Odnośnie Thomson WB842S

tomkas4

New member
HDMI vs D-SUB vs DVI

Witam!
Od paru dni jestem posiadaczem WB842S.
1. Zauważyłem, że podczas oglądania tv z tunera sat, nieraz zmieniają się kolory, tzn widać to najbardziej na twarzach, tak jakby zmieniały odcień, w zasadzie to cały obraz robi się trochę bledszy później mocniejszy. Próbowałem różne ustawienia ale to nic nie daje. Może ktoś wie co to może być.
2. Podczas głośniejszego słuchania subwoofer powoduje takie wibracje że trzęsie się i charczy obudowa z tyłu. Czy to jest usterka?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
może być przyczyną sam transport - telewizor jest cięzki więc w transporcie trudny.
Poproś serwis . Wydaj mi się ,że tylko kwestia regulacji.
pozdrawiam
 

tomkas4

New member
Kontynuując post, odnośnie 1 punktu:
Gość z serwisu powiedział, że ta zmiana odcienia na niektórych kanałach przy RGB spowodowana jest prawdopodobnie sygnałem cyfry, bo on tez tak ma tak w domu jak się dobrze wpatrzył. Faktycznie z innych żródeł jak naziemna, dvd czy komp tego efektu nie ma.
Co do głośnika to wymienił mi subwoofer na nowy inaczej zawieszony i nic. Okazuje się że pod wpływem basu wszystkie podzespoły tzn płytki z elektroniką i inne plastiki wpadają w takie wibracje że wszystko charczy. Więc gość popodklejał wszystko miękką taśmą i efekt prawie ustał tzn. charczy trochę tylko przy muzyce z dużymi basami na prawie cały regulator.
Prośba
Czy możecie sprawdzić u siebie powyższe zjawiska?
Pozdrawiam
 

tlalok

New member
Witam serdecznie!

Czy ktos z posiadaczy rzeczonego TV bylby uprzejmy wymierzyc dolaczony don stolik i podzielic sie wymiarami?
Chodzi o maksymalna szerokosc, glebokosc i wysokosc sprzetu ktory mozna tam zapakowac.
Nie moglem znalezc tych danych nigdzie.

dzieki wielkie
Piotr Przylucki
 

tomkas4

New member
Sam stolik zintegrowany z TV ma wysokość 45cm, dolna krawędź kineskopu jest na wysokości 56cm, a cały telewizor ma 102cm wysokości
górna półka ma wysokość 10cm na początku, w głębi schodzi do 9cm
dolna półka ma 17cm
 

wlod55

New member
Witam wszystkich.Właśnie czekam na ten telewizorek :D .Mam pytanie do Ciebie tomkas4.Czy dla Ciebie nie jest za niski ten telewizorek.Bo ja tego troszkę się obawiam,ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia :).Mam nadzieję,że nie będę musiał patrzeć w dół. :)
Pozdrawiam
 

tomkas4

New member
TV był niski na początku, ale po chwili zrobił się normalny - czyli kwestia przyzwyczajenia. Oglądam głównie z fotela lub kanapy na leżąco, czyli jest ok, a tv super!
 

tlalok

New member
Ciekawostka (nie było chyba tej informacji na forum). Słyszałem od sprzedawcy w Media, że model WB842 różni się od 642 nie tylko obecnością stolika, jak to było niejednokrotnie stwierdzone na forum, ale również obecnością warstwy antyrefleksyjnej.
Proszę o informację jaka jest szerokość i głebokość od środka.
Pozdrawiam
PP
 

tomkas4

New member
Co do różnic w wb842 a 642 to czytałem że tylko stolik a nigdzie nie znalazłem innych różnic. Wymiary- dolna półka szer. przód 78, tył 38, gł.45, wys.17; górna półka szer. przód 78, tył 38, gł.45, wys.przód 10, tył 9.
Pozdrowienia
 

wlod55

New member
Witam.Dzisiaj dostałem Thomsona 842.Jestem w fazie testów.Nie miałem jeszcze zbyt wiele wolnego czasu ale mam nadzieję,że wkrótce go przetestuję.Mam pytanie do właścicieli tego thomsona.Czy ściągaliście już może przednią szybę?Bo nurtuje mnie jedna rzecz.Są tam cztery zaczepy.I jeden z nich-dolny prawy-odstaje,a w związku z tym i przednia szyba.Nie jest to praktycznie widoczne.Jedynie jak stanie się z boku tv i przyjży,ale trochę mnie to wkurza.Dzwoniłem do Domaru i powiedziano mi,ze już inni posiadacze thomsona też dzwonili w tej sprawie,więc pewnie ma to większość tych tv.Muszę jeszcze zadzwonić do serwisu.Ciekawe co oni na to.
Pozdrowienia.
 

