Telewizor Philips OLED kolejny raz zwycięża w ślepych testach.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor Philips OLED kolejny raz zwycięża w ślepych testach.
FWD-TV-Shoot-out-2019-2-600x355.jpg
Flagowiec Philips kolejny raz zajął pierwsze miejsce w tzw. ślepym teście na najlepszy telewizor OLED. 69% użytkowników wskazało sprzęt tej marki jako najlepszy spośród 4 porównywanych modeli dostępnych na rynku. Wcześniej podobne testy, w których również zwyciężył telewizor Philips, przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii i raz w Niemczech.

Flagowiec marki Philips TV wyposażony w procesor P5 po raz czwarty z rzędu zajął pierwsze miejsce w ślepym teście użytkowników na najlepszy telewizor OLED. Czytelnicy specjalistycznych tytułów poświęconych tematyce audio-video wydawanych w Belgii i Holandii wskazali model Philips jako najlepszy spośród czterech porównywanych telewizorów OLED dostępnych na rynku. Takiego wyboru dokonało 69% spośród wszystkich oceniających użytkowników. Wcześniej testy podobne do tego zorganizowanego w Holandii przeprowadzono dwukrotnie w Wielkiej Brytanii i raz w Niemczech. W nich również zwyciężył telewizor Philips.

FWD-TV-Shoot-out-2019-1-770x448.jpg

W ramach ślepego testu zaproszona publiczność mogła bezpośrednio porównać technologie przetwarzania obrazu czterech głównych producentów telewizorów. Aby uniknąć stronniczości podczas głosowania, logotypy i inne cechy szczególne sprzętu zostały starannie zakryte. Dodatkowo przed rozpoczęciem testów urządzenia zostały niezależnie skalibrowane do tego samego standardu przez ekspertów z zespołu redakcyjnego wydawnictwa. W ten sposób zminimalizowano wpływ wybranych przez producenta opcji wyświetlania oraz zapewniono wszystkim równe szanse. Użytkownicy mogli wybierać spośród następujących modeli: Philips OLED804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 i LG C9.

FWD-TV-Shoot-out-2019-5-770x446.jpg

Tak jak w przypadku poprzednich testów w pierwszej fazie porównania użyto różnorodnych treści: każdy z dziesięciu materiałów wideo został odtworzony dwukrotnie na komputerze PC, strumieniowo z platformy Netflix lub z nośnika 4K Blu-ray na konsoli Xbox. Zwycięzcą tego etapu został model Philips OLED804, który zdobył imponujące 38%, drugie miejsce zająć telewizor Sony z wynikiem 30%, a na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się kolejno urządzenia LG i Panasonic.

FWD-TV-Shoot-out-2019-8-770x434.jpg

W kolejnej części testu w telewizorach włączono tryb obrazu „żywy” lub „dynamiczny”, które są używane przez producentów dla zaprezentowania pełnych możliwości przetwarzania w obszarze jakości obrazu. Tryby te pozwalają również najpełniej porównać technologie wykorzystywane przez poszczególne marki. W przypadku Philips TV jest to procesor P5 odpowiadający za przetwarzanie obrazu w pięciu kluczowych obszarach. W tej fazie użytkownicy obejrzeli 12 materiałów, z których każdy znów został odtworzony dwukrotnie na komputerze PC, strumieniowo z platformy Netflix lub z nośnika 4K Blu-ray na konsoli Xbox. Na tym etapie niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Philips OLED804, na którego zagłosowało aż 69% użytkowników. Drugie miejsce zajął Panasonic GZ2000 z 15% głosów.

