Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale kupiłeś głownie do telewizji trwam ?
To wystarczy Ci model CRT , on rozmywa jeszcze niedokładności i będzie extra.
A do modlitwy telewizor nie jest potrzebny .
 

Cauti

Member
Czyli absolutnie nie ma co inwestować OLEDa, który byłby używany z myślą jako monitor do komputera i lepiej zainwestować w LCDka?
 

Cauti

Member
Już mam dość wadów LCDków, ale wychodzi na to, że dalej muszę się z nimi męczyć. Lepsze to niż trwałe wypalenie sobie paska od Windowsa.
 

Metroid

New member
Witam

Dość sporo poczytałem o oledach nawet już wybrałem model LG 55 c7 lub b7.
Jednak ostrzeżenia o powidokach dały mi do myślenia ze względu na to jak używam tv.
Wychodzi na to że ja normalnie tv nie używam, oglądam żużel co niedziele przez około 6 godzin gdzie wynik jest wyświetlany cały czas w tym samym miejscu oraz lista startujących zawodników co jakiś czas przez kilkanaście sekund ale też w jednym miejscu.
Gram również w gry od godziny do trzech godzin.

Czy moje obawy są słuszne i lepiej w moim przypadku zacząć szukać LCD?
Wydaje mi się że tak, ale chciałbym się upewnić od osób znających się w temacie.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz stałe fragmenty i w tym samym miejscu po 6 godzin dziennie i przez miesiąc - to bym odpuścił.
Wówczas możesz sięgać po Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł i do tego Hue gratis (699 zł)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tak zastanawiam się OLEDY na matrycy RGBW , I tak przeglądam LG , PHILIPS , PANASONIC , Oledy właśnie na tych matrycach 4 subpisele i od jednego producenta LG . Zapomniałem jeszcze o Sony dołącza do paneli od LG , i proszę mi napisać jakie to jest 4K ? Rozumiem że to jest inna technologia ale ja tutaj czegoś nie rozumiem ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli z przerwami na kawę, czy na Wodę - to możesz spokojnie brać.
Oledy dziś to więcej firm:
LG - promocja z okazji MŚ
Philips - Promocja z okazji MŚ
Sony
Toshiba
Loewe- promocja z okazji MŚ
Panasonic
Vizio
Metz
SKYWorth

Wszystkie mają 4K.
Czego nie rozumiesz ?
 

Rop696

New member
mylisz matrycę LCD -RGBW (gdzie kolorowe piksele sa " ZASTĘPOWANE" białymi)
Z matrycą OLED - RGBW (gdzie jest " DODAWANY" biały piksel)
tak z grubsza w wielkim skrócie :smile::smile::smile:


Tak zastanawiam się OLEDY na matrycy RGBW , I tak przeglądam LG , PHILIPS , PANASONIC , Oledy właśnie na tych matrycach 4 subpisele i od jednego producenta LG . Zapomniałem jeszcze o Sony dołącza do paneli od LG , i proszę mi napisać jakie to jest 4K ? Rozumiem że to jest inna technologia ale ja tutaj czegoś nie rozumiem ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Warto dodać, że biały subpixsel w OLEDzie zwiększa jego jasność i zachowuje pierwotną ilość pixeli (składających się z 4 subpixeli RGBW), więc masz pełne 4K, LCD jak kolega wyżej pisał subpiksele RGB są zastępowane białym subpikselem (pewnej sekwencji subpixel W jest różnie parowany do pixela), co powoduje mniejszą ilość pixeli, przypuszczalnie większe zakłamania koloru, ale teoretycznie większą jasność, ogólnie masz tak około 3K, wiadomo mniejsze koszty produkcji, większy zysk.
 

Bigmoo

New member
Witam , mam pytanie do tych co wiedzą więcej , może do tych co mają faktycznie oledy . Jakim cudem wam się wypalają skoro oglądając codziennie TV nie ma możliwości by jakieś logo albo pasek był wyświetlany przez dłuższy czas , nie ma po prostu takiej możliwości bo przecież na wszystkich kanałach są co chwila puszczane denerwujące mnie reklamy , a z tego co zauważyłem to w czasie ich trwania brak i pasków i logo stacji. Więc o co naprawdę chodzi , bo albo technologia jest faktycznie do kitu , albo to takie pitolenie z gatunku " a u mojego znajomego " .
 

Alf2

New member
Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? 😊

Coś w tym jest...
Z kolei ja często zatrzymuję oglądany program (dekoder nc+ z dyskiem), lub przewijam nagrany przedniej materiał, dlatego tez loga są wciąż widoczne. Plazma Panasa przez 8 lat się nie wypaliła, liczę wiec, ze oled tez nie.....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy normalnym użytkowaniu wypaleń nie będzie, ale jak ktoś się uprze, to wypali. Są przecież testy i opinie osób w sieci. Niektórzy katują Oledy od miesięcy i przy typowym oglądaniu nic nie ma, natomiast (wklejałem film gdzies), jak zostawimy logo na długi okres czasu, to wypalimy po jakimś czasie, tylko, że to nie jest godzina czy dwie, a ilości czasowe przy których "normalny" użytkownik nie przerobi.
Nie brałbym jako monitor, czy katowania gry po 8h dziennie tygodniami tej samej, ale do tv, filmów? Bez zastanowienia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry