Odnośnie Thomson WB842S

Kormoran3

New member
thomson100 napisał:
u mnie wpada w rezonans obudowa i nie wiem czy to reklamowac?

Oczywiście, że TAK !!!!!!!!. U mnie to samo to wina subwoofera (czytaj wyżej). Serwis będzie w tym tygodniu jeszcze - od zgłoszenia tydzień czasu.
 

thomson100

New member
Kormoran3 napisał:
Oczywiście, że TAK !!!!!!!!. U mnie to samo to wina subwoofera (czytaj wyżej). Serwis będzie w tym tygodniu jeszcze - od zgłoszenia tydzień czasu.

Z tego co czytałem na forum wymiana niewiele daje, gdyz nadal są wibracje i nie wiem czy warto żeby ktos dłubał w TV.
 

Kormoran3

New member
thomson100 napisał:
Z tego co czytałem na forum wymiana niewiele daje, gdyz nadal są wibracje i nie wiem czy warto żeby ktos dłubał w TV.

Jeśli po wymianie efekt będzie ten sam to na miejscu będe rekklamował. Dam znać co i jak po wizycie serwisanta. Jeśli uważasz, że serwisant to jest pierwszy byle "ktoś" to chyba nie masz aufania do nich (coprawda zdarzają się kombinatorzy itp.)
 

tomkas4

New member
Wymiana woofera to niewiele daje, w wibracje wpadają wszystkie elementy we wnętrzu tv. U mnie po wymianie woofera, przyklejeniu części do innych, efekt drgań spadł o 3/4, i wyregulowałem tv i drży teraz bardzo rzadko. Nie mam na razie czasu żeby reklamowac znowu.
pozdrawiam
 

thomson100

New member
tomkas4 napisał:
Wymiana woofera to niewiele daje, w wibracje wpadają wszystkie elementy we wnętrzu tv. U mnie po wymianie woofera, przyklejeniu części do innych, efekt drgań spadł o 3/4, i wyregulowałem tv i drży teraz bardzo rzadko. Nie mam na razie czasu żeby reklamowac znowu.
pozdrawiam
Czyli wniosek , że nie warto się bawic w wymiane.
 

cyri13

New member
problem z obrazem

Witam ja mam taki problem , choć sam nie wiem czy to problem czy tak powinno poprstu być. Podczas oglądania wszystko jest ok tylko przy ruchu jakgdyby idzie cień za postaciami itp. Tak jakby obraz nie nadąrzał za ruchem i wtedy traci ostrość. Odbieram sygnał z śląskiej kablówki i z tunera 6010. przy dvd tak bardzo tego nie widać ale także coś takiego wystepuje. Sam nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak i wzywać serwis. Napiszcie jak jest u Was.
 

thomson100

New member
cyri13 napisał:
Witam ja mam taki problem , choć sam nie wiem czy to problem czy tak powinno poprstu być. Podczas oglądania wszystko jest ok tylko przy ruchu jakgdyby idzie cień za postaciami itp. Tak jakby obraz nie nadąrzał za ruchem i wtedy traci ostrość. Odbieram sygnał z śląskiej kablówki i z tunera 6010. przy dvd tak bardzo tego nie widać ale także coś takiego wystepuje. Sam nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak i wzywać serwis. Napiszcie jak jest u Was.


U mnie jest to samo.
 

Kormoran3

New member
Macie jakieś doświadczenia z podłączaniem kompa?
Pisałem wcześniej: ".... mam prośbę do Was, otóż nie za bardzo wiem w jaki sposób podłączyć komputer do telewizora (oczywiście Thomson WB842S), tzn jakie kolejne czynności, jakiego typu przewody, które kable wykorzystać. Posiadam kartę graficzną Gigabyte 6600 GT (Gv-N66T128VP). Prosze o porady i pomoc." - ale jakoś "cicho sza" na ten temat ?
 

thomson100

New member
Kormoran3 napisał:
heh qrczaczki to "średnia" u ciebie jaka jest? : D chciałbym ich zobaczyc jak wnoszą do mnie na 4 piętro na piechotkę. Weż przestan dwóch to stanowczo za mało do targania po schodach, zgodzę sie że mogą w poziomie przenosic chociaż moim zdaniem to bardzo duży wysiłek.