FWD-TV-Shoot-out-2019-770x442.jpg

- To nasz czwarty spośród wszystkich ślepych testów, w których dotychczas braliśmy udział i które odbyły się w trzech różnych krajach. Bardzo się cieszę, że w każdym z nich otrzymaliśmy podobne wyniki. Pokazaliśmy, że procesor obrazu Philips P5 jest co najmniej tak samo dobry, jak najlepsze rozwiązania oferowane przez naszych konkurentów. Organizacja testów w formule ślepego porównania w dwóch ustawieniach – po skalibrowaniu oraz w trybie żywym – pozwoliła uzyskać obiektywne i sprawiedliwe oceny użytkowników. Telewizor Philips zwyciężał za każdym razem, uzyskując bardzo podobne wyniki. Jestem przekonany, że dzięki naszemu procesorowi P5 trzeciej generacji udowodniliśmy posiadanie najlepszej na rynku technologii przetwarzania obrazu – powiedział Danny Tack, Dyrektor ds. Strategii i Planowania Produktu w Philips TV.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niestety w wielu sklepach można spotkać ludków, którzy będą przekonywać, że LG wie lepiej jak wykorzystać własny produkt. A Philips to tylko świecidełka. Może to kwestia prowizji od sprzedaży?
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety w wielu sklepach można spotkać ludków, którzy będą przekonywać, że LG wie lepiej jak wykorzystać własny produkt. A Philips to tylko świecidełka. Może to kwestia prowizji od sprzedaży?

Dlaczego z góry skreślasz oleda LG?
Miałem Philipsa teraz mam LG i zdecydowanie bardziej odpowiada mi oled LG.
Obraz jest świetny,pilot na wejściu zabija tego od Philipsa,do systemu nie mam zastrzeżeń a porównując dźwięk do 804 to jest świetnie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W którym miejscu skreśliłem LG? Napisałem jedynie, że np sprzedawca w MM Bemowo odwodzi każdego chętnego od zakupu Philipsa na rzecz LG. I nie ma żadnych merytorycznych argumentów na swoje parcie.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
W którym miejscu skreśliłem LG? Napisałem jedynie, że np sprzedawca w MM Bemowo odwodzi każdego chętnego od zakupu Philipsa na rzecz LG. I nie ma żadnych merytorycznych argumentów na swoje parcie.

Jak widać LG zależy na każdym kliencie a,że robi to agresywnie.......
Nikt nie broni przecież firmie Philips skorzystać z takiej formy............
 

kosa666

New member
pogadaj z chłopakami z MM to wyjawią Ci, że każdy z nich to specjalista od innej marki (czyt. ma premię od sprzedaży np LG).... nie wiem czy każda marka tak robi, ale na pewno Samsung, LG i Sony (Ci byli na zmianie jak z nimi gadałem)
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
pogadaj z chłopakami z MM to wyjawią Ci, że każdy z nich to specjalista od innej marki (czyt. ma premię od sprzedaży np LG).... nie wiem czy każda marka tak robi, ale na pewno Samsung, LG i Sony (Ci byli na zmianie jak z nimi gadałem)

Czyli jest b. dobra motywacja która przekłada się na dobrą sprzedaż
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czyli jest b. dobra motywacja która przekłada się na dobrą sprzedaż

Albo kolesie są zwykłymi kanaliami, które dla kasy zrobią wszystko? Przeciętny klient idąc do takiego sklepu oczekuje kompetentnego doradztwa a nie Amber Golda. Pracowałem w takich sklepach jako sprzedawca i zapewniam, że można pogodzić etykę z zarobkiem. Ale trzeba mieć IQ wyższe od suszonego planktonu.
 

legaar

Member
Ja się tez z tym spotkałem w Mm choć Pan miał swoje argumenty za lg65c9 - np lepsza jasność i odwzorowanie bieli w lg. No i faktycznie pilot jest w lg lepszy ;) ja osobiście uwielbiam ambilight :) choć obraz na c9 robi wrażenie ;)
 

legaar

Member
A i gostel z Mm twierdził ze zabezpieczenie w lg przed wypalaniem jest lepsze niż w Philips tylko trzeba je przestawić z niski (domyślna wartość) na wysoki - ile w tym prawdy nie wiem ;)
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Albo kolesie są zwykłymi kanaliami, które dla kasy zrobią wszystko? Przeciętny klient idąc do takiego sklepu oczekuje kompetentnego doradztwa a nie Amber Golda. Pracowałem w takich sklepach jako sprzedawca i zapewniam, że można pogodzić etykę z zarobkiem. Ale trzeba mieć IQ wyższe od suszonego planktonu.

