakby stworzony dla tych kolumn...bardzo przyjemnie graja...jestem zadowolony...wczesnie mialem rz 800 i jest znaczna róznica pomimo ze 810 jest ponad 3 kilo lzejszy...widac ze to dopracowany ampli...na poczatku menu strasznie muliło ale teraz chodzi szybko jak przystało...musiał sie chłopaczyna rozgrzać ;)...na razie jest ok i mam na dzieje ze problem z plytami hdmi został juz rozwiazany bo wczesniej był to nie lada problem w onkyo...takze muzyki słucham na stereo,EQ preset 1 bez jakiegokolwiek podbijania i music optymizer właczony,pamietaj zeby sciagnac najnowsze aktualizacje(firmware)
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
dziekuje za zdjecie ogolnie nie wiem jak u Ciebie ale u mnie pure audio i direct jest nic nie wart...słaby dzwiek...mam właczony tryb stereo,EQ na preset 1 ale bez podbicia,no i optymized właczony...uwazam ze jest super...daje duzo dynamiki,przestrzeni jest wiecej ogolnie ampli jest jakby stworzony dla tych kolumn...bardzo przyjemnie graja...jestem zadowolony...wczesnie mialem rz 800 i jest znaczna róznica pomimo ze 810 jest ponad 3 kilo lzejszy...widac ze to dopracowany ampli...na poczatku menu strasznie muliło ale teraz chodzi szybko jak przystało...musiał sie chłopaczyna rozgrzać ;)...na razie jest ok i mam na dzieje ze problem z plytami hdmi został juz rozwiazany bo wczesniej był to nie lada problem w onkyo...takze muzyki słucham na stereo,EQ preset 1 bez jakiegokolwiek podbijania i music optymizer właczony,pamietaj zeby sciagnac najnowsze aktualizacje(firmware)
Tak, u mnie jest to samo słucham na stereo z optymizer, bo direct i pure audio mi nie podchodzi.
 
Do góry