Odnośnie Thomson WB842S

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli jeszcze jest zapotrzebowanie na ten telewizor - to trzeba się mocno śpieszyć . Nie bedzie nowych dostaw.
Trzeba przyznać prezentuje się znakomicie.
pozdrawiam
 

Tomik

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Jest to moj pierwszy post na forum. Mam pytanie do wszystkich wlascicieli THOMSONA WB 842. Czy istnieje osobna "Karta Gwarancyjna" dla tego telewizora ? Przy zakupie dostalem tylko instrukcje obslugi (grubachna ksiazki w kilkunastu jezykach) oraz karte rejestracyjna do odeslania do Thomson'a France. Sklep internetowy w ktorym kupilem telewizor kreci w tym temacie. Serdeczne dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
 

Pit

New member
Tomik napisał:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Jest to moj pierwszy post na forum. Mam pytanie do wszystkich wlascicieli THOMSONA WB 842. Czy istnieje osobna "Karta Gwarancyjna" dla tego telewizora ? Przy zakupie dostalem tylko instrukcje obslugi (grubachna ksiazki w kilkunastu jezykach) oraz karte rejestracyjna do odeslania do Thomson'a France. Sklep internetowy w ktorym kupilem telewizor kreci w tym temacie. Serdeczne dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam

Katra gwarancyjna to ostatnia strona tej książeczki(instrukcji obsługi) ja też miałem ten sam problem z jej znalezieniem ale wyjaśniono mi w MM w punktcie serwisowym.

Pozdrawiam
 

Tomik

New member
Pit napisał:
Katra gwarancyjna to ostatnia strona tej książeczki(instrukcji obsługi) ja też miałem ten sam problem z jej znalezieniem ale wyjaśniono mi w MM w punktcie serwisowym.

Pozdrawiam

Wielkie dzieki Pit.
Juz myslalem, ze cos kombinuja bo do mementu dostarczenia telewizora kontakt byl OK, a potem to roznie.
By the way: Przy zwiekszaniu glosu do max wskaznik zatrzymuje sie w polowce i przechodzi na kolor czerwony. Czy w Twoj telewizor zachowuje sie podobnie ?
Pozdrawiam
 

Pit

New member
Tomik napisał:
Wielkie dzieki Pit.
Juz myslalem, ze cos kombinuja bo do mementu dostarczenia telewizora kontakt byl OK, a potem to roznie.
By the way: Przy zwiekszaniu glosu do max wskaznik zatrzymuje sie w polowce i przechodzi na kolor czerwony. Czy w Twoj telewizor zachowuje sie podobnie ?
Pozdrawiam

Witaj Tomik !
odpowiadając na Twoje pytanie: wskażnik przy podgłaszaniu przesuwa się bez problemu a jego kolor (żółty) nie zmienia barwy.

Pozdrawiam PIT
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
menu once again

Tomik napisał:
By the way: Przy zwiekszaniu glosu do max wskaznik zatrzymuje sie w polowce i przechodzi na kolor czerwony. Czy w Twoj telewizor zachowuje sie podobnie ?
Pozdrawiam


Sprawdź w menu Dźwięk opcję maksymalnej głośności TV, jeśli ustawisz tam na FULL to pasek będziesz miał cały czas żółty :)
A tak masz ustawione pewnie mniej niż FULL i dlatego dochodzi do pewnego momentu i basta, robi się czerwony.
Pozdrawiam Masta_J
 

Tomik

New member
Pit napisał:
Witaj Tomik !
odpowiadając na Twoje pytanie: wskażnik przy podgłaszaniu przesuwa się bez problemu a jego kolor (żółty) nie zmienia barwy.

Pozdrawiam PIT

Hmm. U mnie wskaznik zatrzymuje sie w polowie zakresu (jak przy ustalaniu obrotu obrazu) i robi sie czerwony. Ciekawe co jest nie tak?
Moze ktos z uzytkownikow tego tel. zauwazyl cos podobnego u siebie?
Dodam tylko ze korzystam z glosnikow telewizora (nie mam podlaczonych glosnikow zewnetrznych)
Pozdrawiam
 

koszerny

New member
telewizor bardzo mi się spodobał
mam prośbę i pytanie
czy są różne stoliki czy tylko jeden wzór
oraz czy jest ten model bez stolika
gdzie mogę go kupić najtaniej
dziękuję za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

thomson100

New member
szajba napisał:
Witam,
Również od niedawna mam thomsona wb842s i wszystko byłoby super gdyby nie pisk wydobywający się z tyłu obudowy. Zaczyna piszczeć po 30 sekundach i zanika po około minucie czy dwóch.
Czy występuje to tylko u mnie, czy jest to norma w tym modelu?

pozdrawiam

Ja miałem to samo, winna jest cewka przyjechał facet z serwisu i wymienił na nową trwało to 5 minut i teraz cisza jak makiem zasiał
 

koszerny

New member
Pit napisał:
Katra gwarancyjna to ostatnia strona tej książeczki(instrukcji obsługi) ja też miałem ten sam problem z jej znalezieniem ale wyjaśniono mi w MM w punktcie serwisowym.