BTW
dzisiaj dzwoniłem do serwisu, brzęczy mi subwoofer (gdzieś w okolicach głośnika sub kawałek plaskitu brzęczy), za tydzień prawdopodobnie wymiana na nowy (o innym kształcie tuby) chyba na tym forum czytałem że to tzw. "wada fabryczna" tego modelu. Trochę dłużej porozmawiałem z serwisantem, nowe subwoofery ściągają podobno z Francji. Ciekawostka - koleś twierdził, że ten model 3 lata temu kosztował około 10 tys. zł czy możecie to potwierdzić (zaprzeczyć)?

Pozdro

Hey i jak tam po wymianie woofera? Jest poprawa?
 

Kormoran3

New member
Jeszcze nie było serwisu. Obiecałem, że podzielę się wrażeniami, w piątek dzwonił i prosił o podanie numeru seryjnego. Czekam na telefon.

Czy naprawdę nikt z Was nie podłączał kompa pod naszego "Thomka" ?
 

thomson100

New member
Kormoran3 napisał:
Jeszcze nie było serwisu. Obiecałem, że podzielę się wrażeniami, w piątek dzwonił i prosił o podanie numeru seryjnego. Czekam na telefon.

Czy naprawdę nikt z Was nie podłączał kompa pod naszego "Thomka" ?

Chyba nikt nie podlączał TV do kompa , jutro zgłaszam do serwisu subwoofer.
 

thomson100

New member
Kormoran3 napisał:
Oczywiście, że TAK !!!!!!!!. U mnie to samo to wina subwoofera (czytaj wyżej). Serwis będzie w tym tygodniu jeszcze - od zgłoszenia tydzień czasu.

Dzwoniłem do dwoch serwisów na Sląsku żaden nic nie słyszał o wymianie subwoofera za cholere nie chcą nic z tym zrobic, prosze o info w ktorych serwisach to zglaszaliscie dzieki
 

maciekf

New member
>Posiadam kartę graficzną Gigabyte 6600 GT
>(Gv-N66T128VP). Prosze o porady i pomoc.

Dzis bede podlaczal taka sama karte do tego tv po komponencie to dam znac jak to wyglada. Wczoraj po svideo podlaczylem laptopa 1024x768, jak sie odpali np. film to jest ok, ale jak ktos by chcial na ty pracowac np. w wordzie, to nie da razy - obraz jest zamazany.

Mam natomiast 1 pytanie, jak odpalam cokolwiek w 16/9 to na obu stronach krawedzi ekranu po srodku mam kropke... czy u was tez tak jes t? Poza tym jak przucilem na ekran wylacznie biale tlo 4/5 rozmiaru ekranu to ewidetnie widac jak plywaja boki, to wada czy naturalne ?

Maciek
 

Piapi72

New member
32wb842s

Ten TV choć prawie idealny ma jednak swoje wady konstrukcyjne.
przewinęło się wiele tych modeli przeze mnie i bardzo częstym zjawiskeim był harczący subwoofer, popodklejać gumki, podokręcać śróbki ale przez serwis,
co do chwilowych jakby "szukań idealnego obrazu" to jest to sprawa sygnału " podobno "niestabilnego" TV szuka,łapie i dostraja się samoczynnie ale to chwilkę trwa -choć nie długo ale dla chcącego znaleść jakiś feler widoczne, sygnał cyfry podobnie wpływa na niektóre LCD, wystarczy poprosić kogoś ze skelpu aby taki sygnał podłączył a będzie to samo.
jeszcze jednym problememm w tym modelu to haczyki mocujące szyby w stoliku, sa one płaskie od strony mocowania a sama noga stolika do której dany haczyk jest przyczepiony jest zaokrąglona, wystarczy lekko zbyt mocno dokręcić i pęka haczyk.:D
ale TV jest bajka i jeszcze za 5 lat nikt złego słowa na niego nie powie.;)
Pozdrawiam
 

