Odsłuch kabli głośnikowych

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rafał ja Ci powiem że nazywanie tego co się słyszy jeśli robi się to w 100% uczciwie to naprawdę nie jest prosta sprawa... czytam kumpla, który "bawi" się w testy na innym forum to naprawdę jestem pełen podziwu.. ba pytałem się kilka razy np co oznaczają wg Niego pewne zdania.. :- )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak będziesz czytał jednego gościa który "zawodowo" testuje sprzęty, a następnie sam odsłuchasz kilka z nich, to łapiesz co konkretnie "autor miał na myśli" i potem wiesz o czym pisze w następnych testach.
Jest co prawda kilka częstych i popularnych zwrotów w świecie audio które wszyscy wykorzystują i też wiadomo o co chodzi, no, ale niektórzy to już tak odpływają z tymi kwiecistymi porównaniami, że można paść ze śmiechu i jak dla mnie to pitolenie jest ;)

Najlepiej i tak samemu ruszyć 4 litery i sobie odsłuchać, albo znależć takich z którymi nam po drodze w gustach i podejściu.

Teraz na AudioShow jeden z gości rozpływał się przed prezentacją i też go poniosło, odpalił i wyszedłem, bo nie dość, że zniesmaczył mnie tą swoją bajerom i laniem wody, to jeszcze śmierdziało potem w pokoju.

Nie będę już pisał jakie skrzynki, bo zaraz zrobi się bajzel, a tanie nie były.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig Twoje zdanie "Najlepiej i tak samemu ruszyć 4 litery i sobie odsłuchać, albo znaleźć takich z którymi nam po drodze w gustach i podejściu" - the best..test najważniejszy...
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Szybkie pytanie Panowie ,jak bym chcial sobie zrobic przewod zasilajacy to na co patrzec w podłączeniu wtykow odnosnie faza,zero,uziemienie .No i drugie,potrzebuje oplotow na przewód glosnikowy miedzy bananami a przewodem wlasciwym ,oplot na pojedynczy przewod np.czerwony cienki ,jakies linki .Pzdr
 

DrWredman

Active member
Szybkie pytanie Panowie ,jak bym chcial sobie zrobic przewod zasilajacy to na co patrzec w podłączeniu wtykow odnosnie faza,zero,uziemienie .No i drugie,potrzebuje oplotow na przewód glosnikowy miedzy bananami a przewodem wlasciwym ,oplot na pojedynczy przewod np.czerwony cienki ,jakies linki .Pzdr

Oploty na Audeos.pl
mają różne kolory, Tak wyglądają moje kabelki z oplotami z Audeos.

IMG_2923.jpg
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Szybkie pytanie Panowie ,jak bym chcial sobie zrobic przewod zasilajacy to na co patrzec w podłączeniu wtykow odnosnie faza,zero,uziemienie .No i drugie,potrzebuje oplotow na przewód glosnikowy miedzy bananami a przewodem wlasciwym ,oplot na pojedynczy przewod np.czerwony cienki ,jakies linki .Pzdr
Nabazgra ktos cos odnośnie mojego pytania o zasilajace
:D .Pzdr
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy o to Ci dokładnie chodzi ale faza i zero to wiadomo, najlepiej fazę dać tak jak jest w gniazdku. Uziemienie (ekran) podłączamy od strony gniazdka nie wzmacniacza.

Ale ekran to chyba nie to samo co uziemienie.Głównie mi chodzi o jakies oznaczeniaczenua czy sa przy koncowce we wzmaniaczu albo np cd.Pzdr
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ekran nie podłączony do uziemienia jest bezużyteczny(tylko z jednej strony), wtyki IC\Schuko robisz według standardu polskiego faza po lewej stronie.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Bl4ck , tylko ze gosc ma oyade wtyki pewnie z chinskiego portalu o 89pln + przes. Ja kupilem 2 komplety za 68, i moja robota to napewno bedzie taniej.Pzdr
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale ekran to chyba nie to samo co uziemienie.Głównie mi chodzi o jakies oznaczeniaczenua czy sa przy koncowce we wzmaniaczu albo np cd.Pzdr

Oczywiscie ze nie to samo. Do czego innego sluzy.

Kontakty (wtyczki) prawidlowo powinny byc podlaczane tak.
1270469100_1434803894.jpg


Jak podlaczysz odwrotnie to tak jakbys zabezpieczenia "esy" mial na minusie a nie na fazie. Oznacza to ze masz prad na kondensatorach swojego urzadzenia elektrycznego.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Teraz dolicz oplot musisz kupić więcej do tego wysyłka, kabel kupić znowu wysyłka, wtyku kupiłeś też miałeś wysyłkę ..
robota tego gościa to chyba z 20-30zł wychodziło na kabel zajebiście ekran podłączony, końce kabli zaciśnie sorry zrobienie takiego kabla to min godzina roboty podziękował ...
 
Do góry