Pozdrawiam

mam pytanie bo właśnie odebrałem swój telewizor
czy ta ostatnia strona musi mieć jakieś stemple itp.
czy wystarczy nalepka z numerem i dowód zakupu
dziękuję za odpowiedź
 

Tomik

New member
koszerny napisał:
telewizor bardzo mi się spodobał
mam prośbę i pytanie
czy są różne stoliki czy tylko jeden wzór
oraz czy jest ten model bez stolika
gdzie mogę go kupić najtaniej
dziękuję za odpowiedzi

Witam.
Jest tylko jeden wzor stolika.
Model ten nie wystepuje bez stolika.
Polecam sklepy internetowe. Ja swoj tak kupilem. Wyslij nika to dam znac na priw.
Pozdrawiam
 

Tomik

New member
Masta_J napisał:
Sprawdź w menu Dźwięk opcję maksymalnej głośności TV, jeśli ustawisz tam na FULL to pasek będziesz miał cały czas żółty :)
A tak masz ustawione pewnie mniej niż FULL i dlatego dochodzi do pewnego momentu i basta, robi się czerwony.
Pozdrawiam Masta_J

Witaj Masta_J.
Dzieki za info. Pomoglo. Juz jest OK.
Milego odbioru.
Pozdrawiam Tomik
 

Kormoran3

New member
Witam wszystkich użytkowników wb842s od 15 marca jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż modelu, bardzo zadowolony jestem z zakupu (2845 zł)- prześliczny obraz, muza, bogactwo funkcji. Polecam ten model wszystkim, którzy wachają się z zakupem TV 32". Telewizorek spokojnie można jeszcze dostać w sklepach internetowych ja kupiłem w Domarze Bydgoszcz - dowieźli go bez żadnych kosztów do domq (Wejherowo). Przyszłych użytkowników muszę jednak przestrzec do wniesienia go potrzeba 4 siłaczy, TV dostarczany jest na europalecie :) przez drzwi nie chciał przejść razem z kartonem, więc wypakowanie odbyło się na klatce heh.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
2

Kormoran3 napisał:
Przyszłych użytkowników muszę jednak przestrzec do wniesienia go potrzeba 4 siłaczy, TV dostarczany jest na europalecie :) przez drzwi nie chciał przejść razem z kartonem, więc wypakowanie odbyło się na klatce heh.

Mnie TV wniosło dwóch średnio zbudowanych gości i zmieścił się w drzwiach :)

Pozdrawiam Masta_J
 

Kormoran3

New member
Masta_J napisał:
Mnie TV wniosło dwóch średnio zbudowanych gości i zmieścił się w drzwiach :)

Pozdrawiam Masta_J

heh qrczaczki to "średnia" u ciebie jaka jest? : D chciałbym ich zobaczyc jak wnoszą do mnie na 4 piętro na piechotkę. Weż przestan dwóch to stanowczo za mało do targania po schodach, zgodzę sie że mogą w poziomie przenosic chociaż moim zdaniem to bardzo duży wysiłek.

BTW
dzisiaj dzwoniłem do serwisu, brzęczy mi subwoofer (gdzieś w okolicach głośnika sub kawałek plaskitu brzęczy), za tydzień prawdopodobnie wymiana na nowy (o innym kształcie tuby) chyba na tym forum czytałem że to tzw. "wada fabryczna" tego modelu. Trochę dłużej porozmawiałem z serwisantem, nowe subwoofery ściągają podobno z Francji. Ciekawostka - koleś twierdził, że ten model 3 lata temu kosztował około 10 tys. zł czy możecie to potwierdzić (zaprzeczyć)?

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
średnia :)

Kormoran3 napisał:
Weż przestan dwóch to stanowczo za mało do targania po schodach, zgodzę sie że mogą w poziomie przenosic chociaż moim zdaniem to bardzo duży wysiłek.

U mnie targało na 1 piętro dwóch gości, nie mogłem im pomóc bo byłem 400 km od domu :)

Ciekawostka - koleś twierdził, że ten model 3 lata temu kosztował około 10 tys. zł czy możecie to potwierdzić (zaprzeczyć)?

Pamiętam cenę 6999 zł, może jak wchodził na rynek to faktycznie cena była wyższa.

Pozdrawiam Masta_J
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cena była 6999 zł
BAAAArdzo cieżki !!!
Nowa cena 2899 zł - tym razem konczą się na dobre
Pozdrawiam
 

Kormoran3

New member
Witam !
Dzisiaj mam prośbę do Was, otóż nie za bardzo wiem w jaki sposób podłączyć komputer do telewizora (oczywiście Thomson WB842S), tzn jakie kolejne czynności, jakiego typu przewody, które kable wykorzystać. Posiadam kartę graficzną Gigabyte 6600 GT (Gv-N66T128VP). Prosze o porady i pomoc.

Pozdrawiam
 

thomson100

New member
Kormoran3 napisał:
heh qrczaczki to "średnia" u ciebie jaka jest? : D chciałbym ich zobaczyc jak wnoszą do mnie na 4 piętro na piechotkę. Weż przestan dwóch to stanowczo za mało do targania po schodach, zgodzę sie że mogą w poziomie przenosic chociaż moim zdaniem to bardzo duży wysiłek.

BTW
dzisiaj dzwoniłem do serwisu, brzęczy mi subwoofer (gdzieś w okolicach głośnika sub kawałek plaskitu brzęczy), za tydzień prawdopodobnie wymiana na nowy (o innym kształcie tuby) chyba na tym forum czytałem że to tzw. "wada fabryczna" tego modelu. Trochę dłużej porozmawiałem z serwisantem, nowe subwoofery ściągają podobno z Francji. Ciekawostka - koleś twierdził, że ten model 3 lata temu kosztował około 10 tys. zł czy możecie to potwierdzić (zaprzeczyć)?

Pozdro
u mnie wpada w rezonans obudowa i nie wiem czy to reklamowac?
 
Do góry