Wszędzie widzisz teorie spiskowe...........
Akurat mam kolegów którzy mają dużą wiedzę popartą konkretami i sprzedają LG oraz Sony i wg.Ciebie muszą być kanaliami? Wiadomo też,że nikt nie robi tego charytatywnie tylko chce zarobić.
Nie wiem co ty chcesz udowodnić? Aha-że mam duże IQ wyższe od.............
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o świecenie ekranu to jest parametr regulowany elektroniką. Philips i zapewne inni producenci ograniczają go, by nie musieć tego serwisować na gwarancji. LG ma swoje, więc ich stać na wymianę. Jeśli jednak ktoś chce mieć luminancję ustawioną na maksa to może i w Philipsie wejść w menu serwisowe i ten parametr podkręcić.
PS Tak, mam IQ wyższe od kolesia w MM.
 

janunio

New member
Bez reklam
" Albo kolesie są zwykłymi kanaliami, które dla kasy zrobią wszystko? Przeciętny klient idąc do takiego sklepu oczekuje kompetentnego doradztwa a nie Amber Golda. Pracowałem w takich sklepach jako sprzedawca i zapewniam, że można pogodzić etykę z zarobkiem. Ale trzeba mieć IQ wyższe od suszonego planktonu."

Jest dokładnie tak jak piszesz.
Mamy dwa typy zdarzeń:

1. trafiamy na promotora firmy X, który zawsze jedzie od po bandzie. Tu nie ma szans na jakikolwiek obiektywizm. Za to gość ma dużo czasu i cierpliwości. Ale przede wszystkim korzysta ze wsparcia marketingu swojej marki i dostaje konkretne instrukcje jak szkalować konkurencję.

2. trafiamy na sprzedawcę a w tym przypadku chodzi o skrócenie czasu transakcji. Z reguły ich wiedza merytoryczna jest zerowa ale wciskają kit do kwadratu typu Amber Gold.

W obu przypadkach bardzo nie lubią prośby i wskazanie alternatywy od innego producenta ...
Warto także zapytać czy mają w domu TV i jaki i na koniec czy go oglądają ...
Pytajmy, czy znają treści aktualnych recenzji w necie ... ha ha ha !!!
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Akurat na tym czy mają TV i jaki to bym się nie opierał, bo to kwestia priorytetów. Jeden może mieszkać "u mamusi" i wstawić do swej sypialni oleda, a drugi z 30-toletnim kredytem nie ma tv bo się naogląda w sklepie. Ja byłem pośrodku, czyli pracując w sklepie miałem 14". Tak tylko, żeby meczyk obejrzeć albo Małysza. Ale wakacje na poza Europą spędzałem.
 

werf

Active member
Bez reklam
Albo kolesie są zwykłymi kanaliami, które dla kasy zrobią wszystko? Przeciętny klient idąc do takiego sklepu oczekuje kompetentnego doradztwa a nie Amber Golda. Pracowałem w takich sklepach jako sprzedawca i zapewniam, że można pogodzić etykę z zarobkiem. Ale trzeba mieć IQ wyższe od suszonego planktonu.

Bardzo przepraszam, ale patrząc na to z boku,nie śledząc postów TV to ze sklepu przeniosłeś się prosto do philipsa.
 

janunio

New member
Bez reklam
" ze sklepu przeniosłeś się prosto do philipsa. "
Masz na myśli, że [brodacz] wspiera TV Philips?
Napisz nam jaką markę trzeba wspierać.
Czekamy ...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bardzo przepraszam, ale patrząc na to z boku,nie śledząc postów TV to ze sklepu przeniosłeś się prosto do philipsa.

Wspieram to co dobre. Też bym chciał mieć pilota jak w LG, ale przy całej reszcie to tylko gadżet, którego używamy przez chwilę. Na tle takiego gadżetu jak Ambi to poprostu odpada. Zawsze kieruję się jakością a nie miłościá do marki. Nigdy nie kupiłbym tv Samsung a ich smarkfony mam od niepamiętnych czasów. Potrafię patrzeć obiektywnie a nie być biernym odbiorcą, więc bronię telewizorów Philipsa bo ich stosunek cen do jakości jest bardzo dobry. Co kolejny ślepy test też udowadnia (byłem na jednym z nich w hali Expo gdy organizował go kiki).

I na koniec dodam, że zgadłeś. 25 lat temu pracowałem przez krótki czas w Euro RTV AGD i gdy poznałem ten rynek a otrzymałem informację o otwarciu firmowego salonu Philipsa to nie wahałem się ani chwili by się w nim zatrudnić. Salon został zamknięty w 2000r, więc sugerowanie mi jakichkolwiek powiązań z tą firmą obecnie jest co najmniej żenujące.
 
Do góry