Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

mover2002

New member
nie dałem rady soft mam 3011.0 jak dotrzeć do tych ukrytych ?



Potwierdzam.
Procedura aktywacji jest tylko nieco inna. Potrzebujemy jeszcze mieć podłączony przez sieć komputer z zainstalowanym programem ruSamsungTVCommunicator

Po ściągnięciu i zainstalowaniu tego programu warto sprawdzić czy zdalne sterowanie działa.
Jeśli tak to:
1. Wyłączamy TV
2. Wchodzimy do menu serwisowego poprzez sekwencję przycisków INFO-MENU-MUTE-POWER
3. Na komputerze uruchamiamy program ruSamsungTVCommunicator łączymy się z TV i wciskamy przycisk FACTORY i po chwili 3SPEED
4. Wchodzimy w menu serwisowym w zakładkę CONTROL a następnie SUB OPTION i tam zmieniamy opcję PVR Support z OFF na ON ;-)

Dodatkowo możemy zmienić OTN Support z ON na OFF - telewizor nie będzie nas więcej nękał monitami o aktualizację softu

Można również aktywować opcję które na dzień dzisiejszy nie są w Polsce używane ale w przyszłości kto wie ?
Data Service Support ON - usługa uruchamiania zawartości multimedialnej.
Gemstar Support ON - Aktywacja Guide plus+ alternatywy dla EPG


około 3 - 4strony do tyłu
 

BOBFOR

New member
witam ! udało mi się odblokować ukryte funkcje, dzięki !! a nawiasem mówiąc czy z dekodera jest możliwe nagrywanie czegokolwiek na dysk twardy przez usb ?
 

mover2002

New member

misiek001

New member
Sorry, że się podpinam trochę nie na temat, ale tutaj widzę, że wszyscy zorientowani w menu serwisowym.

Jak sprawdzić czas pracy TV? Szukałem tej opcji ale nigdzie tego znaleźć nie mogę.
TV to le40c650

Z góry dzięki za pomoc
 

piotrewa

New member
witam ps64d8000
problem z którym nie mogę sobie poradzić, tv ma możliwość nagrywania na zew. dysk programów zamówiłem (n).Śą takie opcje w tv do wyboru co tv ma załączyć i oglądać - tv/ hdmi-cec((kino))/ hdmi2/ złącze((dekoder))(w tej chwili mam dekod. polsatu podłączony przez euro))/ pc/ sieć. TV może nagrywać tylko z opcji /TV/ gdzie wcześniej musi wyszukać programy np. z anteny naziemnej analog. lub cyfro.anteny z kabla lub z anteny sateli. podłączonej bezpośrednio do TV.
a ja bym chciał tak zamieszać aby pozwolił mi nagrywać programy z dekodera hd i nie wiem jak obejść jego system np. aby pod opcją TV był dekoder lub w opcji wyszukania programów TV uwzględnił też dekoder lub żeby w dekoderze było wyjscie na kabel antenowy. problemu z zew.dyskim nie mam sformatował go i czeka na programy ktorych ja nie mam (chciałbym wrzucić progr. z N-ki JAK TO ZROBIĆ CZY TO JEST W OGÓLE WYKONALNE
trochę zagmatwane ale starałem się jak najlepiej opisać mój problem
PROSZĘ O POMOC
 

PanNoan

New member
witam wszystkich
pytanie mam takie ktoś już je zadał ale niebylo odpowiedzi
telewizor LE37C630 czy to działa robię wszystko jak trzeba odblokowanie
PVR a klawisz nagrywania z pilota nie działa
może na tym TV sie nieda uruchomić ?
 

slawekg6

New member
Witam,
skoro tu jest parę specjalistów od menu serwisowego to może ktoś mi podpowie.

Czy da się w tym menu zmienić wielkość lub kolor czcionki w filmach wyświetlanych z dysku zewnętrznego?
Która to może być opcja?Nie chce nic zepsuć dlatego pytam.

Czy jedyne wyjście to wgrać te napisy na komputerze na stałe do filmu, już w takim kolorze i rozmiarze jak potrzebuje?
 