Piapi72

New member
boki pływają bo TV rozciąga przy takim obrazie sam ekran, jego środkowa część przy 16:9 jest naturalna a boki lekko są naginane do tego wymiaru, jeśli nie jest sprecyzowane jaki ma mieć wymiar czy 16:9 czy $:3 to Tv szuka i samoczynnie sobie kombinuje, ale nie jest to czymś w rodzaju błędnego wprowadzania danych czy wirusa w komputerze
 

thomson100

New member
Piapi72 napisał:
Ten TV choć prawie idealny ma jednak swoje wady konstrukcyjne.
przewinęło się wiele tych modeli przeze mnie i bardzo częstym zjawiskeim był harczący subwoofer, popodklejać gumki, podokręcać śróbki ale przez serwis,
co do chwilowych jakby "szukań idealnego obrazu" to jest to sprawa sygnału " podobno "niestabilnego" TV szuka,łapie i dostraja się samoczynnie ale to chwilkę trwa -choć nie długo ale dla chcącego znaleść jakiś feler widoczne, sygnał cyfry podobnie wpływa na niektóre LCD, wystarczy poprosić kogoś ze skelpu aby taki sygnał podłączył a będzie to samo.
jeszcze jednym problememm w tym modelu to haczyki mocujące szyby w stoliku, sa one płaskie od strony mocowania a sama noga stolika do której dany haczyk jest przyczepiony jest zaokrąglona, wystarczy lekko zbyt mocno dokręcić i pęka haczyk.:D
ale TV jest bajka i jeszcze za 5 lat nikt złego słowa na niego nie powie.;)
Pozdrawiam
Mnie w serwisie powiedzieli ze nic nie beda podklejac tylko mam zmniejszyc basy i nie podlega to naprawie gwarancyjnej, w ktorym serwisie mi to zrobia?
 

tomkas4

New member
Ja mam podłączony do kompa: od strony kompa s-video i mini-jack, od strony tv scart(euro). Filmy z divx-a - obraz idealny, pracowac na kompie się nie da bo obraz zamazany. Może to wina karty graficznej - Gigabyte Radeon 9000PRO 64MB. Więkzośc programów tv i filmy z kompa oglądam w trybie Cinerama bo w miarę wyrównuje obraz.
 

maciekf

New member
Probowalem wlasnie odpalic obraz z komputera po komponencie i musze powiedziec, ze mi sie nie udalo, nie mam zielonego pojecia co jest zle. Po s-video dziala jak opisal kolega wyzej.
Jak ktos ma pomysl to chetnie uslysze:)

----------------------------------------
Ok udalo sie ale nie na 720, niestety.
Zaczal tez kurcze piszczec....
Ktory serwis w warszawie polecacie ?

Maciek
 
Ostatnia edycja:

thomson100

New member
maciekf napisał:
Probowalem wlasnie odpalic obraz z komputera po komponencie i musze powiedziec, ze mi sie nie udalo, nie mam zielonego pojecia co jest zle. Po s-video dziala jak opisal kolega wyzej.
Jak ktos ma pomysl to chetnie uslysze:)

----------------------------------------
Ok udalo sie ale nie na 720, niestety.
Zaczal tez kurcze piszczec....
Ktory serwis w warszawie polecacie ?


Ja też szukam serwisu na śląsku, który by mi wymienił subwoofer.
 

thomson100

New member
Kormoran3 napisał:
Jeszcze nie było serwisu. Obiecałem, że podzielę się wrażeniami, w piątek dzwonił i prosił o podanie numeru seryjnego. Czekam na telefon.

Czy naprawdę nikt z Was nie podłączał kompa pod naszego "Thomka" ?

I jak wymienili subwoofer?
 
Do góry