szajba

New member
Witam,
Również od niedawna mam thomsona wb842s i wszystko byłoby super gdyby nie pisk wydobywający się z tyłu obudowy. Zaczyna piszczeć po 30 sekundach i zanika po około minucie czy dwóch.
Czy występuje to tylko u mnie, czy jest to norma w tym modelu?

pozdrawiam
 

tomkas4

New member
U mnie tv też jest bezgłośny, a co do szyby to u mnie jest ona prosta, może tobie wyskoczyła z prowadnicy, żeby zdjąć szybę trzeba ją wysunąć do góry odblokowując zatrzaski w szparkach u góry za pomocą dołączonych blaszek lub cienkim śrubokrętem.
 

wlod55

New member
Dzięki tomikas4 za odpowiedź.Chyba żle wytłumaczyłem w czym mam problem.Szyba jest prosta i siedzi we wszystkich prowadnicach.Tylko,że jedna prowadnica-prawa dolna-odstaje bardziej od obudowy niż pozostałe.Gdy zdejmę szybe,to widać w tym rogu wybrzuszenie.Nie jest ono duże,ale mnie trochę wkurza.Po założeniu szyby już tego nie widać.Aby to zobaczyć,trzeba by stanąć z boku i dobrze się wpatrywać.Prowadnica pod obudową ma taki mały bolec,który odpycha ją od obudowy.W Domarze powiedziano mi,że to nie podlega reklamacji oraz że już do nich dzwoniono w tej sprawie czyli pewnie to jest częstszy przypadek.Nie przeszkadza to w odbiorze,ale świadomość że coś jest nie tak trochę mnie denerwuje.
Mam jeszcze pytanko do Ciebie tomikas 4 i innych posiadaczy tego Thomsona.Czy widzicie różnice w jakości obrazu przy przełączaniu z Hi-pix na 100Hz.Bo ja nie.Zastanawiam się czy może dlatego tak jest,że nie mam porządnego kabla euro,tylko takie jak dołączała kiedyś Cyfra i Wizja do swoich tunerów.Chociąż wygląda ten kabel na dosyć solidny.Jedynie jak przełączę na progresiv to jakość wydaje mi się lepsza.Tyle że obraz lekko drga.
Pozdrowienia.
 

kukes

New member
czy hi pix w thomsonie to mniej więcej to samo co pixel plus w philipsie? pewnie tak , w moim phlipsie 9520 po wyłaczeniu pixel plusa różnica jest bardzo duża , co do progressive scan u mnie obraz też jakgdyby drży i wcale mnie ten progressive scan nie zachwycił wolę pixel plus 2 albo movie plus.Natomiast mam pytanie co do kabla scart , używam kabla od wizji-cyfry ,dość gruby , czy jest to dobry kabel , czy warto kupić coś lepszego.
 

kukes

New member
odnośnie piszczenia w moim philipsie 9520 jest podobna sytuacja, nieraz zaczyna piszczeć odrazu a czasami po godzinie ( cholernie irytująca sytuacja), zgłosiłem to do serwisu , podobno uszkodzony transformator, zobaczymy.
 

Pit

New member
szajba napisał:
Witam,
Również od niedawna mam thomsona wb842s i wszystko byłoby super gdyby nie pisk wydobywający się z tyłu obudowy. Zaczyna piszczeć po 30 sekundach i zanika po około minucie czy dwóch.
Czy występuje to tylko u mnie, czy jest to norma w tym modelu?

pozdrawiam

Mam to samo, ale pisk znika dopiero po 10 min, wię występuje to u innych tylko też nie wiem czy to jest norma?
pozdrowionka PIT
 

szajba

New member
thomson już nie piska:)

Jak się okazało za piszczenie odpowiedzialny był uszkodzony dławik. Serwis załatwił sprawe na miejscu w 15 minut. Obecnie do telewizora nie mam zastrzeżeń:)
pozdrawiam
 

kukes

New member
u mnie może być podobnie, serwisant przez telefon wpominał coś o założeniu tłumika , ale chcą tv zabrać do siebie ,na miejscu nie zamierzają tego robić ,a szkoda może zajęło by im to chwilę a ja nie pozbywał bym się tv na tydzień.
sorka chodziło o dławik;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry