Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

krchola

New member
Witam jak wejsc w tryb hotelowy jak przyciski numeryczne nie dzialaja po wgraniu nowego softu to samo nagrywanie na pena nie zniklo z zakladek ,a pisali ze po wgraniu nowego softu trzeba od nowa ustawiac nagrywanie ,przestawilem wczesniej nagrywanie i dziala z wbudowanego tunera cyfrowego ale po tym zabiegu przestaly dzialac przyciski numeryczne ,przelanczanie kanalow szybkie gora- dol i wybor zrodla secure ,teraz nie moge wejsc w ten tryb hotelowy zeboy pustawiac jak bylo mute-1-1-9-enter ,mute i enter dziala 1-1-9 nie dzialaja co zrobic
moze jakas sugestia czy servis
 
Ostatnia edycja:

just12

New member
czesc
jestem nowy, wiec sorry za lamerskie pytanie, ale jesli dobrze rozumiem to funkcja PVR działa tylko na jakims wewnętrznym tunerze cyfrowym. A skad ten tuner wewnętrzny bierze sygnał?
Ja mam tuner kablówki cyfrowej, rozumiem ze nie ma szans abym nagrał jakieś programy po odblokowaniu tego PVR?
 

tdx

New member
Bez reklam
Niewiele zrozumiałem. :p
Mam dekoder Vectry ("vectra dekoder SD" w googlach i wyskoczy jaki, nie moge dodac linku, mam za mało postów)
Czy bede mogl cos nagrac?

pozdr

Nie musiał byś mieć moduł CI Vectry by móc nagrywać. Po 5 postach będziesz mógł dodawać linki
 

ST1D

New member
Mam klopot po odblokowaniu tej funkcji pvr nie dzialaja mi klawisze numeryczne na pilocie i nie moge wejsc w ten tryb MUTE-1-1-9-ENTER. co zrobic katastrofa nie mozna przelanczac kanalow bo przyciski numeryczne nie dzialaja jakas sugestia z gory dziekuje


Posiadam ten sam problem od wczoraj po tym jak zaktualizowałem soft do najnowszego 3006.2 dla C650. Po aktualizacji zmieniłem ponownie hotel mode na on, potem w serwisowym menu zmieniłem wszystko wg zaleceń i na koniec wyłączyłem z poziomu menu serwisowego opcję hotel mode. Po tym wszystkim musiałem ponownie zaprogramować kanały na kablówce i wszystko inne poustawiać po czym zauważyłem, że klawiatura numeryczna i kilka innych klawiszy takich jak + i - dla przełączania kanałów jak i source nie działają zupełnie, więc nie jestem w stanie wejść w hotel mode przy włączonym TV, a co za tym idzie nie jestem w stanie przywrócić wszystkiego do oryginalnego stanu.
Już ponad 12h się z tym męczę i nawet napisałem mail do Samsunga poprzez formularz kontaktowy na ich stronie, jutro zamierzam zadzwonić, bo mimo iż kanały działają to nie mogę ich przełączać w żaden inny sposób jak tylko poprzez Listę kanałów w głównym menu...

Jeśli ktoś miał podobną sytuację i wie jak się z tym uporać będę wdzięczny za pomoc, a jeśli serwis poprzez telefon mi pomoże to dam znać.;-)
 

krchola

New member
chyba jedynie nam servis pozostal, jal bys sie cos od servisu dowiedzial to napisz z gory dzieki
 
Ostatnia edycja:

ST1D

New member
Mam nadzieję, że nie. Z tego co sobie przypomniałem to wczoraj miałem taką samą historię z klawiszami po pierwszym podejściu do włączania pvr, ale wtedy pomógł upgrade do najnowszego softu. Teraz już nowszego softu nie ma niestety :(

Widać zbyt zachłanny człowiek traci więcej niż by chciał zyskać...
 

ST1D

New member
chyba takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem...

Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:

Proszę sprawdzić czy przyciski sterujące na obudowie odbiornika działają
prawidłowo. Należałoby także sprawdzić pilota na jakimkolwiek naszym
odbiorniku, aby upewnić się w kwestii poprawności pilota (jego
przycisków numerycznych).

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Konsultant: Robert Grądzki
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.


Dzwoniłem również pod numer podany na stronie samsung.pl. Powiedzieli mi tylko, że może mnie to kosztować nawet wymianę płyty głównej, czyli ok 60% wartości TV bo zmienić oprogramowania na niższe nie można. Na koniec dostałem numer telefonu do najbliższego serwisu. W serwisie kazali mi przywieźć TV do nich żeby mogli go sprawdzić, ale też nic konkretnego nie mogli powiedzieć, poza tym, że to nie może być wina oprogramowania...

Także nie polecam bawić się Menu Serwisowym :(
 
Ostatnia edycja:

Mikołaj69

New member
chyba takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem...




Dzwoniłem również pod numer podany na stronie samsung.pl. Powiedzieli mi tylko, że może mnie to kosztować nawet wymianę płyty głównej, czyli ok 60% wartości TV bo zmienić oprogramowania na niższe nie można. Na koniec dostałem numer telefonu do najbliższego serwisu. W serwisie kazali mi przywieźć TV do nich żeby mogli go sprawdzić, ale też nic konkretnego nie mogli powiedzieć, poza tym, że to nie może być wina oprogramowania...

Także nie polecam bawić się Menu Serwisowym :(
Witam,60% wartosci tv,lekko przesadzili.Gdyby mowa byla o matrycy to tak,u mojej siostry ue40c5000 wymieniali plyte glowna 2x,technik powiedzial,ze koszt nowej to ok.700PLN.Pzdr.
 

slimak

New member
Bez reklam
Płyta to koszt 150$ plus 1h robocizny.


Serwis powinien mieć pilota serwisowego, który ma większe „uprawnienia” od normalnego pilota, a poza tym w opcje nie wchodzi się nim przez liczbowe kody.*
Zmianę fw można zrobić na dowolną wersję programem serwisowym DDC tool przez wejście D-SUB.*

* informacje z servis manuala do C630/650/670
 

Anduril

New member
Płyta to koszt 150$ plus 1h robocizny.


Serwis powinien mieć pilota serwisowego, który ma większe „uprawnienia” od normalnego pilota, a poza tym w opcje nie wchodzi się nim przez liczbowe kody.*
Zmianę fw można zrobić na dowolną wersję programem serwisowym DDC tool przez wejście D-SUB.*

* informacje z servis manuala do C630/650/670

Kolego @slimak nie można do Ciebie wysłać prywatnej wiadomości , to na forum proszę o udostępnienie manuala C630/650/670 a może masz także do C6700 (a może to ta sama CFL/LED)
 
Do góry