Onkyo TX NR 646

garot

New member
Witam

Posiadam onkyo 555 i mam problem z kalibracja przez mikrofon, gdyż po niej prawie w ogóle nie ma basów. Musze wyłączyć te aqqroom czy jak toi się zwie aby bas był. Co robię źle? Próbowałem 3 razy i zawsze to samo :(
 

DrWredman

Active member
Akustyka to podstawa. Wystarczyło, że zdjąłem zasłony na dwa dni i nawet z rozmowy w pokoju dało się słyszeć odbicia dźwięku od ścian nie mówiąc o oglądaniu kina ;)
 

garot

New member
A czy przy kalibracji ustawiacie jakoś specjalnie suba? tzn jakiś konkretny poziom głośności, odcięcia czy fazę? Może spróbować kalibracji bez suba a po niej go podpiąć?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przecież niskie tony są częścią cąłego pasma. Taka kalibracja nie ma kompletnie najmniejszego sensu. Odcięcia "małych" kolumn sa na podstawie obecności suba...

Głośność, w zależności od amplitunera. Jedne umożliwiają ustawienie jego głośności przed kalibracją.
Te które tego nie mają zmuszją do pierwszego ustawienia na wyczucie. Zwykle zaczynasz od ustawienia nie więcej niż godzina 12 ale najczęściej wychodzi że głośność powinna być na 9-10. Optymalnie kiedy po kalibracji amplituner ustawia korektę głośności jak najbliżej zera.
Czyli kiedy otrzymasz np w przedziale -5 do +5 to możesz usznać że głośność którą ustawileś jest na dobrym poziomie.
Jak dostaniesz -12 to zdecydowanie zmniejsz poziom głośności na subie i przeprowadź kalibracje ponownie.

Odcięcie głównie zależy od jakości reszty kolumn. Jak nie są to male pierdziawki i dobrze radzą sobie z zakresem od 80Hz to tyle na subie wystarczy jako max.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Przecież niskie tony są częścią cąłego pasma. Taka kalibracja nie ma kompletnie najmniejszego sensu. Odcięcia "małych" kolumn sa na podstawie obecności suba...

Głośność, w zależności od amplitunera. Jedne umożliwiają ustawienie jego głośności przed kalibracją.
Te które tego nie mają zmuszją do pierwszego ustawienia na wyczucie. Zwykle zaczynasz od ustawienia nie więcej niż godzina 12 ale najczęściej wychodzi że głośność powinna być na 9-10. Optymalnie kiedy po kalibracji amplituner ustawia korektę głośności jak najbliżej zera.
Czyli kiedy otrzymasz np w przedziale -5 do +5 to możesz usznać że głośność którą ustawileś jest na dobrym poziomie.
Jak dostaniesz -12 to zdecydowanie zmniejsz poziom głośności na subie i przeprowadź kalibracje ponownie.

Odcięcie głównie zależy od jakości reszty kolumn. Jak nie są to male pierdziawki i dobrze radzą sobie z zakresem od 80Hz to tyle na subie wystarczy jako max.
Rafa ma racje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma znaczenia czy to jest -7 czy -3, każda wartość która nie jest po za skalą (-12) jest dobra. Po kalibracji nie kręcimy też w subie, a w drodze wyjątku (jak brakuje komuś niskich) w ampli, to tak na marginesie. Wszystko jest w wątku kalibracyjnym łącznie z cytatami Chrisa z Audyssey.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ogolnie rzecz biorac poziom glosnosci suba regulujemy jeszcze przed kalibracja Auddyseya. Jak dobrze pamietam przed zabawa z pozycjami microfonu jest opcja ze trzeba ustawic suba czy suby na poziomie okolo chyba 70db a potem na pelnej kalibracji ustawi odpowiedni poziom. I wtedy juz raczej wiekszyvh korekt nie trzeba robic.

Ale trzeba pamietac ze odciecie suba ustawione przez Audysseya jest tez uzaleznione od mocy suba i wielkosci pomieszczenie. Np jak sub bedzie mniejszy a pomieszczenie wieksze to odciecie bedzie mniejsze. W moim przypadku gdzue suby sa dosc duze a pomieszczenie stanowczo za male dla nich to odciecie db jest wieksze.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Panowie czy w tym Onkyo 646 moge podłączyć dwa suby do pierwszej strefy? Czy drugi sub jest zarezerwowany tylko dla drugiej strefy?
W instrukcji nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a na stronie Onkyo.pl piszą, że jest podwójne wyjście na subwoofer.

Rozglądam się za subem, a wiadomo, że co dwa suby to nie jeden, więc wolę się upewnić.

Wklejam fotkę tylnego panelu i coś mi się wydaje, że ten drugi sub jest dla drugiej strefy. Tylko po jaką cholerę, bo jeśli zrobimy pre out na drugą strefę to lepiej byłoby, aby sub w drugiej strefie był kontrolowany przez drugi wzmacniacz. Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję.
Chyba, że jest to otwarta furtka dla wzmacniaczy, które nie mają wyjścia na SUB?

onkyo-tx-nr646-rear_4.jpg
 

Drunk

New member
Bez reklam
Raczej nie spotkałem się, żeby umieszczano specjalny pre out na suba dla pozostałych stref. Najlepiej przetestuj sam jak chcesz mieć 100% pewności.
 

DrWredman

Active member
Dzięki panowie, mam w planie wzięcie trzech subów do testów. Będę zatem potrzebował dwóch takich samych mniejszych więc pewnie trzeba będzie wziąć 4. Zobaczymy która firma będzie miała taką możliwość. Bipo już mi podesłał namiary, tylko na razie czasu brak.
 

DrWredman

Active member
Moje Onkyo zrobiło ŁUP

Chciałem tylko wyjąć płytę z PS4, a amplituner zrobił ŁUP w głośnikach i się wyłączył.
Przy próbie włądzenia na wyświetlaczu pojawia się Volume MAX i po chwili znów się wyłącza.
Zresetowałem zgodnie z instrukcją i teraz po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się Volume 25, czyli tak jak miałem ustawione, jednak ampli też się wyłącza.
Kolejne zalecenie instrukcji to odłączyć od sieci i od wszystkich urządzeń i poczekać godzinę.
A więc czeka mnie najdłuższa godzina w życiu. :(
Jednak mam przeczucie, że pojedzie do serwisu.
 
Do góry