Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

Plichacz

New member
Przykład z YT to ponownie linia 6, więc żadne zaskoczenie. Dobrze przynajmniej, że LG to wymienia, bo sam do tej pory nie wiem jak to jest, podobno mieli nie wymieniać, nie wszystkim wymianiają, etc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie.
Nie oferowaliśmy modeli serii6 właśnie z uwagi na wypalanie.
Obecnie zabezpieczenia są dużo lepsze.
Ale jeśli ktoś - jak gość z filmu korzysta z niego wyłącznie jak z monitora -to proszę sobie odpuścić. Monitor ma inne potrzeby.
 

Plichacz

New member
Nowsze oledy tak, tez się wypalają i nie trzeba nikogo do tego przekonywac, bo rtings juz to potwierdziło. Ale proponuję przejrzec ich test linii 7 i zobaczyc, jaki scenariusz wypalił obraz podczas katowania, a jaki nie, bo akurat nie wszystkie się wypaliły po 3080h użytkowania (a to zaskoczenie 8-o)
 

pantomima

Banned
Zaden led nie wygeneruje tak ladnego/plastycznego obrazu jak oled . Jest to juz praktycznie obraz idealny poza drobnymi niuansami, do ktorych mozna sie przyczepic .
Do kina oled jest idealny/niezastapiony , niestety cos za cos .
Mowa oczywiscie o powidokach/wypaleniach .
Kupujac oled tv , trzeba sie z tym liczyc, pilnowac . Koniec kropka .

Mam 3 plazmy w domu,moze jeszcze bardziej podatne na wypalenia niz obecne oledy i wcale nie obchodze sie z nimi jak z przyslowiowym jajkiem . Ogladam wszystkiego potrochu i jakos nie dorobilem sie jeszcze zadnych wypalen .
Mysle , ze z oledami jest podobnie .Trzeba sie naprawde mocno postarac, aby powstalo trwale wypalenie .
Jak widac ,niektorym sie to udalo , co dla mnie osobiscie jest naprawde duzym zaskoczeniem .
 
Ostatnia edycja:

nuszkak

New member
.Trzeba sie naprawde mocno postarac, aby powstalo trwale wypalenie .
Jak widac ,niektorym sie to udalo , co dla mnie osobiscie jest naprawde duzym zaskoczeniem .

Wcale nie potrzeba się mocno starać. Tv miał uruchomioną dwa razy w miesiącu redukcje szumów i nic to nie dało...na dodatek dziś rozmawiałem z kolegą, który ma taki sam TV tylko kupił go 7 miesięcy po mnie i poprosiłem go żeby zrobił test na yt z żółtym i czerwonym tłem....i co....u niego też zaczynają się pojawiać burn ins. Nie po to płace za TV prawie 2300€ żebym się stresował i obchodził z nim jak z jajkiem. Włączam go i ma śmigać. Druga sprawa to LG powinno wbudować automatyczne czyszczenie szumów bo nie wszyscy o tym pamiętają.
 

MatteBlack

New member
Niestety, byłem mocno nastawiony na oled czekając na spadek cen. Spadki przyszły jednak ochota uszła. Za dużo widziałem wypalonych, chociaż to zbyt lekkie słowo na opis tego co widziałem oledow na sklepach. Dla mnie pass.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wcale nie potrzeba się mocno starać. Tv miał uruchomioną dwa razy w miesiącu redukcje szumów i nic to nie dało...na dodatek dziś rozmawiałem z kolegą, który ma taki sam TV tylko kupił go 7 miesięcy po mnie i poprosiłem go żeby zrobił test na yt z żółtym i czerwonym tłem....i co....u niego też zaczynają się pojawiać burn ins. Nie po to płace za TV prawie 2300€ żebym się stresował i obchodził z nim jak z jajkiem. Włączam go i ma śmigać. Druga sprawa to LG powinno wbudować automatyczne czyszczenie szumów bo nie wszyscy o tym pamiętają.

Wystarczy czytać instrukcje obsługi, albo być chociaż trochę rozgarniętym. Rozumiem, że kupujący to przysłowiowi mieszkańcy dżungli - bez dostępu do netu, albo nie umiejący czytać?

Ktoś kogoś zmusza do kupowania czegokolwiek?

