Odsłuch kabli głośnikowych

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy "pieprzycie i solicie" jak to robia milionerzy tak jakbyscie nimi byli :) Milionerzy to "nie znaja wartosci pieniadza" i kupuja na pale byle g. Macie fajne wyobrazenie xD
 

Kejup

Member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to że milionerzy wydają kasę na lewo i prawo bez sensu bo by już milionerami nie byli :)
Bardziej chodzi o to że realna wartość takiego urządzenia jest niższa. Z drugiej strony pewne rzeczy są warte tyle ile jesteśmy w stanie za nie zapłacić.
Patrząc jednak obietkywnie cena tego urządzonka w porównaniu z niektórymi gadżetami audio to mały pikuś.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A żeby ta KM zagrała potrzebny jest jeszcze przedwzmacniacz który kosztuje o ile pamiętam coś około 60-70 tys. więc taki gadżet dla takiej osoby to pikuś 😁
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Rafa, z cena przesadziłeś. 100 tys zielonych i to z górką już by wystarczyło.... dotacja z UE i już...
Ale fakt dobry projekt, zlecenie i leci....

Nie przesadziłem bo sam kiedyś na takich pare lat pracowałem :)
Wszystko zależy jak skomplikowana. 5 osiowa, używana 2 letnia Hurco ok 150000€ netto ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie przesadziłem bo sam kiedyś na takich pare lat pracowałem :)
Wszystko zależy jak skomplikowana. 5 osiowa, używana 2 letnia Hurco ok 150000€ netto ;)

Nie przesdzasz, 150000 euro to koszt takiego "passata w swiecie maszyn cnc". W mojej firmie jest od taka mala tokarka (centrum tokarskie) ktore kosztuje 1 500 000 euro.... :)

Ale akurat takie imadlo mozna wykonac na zwyklej frezarce 3 osiowej z luzami za kwote nastu tysiecy zloty. Zreszta takie roboty wykonuje sie tak jak armanig napisal. Robisz rysunki wysylasz do 2 - 3 firm i wybierasz najtansza oferte. Teoretycznie nikt nie kupuje maszyny dla jednego detalu. Teoretycznie..... bo np. Powyzsza tokareczka toczy az 8 roznych elementow i na nic wiecej nie ma czasu :)
 

Lolek7825

New member
No ja z branży wiec wiem jakie ceny tych maszyn jakbyś chciał mega czad to i milion eur nie starczy zależy co i do czego. Ale to już inny temat nie na ten wątek.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo luzik tak sobie gdybamy a Ty od razu wchodzisz na obroty... :)
Lepiej napisz jak tam nowy sub i czy się rozkrecił? Czy spełnia swoje zadanie czy na sprzedaż?
A i doszły już te panele bo już jakiś czas temu je zamawiane?
Ps. Za kable się nie bierzesz, Kapusta też się bronił a niech się pochwali jakie ladne sobie zrobił... :)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Może nie wymienił a pięknie ubrał na zimę :)
I gdzie tę fotki?:confused:
Przecież ja nie jestem góralem a kozy to nie moja działka. Popytaj rolników na forum o kozy. :bober:
Ja do serca nic nie biore, jeszcze mam zdrowe :kom:
Ale ...sarnę w ogródku trzymasz. :p
Mówisz nanocząsteczki. To już stara technologia. Teraz liczą się nanopolimerki :) Normalnie bym coś takiego zrobił ale w tajemnicy Ci powiem że mnie się po prostu nie chce hihi.

Nu i po ptakach. A miałem wielką nadzieje że za 20 zt będę miał "ręczną robotę imadło made in LOLEK".Szkoda.:cry::cry:
A ja mam taki mały trolling na temat podstawek pod kabel.:razz:
Wszystko jak należy: granit, obróbka, flic , logo, nu i oczywiście nanoczasteczki + hiperczasteczki, tę w środku. W tajemnice powiem ,że dobyłem ich ryzykując życie. PIRAMIDA mi załatwił ten towar w podziemiach internetu. 100 gr czystych , bez gluteiny, bez cholesterolu , w formacie 4K HDR, nanoczasteczek. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo luzik tak sobie gdybamy a Ty od razu wchodzisz na obroty... :)
Lepiej napisz jak tam nowy sub i czy się rozkrecił? Czy spełnia swoje zadanie czy na sprzedaż?
A i doszły już te panele bo już jakiś czas temu je zamawiane?
Ps. Za kable się nie bierzesz, Kapusta też się bronił a niech się pochwali jakie ladne sobie zrobił... :)


Sub już pokazuje pazur, jest moc, ale.... jeszcze muszę coś po testować i dopiero potem dam znać.

O panelach nic nie gadaj.... zamówiłem je jakoś półtorej miesiąca temu i nadal cisza... zażądałem zwrotu kasy jak nie wyślą do końca tego tygodnia, odpisali że na 100% wyślą ale dzisiaj żadnej informacji nie dostałem. Będę musiał obsmarować dupę tej firmie, bo skoro zarzekają się od 7 - 20dni roboczych a mija już 30 dzień na dodatek w meilach odpisują że nie mam się martwić zaraz wyślą no to coś jest nie halo. Napisaliby że nie zrealizują zamówienia i odesłaliby kasę to bym zrozumiał, ale takie pieprzenie że za chwile wyślą ..... to mnie zaczyna lekko denerwować.

Co do kabli to hmmm.... sam nie wiem, oploty dekoracyjne mam zrobione ale z czymś firmowym narazie się wstrzymuje. Teraz drobne zmiany, lekkie przemeblowanie, Denon pożegnany z salki i takie tam :)

Koniec pisania, bo pod wpływem %% załączają mi się polskie znaki, a to dobry znak aby nie pisać nic więcej na forum hehe.


To tym bardziej jestem ciekawy co nasz KOlega wymyślił ...

Może nie wymienił a pięknie ubrał na zimę :)

Hehe...

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Savron nie ma z tym problemu bo w większości rzeczy robi po jednym egz. lub jeden komplet.. więc zawsze to co zrobi jest L.E. :- ) ale podkładki fajnie wyglądają.
 

norbert1983

Member
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie kabli głośnikowych mój zestaw to onkyo 646 i głośniki frontowe Wharfedale Diamond 10.7 natomiast kable jakich uzywam to real cable tdc 200 2x2, zastanawiałem się nad zmianą na grubsze kable np 2.5 lub 4 i tu pytanie czy te kable które stosuję są wystarczające czy może zbyt małe ewentualnie może ktoś mógłby coś zaproponować w cenie max 60 zł za metr z góry dziękuję.
 
Do góry