Odsłuch kabli głośnikowych

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale ,po co chcesz wymienić kable na grubsze .Przeważnie kable wymienia się jeżeli nie odpowiada ich brzmienie (równowaga tonalna)
Ogólnie kable Real'a się niezłe ,jeżeli się nie mylę grubszy będzie TDC 300
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko kwestia jaki się ma sprzęt i kolumny ...jakby ktoś miał np. Utopie to ciężko by było żeby ktoś dał kabel do nich np. 2x3 mm...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
60 zł za metr to już niezłe kable kupisz. Bez konfekcji jczywiscie. Przekrój przy tych waflach nie ma żadnego znaczenia, mam wrażenie ze i kabel również...
 

norbert1983

Member
Ach czyli rozumiem że zmiana średnicy kabli na nic się nie zda? Tzn nic nie doda. Niestety sam nie mam możliwości tego sprawdzić stąd moje pytanie. Ogólnie wszyscy piszą że kabel na przednie głośniki powinny być 2.5.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jasne ... i jak ktoś ma np. takie kolumny to też kabelek 2,5 mm kupi .. ???





albo wyższy model




Zobacz jakie tam kabelki są 2,5 mm....


To idąc takim tokiem rozumowania po co by takie kable robili... a to nie są najgrubsze kable..





i to jest ten kabel, który leży w tym pokoju ,, ewentualnie jest tam reference XL , który trochę jest mniejszy... tyle że na tym zdjęciu jest z poprzedniej serii..
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przy tej klasie kolumn jak Wharfedale zastosowane grubszego kabla nie spowoduje że będą grać "głośniej" chyba nie tędy droga .Bardziej bym się zastanowił czy nie kupić kabli ze miedzi srebrzonej szczególnie kiedy kuleje rozdzielczość w wysokich tonach ,takie kable też spowodują, że dźwięk delikatnie przyśpieszy co przy tych kolumnach może być korzystne .Dobrą propozycją mogą być przewody Inakutik Atmos Air są dostępne w dwóch grubościach 1,87/2,97mm przekrój jest wystarczający
Natomiast jeżeli dźwięk jest suchy (lub osuszona średnica) to proponuję kable bez domieszki srebra
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tu na grubość wpływa bardziej ilość izolacji, czy też dielektryka, niż sama grubość przewodu...

Krzychu oczywiście że tak ... TL - omega jest jeszcze grubsza co nie zmienia faktu że te naj naj grubsze to jednak są to odpowiedniej wielkości druty.. :)chociaż ja mam bardziej na myśli to że nie ma czegoś takiego, że na przody to np 2,5 mm na centralny to 2 mm, a np na surandy to 1,5 mm.. Kupuje się tak i kabelek jaki się podoba z danym system i z danymi kolumnami..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To w takim razie wg mnie dołączam się do tego co wcześniej Koledzy pisali nie ma sensu kupować grubszego kabla...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
że dźwięk delikatnie przyśpieszy

czekaj, czekaj bo nie jarze zbytnio , czy prędkość dźwięku w kablach zwykłych jest wolniejsza od prędkości dźwięku z kablami z dodatkami czegokolwiek ? Bo dźwięk przyspieszy w czym ? Możesz to objaśnić ?
Metallica na kablach z castoramny gra wolniej niż na kablach co dał lolek ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo tak to tylko gramofon potrafi jak przełączy się mu obroty :) ) bo Transparent opus za 156 tys. za 2.5 m nie zagra szybciej od kabla który ja mam w domu.. inne rzeczy pokaże ale nie na moich kolumnach i nie na mojej elektronice.. ale szybciej nie da rady .. :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
czekaj, czekaj bo nie jarze zbytnio , czy prędkość dźwięku w kablach zwykłych jest wolniejsza od prędkości dźwięku z kablami z dodatkami czegokolwiek ? Bo dźwięk przyspieszy w czym ? Możesz to objaśnić ?
Metallica na kablach z castoramny gra wolniej niż na kablach co dał lolek ?

Traktujesz to doslownie zeby (jak zwykle) porobic se jajca. To przenosnia.

Przeloz przyklad na dwa rozne odtwarzacze CD. Jedna ta sama plyta z muzyka. Na jednym jest wrazenie ze muzka gra spokojnie a na drugim brzmi bardziej energicznie, szybko. To nie znaczy ze prad w nich plynie z rozna predkoscia czy cos podobnego... ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kwestia dobrania słów. Osobiście nie używam słowa szybko w muzyce.. (przynajmniej w chwili obecnej).... staram się innymi słowami nazywać to co czuje aczkolwiek specjalista od nazewnictwa to ja nie jestem.. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry