Onkyo TX NR 646

mors111

Active member
Bez reklam
Chciałem tylko wyjąć płytę z PS4, a amplituner zrobił ŁUP w głośnikach i się wyłączył.
Przy próbie włądzenia na wyświetlaczu pojawia się Volume MAX i po chwili znów się wyłącza.
Zresetowałem zgodnie z instrukcją i teraz po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się Volume 25, czyli tak jak miałem ustawione, jednak ampli też się wyłącza.
Kolejne zalecenie instrukcji to odłączyć od sieci i od wszystkich urządzeń i poczekać godzinę.
A więc czeka mnie najdłuższa godzina w życiu. :(
Jednak mam przeczucie, że pojedzie do serwisu.

sprawdź przy okazji czy jakiś kabelek od głośników nie zrobił zwarcia , mi raz żona czyściła sprzęt i też nagle się wyłączył , potem okazało się że jeden z kabli się poluzował ( w kolumnie ) i doszło do zwarcia , po poprawieniu przewodu , wszystko wróciło do normy
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolejne onkyo do elektrosmieci. :)

Zwarcie na glosnikach moze uszkodzic ampli? Ja mialem raz zwarcie na moich jamo w glosniku centralnym to mi ampli (stary) overload wywalal, jak wzialem glosniej. Ale nic sie nie uszkodzilo.
 

DrWredman

Active member
Kolejne onkyo do elektrosmieci. :)

Jeszcze nie tym razem. Sprzęt jest na gwarancji. Oddałem do serwisu.
Miły Pan przyjmujący sprzęt podejrzewa, że prawdopodobnie padł któryś ze wzmacniaczy.
Nie zarejestrował wcześniej podobnych zgłoszeń.
Przyznam, że polubiłem ten ampli i mam nadzieję, że szybko wróci w pełni sił.
 

wysio

Member
Bez reklam
Mi po ingerencji atmosferycznej (piorun) naprawili bez problemu ampli na gwarancji. Tylko że przepięcie poszło przez HDMI, bo dostał dekoder i popalił prawie wszystko, co było z nim połączone przez ampli HDMI.
 

DrWredman

Active member
Mi po ingerencji atmosferycznej (piorun) naprawili bez problemu ampli na gwarancji. Tylko że przepięcie poszło przez HDMI, bo dostał dekoder i popalił prawie wszystko, co było z nim połączone przez ampli HDMI.

Nie zazdroszczę, ale dobrze, że serwis się spisał.
U mnie TV codziennie przez ampli grało, a teraz dźwięk jak ze studni :(
Aż się słuchać nie chce.
 

czyx78

New member
Witam od pewnego czasu zauważyłem iż mój amplituner onkyo 646 włącza się bez przyczyny w nocy o różnych godzinach tzn nie jest to notoryczne ale zauważyłem iż raz w tygodniu coś takiego ma miejsce i od razu włącza się funkcja tv do amplitunera podłączony jest dekoder CP pod cbl/sat tv samsung pod tv oraz blu ray sony funkcja cec włączona dekoder CP tv oraz ampli wyłączam pilotem od dekodera wszystko się wyłącza a w nocy nagle ampli się uruchamia tak jak opisywałem na wstępie czy ktoś spotkał się może z czymś takim
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Duchy Panie, egzorcyste trzeba wzywać :)

Wyłącz ARC i inne funkcje HDMI. To one załączają.
 

czyx78

New member
Duchy Panie, egzorcyste trzeba wzywać :)

Wyłącz ARC i inne funkcje HDMI. To one załączają.
Egzorcysta nie pomógł ale czy aktualizacje tv samsunga[46UE6500] nie miały wpływu na takie zachowanie ampli z tego co pamiętam przez jakiś czas od pierwszego podłączenia wszystkiego nie było problemu od ok 4 miesięcy coś takiego zauważyłem pozatym wyłączając arc funkcje hdmi pozostaje optyk[co by był dźwięk odtwarzany przez ampli i kolumny kina domowego] i włączanie tv ampli i dekodera trzema pilotami:oops:
 

czyx78

New member
Teraz jeszcze do wszystkiego doszło iż pilot od ampli nie działa regularnie tzn. tak jak by ampli nie reagował na pilota raz działa a potem ni cholera nie łapie baterie zmieniane
 

jzpzs

New member
A u mnie w moim 646 przestały się załączać diody. Ani zielona przy STANDBY ani niebieska przy DIRECT już się nie zaświecają. Dziwne... Da się to jakoś przełączać ? Nie chcę znów wgrywać firmwaru i ustawiać wszystkiego od nowa a boje się aby się nie okazało, że coś sprzętowo się sypie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No z iphona aplikacja pilot działa bez problemu
Kolego chodzi o to, abyś umieścił pilota od Onkyo przed obiektywem aparatu foto. telefonu i naciskając przyciski na pilocie popatrzył, czy pilot wysyła podczerwień. Jeśli tak, to z pilotem jest wszystko w porządku.
 

jzpzs

New member
A u mnie w moim 646 przestały się załączać diody. Ani zielona przy STANDBY ani niebieska przy DIRECT już się nie zaświecają. Dziwne... Da się to jakoś przełączać ? Nie chcę znów wgrywać firmwaru i ustawiać wszystkiego od nowa a boje się aby się nie okazało, że coś sprzętowo się sypie.
To teraz sam sobie odpowiem bo może komuś się przyda. Problem udało mi się rozwiązać bez radykalnych metod. Okazało się, że gdzieś (pewnie przy sprzątaniu) został wciśnięty przycisk Zone 2 i to było nie tylko przyczyną problemu z diodami Standby ale również nie wiem dlaczego ale ewidentnie z funkcjami sieciowymi. Raz działało potem się sypało. Nie mam pojęcia dlaczego tak to funkcjonuje przy Zone 2.
 

PawelR2

New member
Witam. Bede zamienial moj zestaw 5.1 na 2.0. Na ta chwile posiadam amplituner ONKYO TX-NR646 czy warto sprzedawac go i kupic jakis dwukanalowy np. Onkyo TX-8150 duza bedzie roznica? Kolumny to zensor 3. Sprzet bedzie uzywany filmy 60% muzyka 40%.
 
Ostatnia edycja:
Do góry