Odsłuch kabli głośnikowych

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja się już pod tym nie podpisuję tyle co kasy poszła na śmieciowe kable różnych firma na metry, oplotów, bananów... zabawy.. spoko wyglądać będzie ale grać już nie.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ale jak chce 2kable na wtykach przycinam po 60minimum bo kupilem za 68 z przesylka,przewodu chce supre po metrze chca 80 i 50 ale mam rabat 10./"juz mniej .Ale ok nie wnikajmy chcialem sam.Pzdr
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo podobno nie spełnia swojego zadania filtracji śmieci z sieci, dlatego praktycznie wszystkie kable w sprzedaży zaczynają się od 1.5m.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Znowu podobno?? A jakaś sensowna teza? Bo podobno to sie w roswel ufo rozbiło...

Rafałek nie nerwuj sie:popcorn:
 

Kejup

Member
Bez reklam
Mogę Ci jeszcze zaproponować abyś wybrał inny kabel niż supra. Miałem i nic nie wniósł do mojego systemu.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Znowu podobno?? A jakaś sensowna teza? Bo podobno to sie w roswel ufo rozbiło...

Rafałek nie nerwuj sie:popcorn:

Trochę fizyki, elektryki

W przypadku kabli sygnałowych, zarówno interkonektów jak i głośnikowych, dąży się generalnie do maksymalnego skrócenia drogi sygnału. W przypadku specjalistycznych kabli sieciowych sytuacja wygląda odmiennie. Niektórzy w ogóle uważają że wpływ kawałka kabla po kilometrach przewodów od elektrowni w ogóle nie ma znaczenia. Jednak jest to zupełnie błędne założenie. Kabel sieciowy o odpowiedniej konstrukcji działa jak filtr przeciwzakłóceniowy co jest związane zarówno z istnieniem pojemności pomiędzy przewodami oraz indukcyjności jak i działaniem samego ekranu - przy odpowiedniej konstrukcji ma on oprócz właściwości zabezpieczenia przed przedostaniem się przez niego pól elektromagnetycznych silne działanie filtrujące (m. in. mają na to wpływ pojemności pomiędzy ekranem a przewodami, czy też indukujące się w nim prądy powodujące stłumienie zakłóceń). W takich przypadkach skracanie kabla powoduje mniejsze tłumienie zakłóceń a tym samym jest niekorzystne.
 
Do góry