Attachments

  • 121a47108bb3d59cgen.jpg
    121a47108bb3d59cgen.jpg
    80,8 KB · Wyś: 1354

mks111

New member
Witam, próbowałem odblokować pvr na UE40C6500 z softem 3011 zgodnie z instrukcją:
1. Sparowac kompa z TV - uzywamy cross cable
2. Hotel mode on (Mute-1-1-9-ENTER)
3. Power OFF
4. Włączamy TV kombinacją : Info-Menu-Mute-Power
5. Dopiero tutaj łączymy się z TV za pomocą softu
6. Wciskamy FACTORY - 3SPEED
7. zmieniamy co chcemy

ale opja pvr nie pojawia się w menu a ruSamsungTVCommunicator daje komunikat

Mögliche Ursachen:
- vermutlich wurde bei der Abfrage am TV nichts ausgewählt. ~30 Sekunden stehen zur Verfügung
- falscher Modus am TV!

Co jest nie tak?
 

rzejski1

New member
Witam, próbowałem odblokować pvr na UE40C6500 z softem 3011 zgodnie z instrukcją:
1. Sparowac kompa z TV - uzywamy cross cable
2. Hotel mode on (Mute-1-1-9-ENTER)
3. Power OFF
4. Włączamy TV kombinacją : Info-Menu-Mute-Power
5. Dopiero tutaj łączymy się z TV za pomocą softu
6. Wciskamy FACTORY - 3SPEED
7. zmieniamy co chcemy

ale opja pvr nie pojawia się w menu a ruSamsungTVCommunicator daje komunikat

Mögliche Ursachen:
- vermutlich wurde bei der Abfrage am TV nichts ausgewählt. ~30 Sekunden stehen zur Verfügung
- falscher Modus am TV!

Co jest nie tak?
jesli dobrze pamietam mialem podobny problem przypierwszym uruchomieni. okazalo sie ze blad tkwil w adresie IP po ktorym z kolei przeinstalowaniu wszystko bylo ok i teraz mozna laczyc sie bez problemu. Porponuje sprawdz adresy IP
 

szelq

New member
samsung le37c650l1w

Hej,
od blisko roku jestem posiadaczem w/w telewizora(tytuł). Jestem zadowolony z użytkowania (baterie pilota powinny trzymać dłużej ).
Chciałem uzyskać od Was informacje, czy jest możliwe uruchomienie aplikacji PVR na tym modelu? Jeśli tak, to jak to zrobić.
W temacie niestety nikt z w/w modelem nie próbował.
 

rzejski1

New member
Hej,
od blisko roku jestem posiadaczem w/w telewizora(tytuł). Jestem zadowolony z użytkowania (baterie pilota powinny trzymać dłużej ).
Chciałem uzyskać od Was informacje, czy jest możliwe uruchomienie aplikacji PVR na tym modelu? Jeśli tak, to jak to zrobić.
W temacie niestety nikt z w/w modelem nie próbował.

a czym prócz koloru ten model różni się od 650/6500 ?
 

szelq

New member
no jak nikt :p

28 stron jest o c650/c6500 :p

Przepraszam za takie opóźnienie w postowaniu.
Przewałkowałem temat od deski do deski, spróbowałem 3 metod w nim podanych, dzięki temu pewnie straciłem gwarancję :razz:. Jaki rezultat? Nie się nie zmieniło.
Szperając głębiej w internecie, natknąłem się na odpowiedź: wina softu.
Pytanie do Was, czy to rzeczywiście wina softu? Jeśli tak, to w jaki sposób mam go "podmienić" na inny. Jeśli istnieją już podobne tematy, z góry przepraszam. Jestem nowym użytkownikiem forum z ograniczoną ilością czasu przeznaczonego na internetowe maniactwa. Pozdrawiam
 

szelq

New member
a jakie masz objawy tego niedziałania pvr?
skąd ten telewizor masz?

Telewizor kupiony, nowy ze sklepu internetowego rtv. (model w moim pierwszym poście, w tym temacie)
Objawy - sposób pierwszy jak i drugi; funkcje nie działają, trzecia próba skończyła się czarnym ekranem.
 
Do góry