Oprócz LCD mam plazmę Panasonika od 2010r. Zero wypaleń, a nierzadko lecą kanały informacyjne. Do tej pory bije ona jakością obrazu 95% LCD na rynku.
 

nuszkak

New member
Wystarczy czytać instrukcje obsługi, albo być chociaż trochę rozgarniętym. Rozumiem, że kupujący to przysłowiowi mieszkańcy dżungli - bez dostępu do netu, albo nie umiejący czytać?

Ktoś kogoś zmusza do kupowania czegokolwiek?

Oprócz LCD mam plazmę Panasonika od 2010r. Zero wypaleń, a nierzadko lecą kanały informacyjne. Do tej pory bije ona jakością obrazu 95% LCD na rynku.

..zabawny jesteś, ale i takich ludzi potrzeba. Właśnie z ciekawości sprawdziłem instrukcję ze strony LG UK nic tam ciekawego nie znalazłem....no oczywiście oprócz tego jak podłączyć tv, jak zawiesić na ścianie i o dwóch pilotach które są w zestawie itd. Rozumiem, że instrukcję powinno się czytać przed zakupem, no ale jako "nierozgarnięty mieszkaniec dżungli" o tym nie wiedziałem. Wracając do sedna sprawy, TV kupuje się nie po to żeby czytać instrukcję tylko po to żeby za taki szmal powalał efektem i jakością obrazu (i tak było na początku). Jeżeli LG przewidziało opcję czyszczenia szumów to wiedzieli ze jest/może być z tym przysłowiowa lipa. Rozmawiałem z przedstawicielem LG który wizytował sklep w którym pracuję i nie było widać na jego twarzy entuzjazmu gdy zapytałem go o burn ins. Wniosek jest taki, że chyba nadal może być z tym problem. Zapytałem go także czemu LG UK nie udziela już 5cio letniej gwarancji na OLED TV....niestety nie umiał odpowiedzieć, ciekawe dlaczego? Sam byłem fanboyem LG OLED, jarałem się tym telewizorem i nie dałem sobie powiedzieć niczego złego, no a teraz odczuwam to na własnej skórze.
 

WuMike

New member
Bez reklam
..zabawny jesteś, ale i takich ludzi potrzeba. Właśnie z ciekawości sprawdziłem instrukcję ze strony LG UK nic tam ciekawego nie znalazłem....no oczywiście oprócz tego jak podłączyć tv, jak zawiesić na ścianie i o dwóch pilotach które są w zestawie itd. Rozumiem, że instrukcję powinno się czytać przed zakupem, no ale jako "nierozgarnięty mieszkaniec dżungli" o tym nie wiedziałem. Wracając do sedna sprawy, TV kupuje się nie po to żeby czytać instrukcję tylko po to żeby za taki szmal powalał efektem i jakością obrazu (i tak było na początku). Jeżeli LG przewidziało opcję czyszczenia szumów to wiedzieli ze jest/może być z tym przysłowiowa lipa. Rozmawiałem z przedstawicielem LG który wizytował sklep w którym pracuję i nie było widać na jego twarzy entuzjazmu gdy zapytałem go o burn ins. Wniosek jest taki, że chyba nadal może być z tym problem. Zapytałem go także czemu LG UK nie udziela już 5cio letniej gwarancji na OLED TV....niestety nie umiał odpowiedzieć, ciekawe dlaczego? Sam byłem fanboyem LG OLED, jarałem się tym telewizorem i nie dałem sobie powiedzieć niczego złego, no a teraz odczuwam to na własnej skórze.

Może jestem zabawny, ale przynajmniej piszę prawdę i nie robię z siebie nierozgarniętego klienta.
Jezeli LG usunęło zapisy z tegorocznej instrukcji, to nieładnie z ich strony, ale ktoś, kto kupuje diesla a nie benzynę wie, że inaczej się go użytkuje - to w analogii do LCD oraz OLED / plazmy.

W instrukcji do C7 jest napisane:
"Wyświetlanie przed długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora".

Na oficjalnej stronie LG również nie jest napisane, katerogrycznie że nie wolno oglądać orbazów statycznych, lub że to skutkuje utratą gwarancji: http://www.lg.com/us/experience-tvs/oled-tv/reliability

Jeszcze to:
It is rare for an average TV consumer to create an environment that could result in burn-in. Most cases of burn-in in televisions is a result of static images or on-screen elements displaying on the screen uninterrupted for many hours or days at a time – with brightness typically at peak levels. (...)
So in short: Reasonable, responsible usage of an OLED TV, combined with powerful image preservation abilities should result in a seamless home entertainment experience.

