Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

65AF8

New member
Sygnał z satelity 35% czy 100% to ta sama jakość obrazu.poniżej 35% obraz zaczyna się przycinać.
Witaj,
Jesteś na tym forum trochę więc może masz jakieś przemyślenia odnośnie pojawiających się cyrków na moim oledzie.
Powtarzam tylko że na AF8 tego nie było, nie pisze tego bo jestem zakochany w Sony, wcześniej przed Sony byłem posiadaczem lg 65c7v ale ponownie wróciłem do lg bo myślałem że odrobili lekcje jak produkuje się tv.
Swoją drogą teraz po mału dociera do mnie skąd różnica w cenie pomiędzy oledami lg i Sony.
 

kosa666

New member
Przecież każdy kto uczciwie podchodzi do tematu, mówi że Sony i Panasonic ma najlepszy obraz.

przed zakupem porównywałem i najlepiej wypadał LG (no może w sporcie lepiej wypadał Panasonic, a ficzerem Philipsa jest Ambilight). Sony w niczym nie był lepszy..

PS - a może po prostu porównaj obraz w Dolby Vision :grin:
 

65AF8

New member
przed zakupem porównywałem i najlepiej wypadał LG (no może w sporcie lepiej wypadał Panasonic, a ficzerem Philipsa jest Ambilight). Sony w niczym nie był lepszy..

PS - a może po prostu porównaj obraz w Dolby Vision :grin:

WITAJ,

Czy wszystko oglądasz w HDR i Dolby Vision, przeciez w Polsce polowa kanałów jest nadawana w SD.
W 4K LG ma obraz jasniejszy niż Sony, ale czy bardziej szczegółowy......teraz widze jak mam C9 i odtwarzam film z pioneer LX500, to faktycznie lg ma przewagę w HDR ale przjścia tonalne i kolory, kontrast moim skromnym zdaniem sony wypada lepiej, japoński procesor widac gołym okiem że nadrabia pewne niedoskoałości względem koreańskiego konkurenta.Nie wspomnę o ruchu przy oglądaniu Ligii Angielskiej, gdzie japońscy inżynierowie odrobili lekcje perfekcyjnie.
Piszę to jako użytkownik LG 65C7 nastepnie 65AF8 i aktualnie LG 65C9.
Czekam co tam pojawi się na CES w Las Vegas.
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
popatrz na piłkę na Panasonic-u to dopiero zobaczysz różnicę :)

PS - nie wiem gdzie te kanały w SD, bo ja już praktycznie nie mam takich.. a filmy tylko NETFLIX lub HBO GO... może po prostu zmień źródło jakie oglądasz a nie TV?
 

piotrflo

New member
Którą wersje oprogramowania układowego macie u siebie na 55C9? Mi weszła z automatu ostatnio 04.70.05 a zauważyłem, że na stronie LG jest już 04.71.05. Ktoś może zaciągał tą wersję?
 

efsx

New member
Którą wersje oprogramowania układowego macie u siebie na 55C9? Mi weszła z automatu ostatnio 04.70.05 a zauważyłem, że na stronie LG jest już 04.71.05. Ktoś może zaciągał tą wersję?
Ta wersja wspiera już g-sync od nvidia jak i freesync od amd i to mnie bardzo cieszy. Lecz dopiero za kilka dni sprawdzę. Podobno trzeba mieć nowe układy od nvidia czyli gtx16.. lub rtx 20.. aby to uzyskać. Jeśli ktoś siedzi w temacie bardzo proszę o więcej danych.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Desverger

New member
popatrz na piłkę na Panasonic-u to dopiero zobaczysz różnicę :)

PS - nie wiem gdzie te kanały w SD, bo ja już praktycznie nie mam takich.. a filmy tylko NETFLIX lub HBO GO... może po prostu zmień źródło jakie oglądasz a nie TV?



Na Panasonicu piłka wypada najlepiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry