Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak używa się telewizor ?
Oglądam film, przełączam na inne kanały oglądam inny program. Jak lecą reklamy przełączam się na inny program.

Co to znaczy, że jak monitor ?
Włączam i wychodzę często nie sobie leci.
Czasem dwa dni na okrągło na tej samej planszy.

Kto nie chce nie kupuje.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jest właśnie do kupienia używany 9002 z roczną gwarancją za 5500. Pewnie też z wypaleniami.
 

Airstorm

New member
To że jest do zdjęcia Short View wcale nie oznacza , że się wypalił.
Co to niby znaczy?
Zaklinasz rzeczywistość i tyle, mówiłeś że przy "normalnym" używaniu C7 nie będzie miał wypaleń, ten test symulujący takie zwykłe używanie (kanaly tv, mecz) jasno i dobitnie pokazuje, że wypalenia sie robią i to juz po paru tygodniach testu, wiec mozna sie spodziewac jak to bedzie wygladalo po kilku miesiacach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz Oled czy tylko opisujesz opowieści ...
Ja MAM !
I nie ma żadnych powidoków.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zaklinasz rzeczywistość i tyle, mówiłeś że przy "normalnym" używaniu C7 nie będzie miał wypaleń, ten test symulujący takie zwykłe używanie (kanaly tv, mecz) jasno i dobitnie pokazuje, że wypalenia sie robią i to juz po paru tygodniach testu, wiec mozna sie spodziewac jak to bedzie wygladalo po kilku miesiacach.

Moim zdaniem to nie jest normalne używanie ale możemy się umówić, że każdy z nas będzie je nazywał jak chce, ale po cichu, do swojej wiadomości ;-)

Wyraźnie jest określone w jakich warunkach telewizor jest użytkowany. Ten screen powyżej w kolorze magenta pochodzi z telewizora, który od 4 tygodni wyświetla jedną treść, Live CNN, w cyklu 5 godzin włączony i 1 godzinę wyłączony. I tak przez cały czas.

livecnn1.jpg
livecnn2.jpg
livecnn3.jpg

Może niech każdy indywidualnie ma prawo ocenić czy to symuluje zwykłe używanie, oczywiście w odczuciu danego użytkownika. Mnie przykładowo taka symulacja nie interesuje w ogóle, bardziej jestem ciekaw co się dzieje, i będzie działo, z telewizorem wyświetlającym Live NBC.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest normalne oglądanie telewizora jednej stacji codziennie po 5 godzin.
Ale nikt nikomu nie nakazuje kupowania Oleda, tym bardziej że większość nie stać na jego zakup - w więc spokojnie.
To tak jak było z plazmami.
Jeśli ktoś chce mieć najlepszą jakość obrazu już za 3899 zł - może wybrać Oleda ( nie musi)
 

barburian

New member
Bez reklam
Z założenia oglądanie telewizji na telewizorze powinno się odbywać jak długo chcę i mogę oglądać co chcę, jeśli to będzie TVN24 przez 10 godzin czy Polsat Info ,to moja sprawa co oglądam i nie ma prawa się nic stać z obrazem.
Jeśli się coś dzieje to znaczy że z TV jest coś nie tak i nie ma co zaklinać rzeczywistości .
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeśli Ktoś obawia się niedorobionej technologii OLED to nie musi z niej korzystać. Są inne. Marketing to ... marketing.
 

barburian

New member
Bez reklam
No dokładnie , też się zastanawiałem czy nie kupić OLED-a do salonu,
ale jednak zdecydowałem się na LED-a ,w sypialni mam OLED-a FHD
 

Jacek144

New member
Z założenia oglądanie telewizji na telewizorze powinno się odbywać jak długo chcę i mogę oglądać co chcę, jeśli to będzie TVN24 przez 10 godzin czy Polsat Info ,to moja sprawa co oglądam i nie ma prawa się nic stać z obrazem.
Jeśli się coś dzieje to znaczy że z TV jest coś nie tak i nie ma co zaklinać rzeczywistości .

Nie ma TV który się nie wypali. Przed Świętami na własne oczy widziałem pięknie wypalonego LED IPS.
 

barburian

New member
Bez reklam
No i wszystko jasne, oglądasz TV Trwam i obraz masz Jacku jak marzenie :)
bez wypaleń, tylko pozazdrościć
 
Status
Zamknięty.
Do góry