Odległość od ekranu a wielkość a rozdzielczość - poradnik!

molik.pawel

New member
Witam na forum i odświeżam temat.
Mam pytanie odnośnie wielkości TV. Przegrzebałem chyba cały internet i nie mogę się zdecydować jaką wielkość tv wybrać. Zdecydowałem się na model samsung UE H6400. Tv będzie wisiał na ścianie. Odległość od kanapy to 2,8m.
Używany do filmy z usb, tv netia i xbox one. Chodzą mi po głowie 3 przekątne, 48, 50 i 55 cala. Kolega ma ten 48 i podobną odległość i po 2 m-cach twierdzi, że mógłby być większy. Mam dylemat, byłem w media expert i doradzają 50 cali bo 55 Napewno za duży. Jak to jest ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja mam 60 i dla mnie za mały, jak gram to siadam może z 2 m przed nim, normalnie mam ponad 3. Bierz 55 i nie czytaj, bo od czytania nic nie kupisz.
Załóż swój temat w odp dziale, doradzą ci jaki tv.
 

molik.pawel

New member
W sumie zdecydowałem się na ten model po opiniach na tym forum i znajoma też posiada i mi odpowiada. Nie potrzeba mi na razie UHD, myślę, że ten wpełni spełni moje oczekiwania a i cena bajka. Dzięki za opdowiedź, też byłem przekonany do 55 ale idiota poszedłem z narzeczoną do media i tam doradzili 50 i jest delikatna kosa. Że za duży i będą oczy boleć.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Witam na forum i odświeżam temat.
Mam pytanie odnośnie wielkości TV. Przegrzebałem chyba cały internet i nie mogę się zdecydować jaką wielkość tv wybrać. Zdecydowałem się na model samsung UE H6400. Tv będzie wisiał na ścianie. Odległość od kanapy to 2,8m.
Używany do filmy z usb, tv netia i xbox one. Chodzą mi po głowie 3 przekątne, 48, 50 i 55 cala. Kolega ma ten 48 i podobną odległość i po 2 m-cach twierdzi, że mógłby być większy. Mam dylemat, byłem w media expert i doradzają 50 cali bo 55 Napewno za duży. Jak to jest ?

Masz takie same źródła jak ja: Netia tv, xbox one u mnie przez ampli leci. Bierz 55 cali i się nawet nie zastanawiaj. Mam 2,5m do tv i żałuję, że nie kupiłem 55, a nawet spokojnie i szałowo z tej odległości oglądałoby się 65'.
 

pepka

Member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak "za duży telewizor" ;)
U nas w domu też 2.8-3m, żona wczoraj chciała już w Saturnie brać 65XD93... ale ostudziłem jej zapał zaczynając dyskusję o dodatkowych 10 calach ;).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
pepka
Kolega chciał kupić mniejszy TV (później by żałował), przekonał się do 55".....
Ja wiem, że bysię 60 przydało😁...
 

radek79

New member
Witam,

Stoję przed dylematem. Otóż niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania i wypadałoby kupić jakiś telewizor. Niestety, salon mam tak zrobiony, że odległość od sofy do TV to 5 metrów. Chciałbym kupić telewizor maksymalnie 65 calowy, na większy mnie nie stać. I teraz pytanko. Czy jest sens wydawać więcej na telewizor w standardzie 4K? Czy może wystarczy FullHD? Czy ja w ogóle z tej odległości zobaczę jakąś różnicę między nimi? TV ma służyć przede wszystkim do oglądania kanałów HD, filmów na Blu-Ray, okazjonalnego podłączenia kompa bądź konsoli. Chciałbym wydać tak max 6500zł, co sensownego radzicie kupić w tej cenie?
Dziękuję.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Najlepiej kup największy na jaki Cię stać, a gwarantuję Ci że będziesz zadowolony. Detali jakie daje 4k z takiej odległości nie dostrzeżesz.
 

DrWredman

Active member
Radek, a zdjęcia czasem oglądasz? Tu na pewno zauważysz różnicę. Konsole też już obsługują 4K. Pomyśl, że za dwa lata też będziesz miał ten telewizor i nie będziesz miał racjonalnego powodu aby go zmienić na nowszy model. Ja bym się nie cofał, chyba, że wyrwiesz FullHD za połowę ceny 4K.
 

radek79

New member
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Telewizor FullHD 65' z tego co widzę kosztuje około 4,5-4,8tys, natomiast 4K od LG czy jakiegoś TCL można mieć od 5,5tys. Różnica niewielka więc chyba nie ma sensu pchać się w "starą" technologię.
 

manfred1

New member
55 cali a odległość z jakiej będę oglądał to ok. 3 metry. Wydaje mi się że to idealna wielkość. Druga sprawa to koleś sprzedawca który przekonywał mnie że na dziś to jedynie Philips jako najlepsza marka i nowości. Póki co mam dwa LCD w domu Samsunga no i złego słowa powiedzieć nie mogę. Ale interesuje mnie 4K i tv jak najbardziej cienki bez zakrzywień. Kasa jaką mogę wydać to maks 5 tys zł. Więcej nie wydaję. Tv będzie podłączone do Onkyo 805 i jbl es to niestety zostaje i tego już nie zmienię na zwykłe stereo. Na koniec co dziś jest na topie odnośnie tv. Póki co mam aparat fotograficzny z 4K i własnie dlatego staram się kupić coś pod niego. Za pomoc dzięki
 

VergilSparda

New member
Ja mam Panasonica 58 cali i oglądam z 2m, po tygodniu stwierdziłem że mógłby być większy także się jeszcze zastanów nad tą wielkością. Co do Twojego pytania to w tej cenie masz Samsunga ks7000 tylko że dość słabo wykonanego.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja mam 55 z 2M i jest ok. Więc myślę że śmiało możesz kupić 58.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście jest to za mały tv co nie zmienia faktu ze wiele osób ogląda z takiej odległości nawet mniejsze rozmiary.. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak kiedyś oglądałem na czarno białym, a jak pojawił się w domu kolorowy crt 21" to było święto, ale chyba nie o to chodzi ;)
 
Do góry