Takie są na ten moment koszty uzyskania najlepszej jakości obrazu. Pora to sobie wbić do głowy, albo brać LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ktoś nie chce nie kupuje.
Nigdzie na świecie nie ma przymusu do zakupu oleda.
Koszty raczej finansowe.
Jak ktoś chce jako monitor - to niech wybiera dobrego LCD.
Też jest dla ludzi.
 

nuszkak

New member
Nie mam zamiaru się z nikim tu spierać....swoje zdanie wyraziłem jako użytkownik telewizora LG OLED. Z tego co widzę większość użytkowników z tego postu ma podobną opinię na ten temat. Śmieszą mnie wypowiedzi typu, "trzeba czytać instrukcję jak używać TV" to jest (powinno być)proste jak budowa cepa. W końcu to LG chce wyssać kasę z mojej kieszeni (i to sporą) więc to oni mają mi ułatwiać życie a nie ja im. Jak wspominałem pracuję w sklepie gdzie sprzedajemy OLEDY od SONY, LG, PANASONICA. Jak dotychczas było kilka zwrotów (poniżej roku używania) telewizorów LG. W większości były to starsze osoby. Jeżeli LG Polska da mi gwarancję na przynajmniej 3 lata i w tej gwarancji uwzględnią burn ins to pewnie kupię następny OLED LG bo przyznać to trzeba, że jakość obrazu powala na kolana.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG niczego nie wysysa.
Składa Ci wyłącznie jedną z wielu ofert.
Informuje Cię jak z tego korzystać.
To jakby do samochodu benzynowego nalać oleju.
Też paliwo.
Jest w instrukcji napisane co i jak.
W telewizorach w instrukcji też jest opisane co i jak.
Na forach dodatkowo na podstawie testów, doświadczenia, użytkowania informujemy wyraźnie:
Jeśli ktoś godzinami i to codziennie przesiaduje przed jednym obrazem ze znacznikami - to proszę sobie odpuścić.
Ja korzystam z telewizora jak z telewizora i tu Oled gra rewelacyjnie.
Czy każdy musi mieć Oleda - NIE !
 

pantomima

Banned
LG niczego nie wysysa.
Składa Ci wyłącznie jedną z wielu ofert.
Informuje Cię jak z tego korzystać.
To jakby do samochodu benzynowego nalać oleju.
Też paliwo.
Jest w instrukcji napisane co i jak.
W telewizorach w instrukcji też jest opisane co i jak.
Na forach dodatkowo na podstawie testów, doświadczenia, użytkowania informujemy wyraźnie:
Jeśli ktoś godzinami i to codziennie przesiaduje przed jednym obrazem ze znacznikami - to proszę sobie odpuścić.
Ja korzystam z telewizora jak z telewizora i tu Oled gra rewelacyjnie.
Czy każdy musi mieć Oleda - NIE !

Proste jak drut , niestety nie wszyscy moga to ogarnac .
Niektorzy nawet nie probuja .

Ja rowniez korzystam z tv jak z tv , swiadomie unikam na dluzsza mete statycznych obrazow i jak dotad nie mam zadnych problemow z wypaleniami .

Majac oleda, wystarczy zastosowac sie do wskazowek producenta i broblem z wypaleniami mamy z glowy , ale jak ktos nie chce , bo wie lepiej ,to pozniej mamy tego typu zgrzyty .
 
Ostatnia edycja:

Plichacz

New member
Problem w tym, ze ludzie chca za wszelka cene traktowac i uzywac OLEDa jak zwykly TV, wiec nie rozumieja, ze musza zmienic swoje nawyki do tej technologii. OLED jest tylko dla osob swiadomyhc ograniczen tej technologii, dla reszty są inne opcje i dlatego irytuje mnie jazgot na OLED bo to bo tamto i ze to jeszcze nie to, nmoze za 5 lat, bo ktos chce tvn24 ogladac 24/7 na OLEDzie.
OLED jest super nawet ze swoimi oraniczeniami do ktorych trzeba sie dostosowac, a jak nie pasuje to bierz LCD.
 
Status
Zamknięty.
Do góry