Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

KSylwek

New member
A na jakim konkretnie modelu TV to było?

u mnie tak samo jak u kolegi (tv u46c6510) aktualizacja z www do najnowszej wersji nie zmienila akt. pvr i wszystko dziala. jedynie szkoda ze pvr dzial wylko dla kanalow z kabla... czyli antena naziemna lub kablowka. i w tym przypadku pvr jest mi zbedny bo kanaly mam z sat po hdmi.
 

malina555

New member
U mnie na na sofcie 2002 działa bez problemu ale tylko na dysku, żaden z moch pendrivów nie przeszedł testu wydajności:)
Irytuje mnie tylko ten skaczący napis *nagrywanie w trakcie ręcznego narywania.

Odnośnie pendrivów - mam dwa i w pierwszej chwili po włożeniu po formacie i teście też stwierdza że nie spełniają wymagań ale kiedy wejdę we właściwości urządzenia przeprowadzę dwa testy które tam są dostępne to wtedy pojawia się miły dla oka komunikat " Funkcja nagrywania i timeshift dostępna "

Ponawiam pytanie : czy w menu serwisowym jest funkcja która uruchomiłaby nagrywanie z innego źródła niż tuner dvb-t

Jeszcze jedno pytanie: jeżeli system plików jest linuksowy ( po formacie pena w odbiorniku tv ) to dlaczego po podłączeniu do pc-ta nie można nic odczytać tylko jest propozycja sformatowania urządzenia
 

deywies

New member
Bez reklam
Odnośnie pendrivów - mam dwa i w pierwszej chwili po włożeniu po formacie i teście też stwierdza że nie spełniają wymagań ale kiedy wejdę we właściwości urządzenia przeprowadzę dwa testy które tam są dostępne to wtedy pojawia się miły dla oka komunikat " Funkcja nagrywania i timeshift dostępna "

U mnie nie działa, a to dziwne bo wczesniej na tych samych penach mi chodziło, a teraz jak formatuje to kicha.

Jeszcze jedno pytanie: jeżeli system plików jest linuksowy ( po formacie pena w odbiorniku tv ) to dlaczego po podłączeniu do pc-ta nie można nic odczytać tylko jest propozycja sformatowania urządzenia

Partycja jest szyfrowana i bez klucza nie otworzysz zawartości.
 

dantib

New member
LE46C65 hej jestem posiadaczem tego modelu. mam problem z klawiszami po zmianie PVR. POMOCY - bo nie mogę się doczytać jak to naprawić. Bardzo proszę o pomoc
 

malina555

New member
U mnie nie działa, a to dziwne bo wczesniej na tych samych penach mi chodziło, a teraz jak formatuje to kicha.

Ja to robię tak : wkładam pena, naciskam nagrywanie pojawia się komunikat : " aby funkcja nagrywania była mozliwa należy sformatować urządzenie ", daje tak czekam następny komunikat - "urządzenie nie umozliwia nagrywania zaleca się podłączyć dysk twardy" , wychodzę z tego returnem naciskam test urządzenia ( błędy zostaną przeanalizowane i naprawione ) daję tak czekam ( sprawdzam ale nadal nie można nagrywać ) naciskam kolejno media play,wyświetl urządzenia,zaznaczam pena, następnie ( enter ) narzędzia ( tools ) zarządzanie urządzeniami, przeprowadzam test urządzenia i test wydajności. Po tych testach mam komunikat " Funkcja nagrywania i Timeshift dostępne "
 

wszim

New member
dantib
A na jakiej wersji firmware próbowałeś?

Zrobiłeś to bardzo dokładnie i zgodnie z tym przepisem na stronie sorceforge. Niestety nie mogę jeszcze dodać linka.
 

wszim

New member
Udało mi się załączyć PVR. Telewizor LE37C650 z firmwarem 3006.2 najpierw zaktualizowałem do najnowszej na dzień dzisiejszy wersji 3007.1. Następnie dokonałem opisywanych manewrów z trybem Hotel Mode i Servis Mode. Robiłem to bardzo dokładnie zgodnie z instrukcją. Zrobiłem zresztą sobie instrukcję po polsku z fotkami z włoskiego manuala znalezionego na youtube. Bardzo ważne jest aby używać tylko klawiszy strzałek i return. Nieprawidłowe użycie klawiszy pilota było najprawdopodobniej przyczyna problemów wcześniej opisywanych tj zablokowania klawiatury numerycznej pilota. Lub przez przypadek nie został wyłączony tryb hotel z menu serwisowego. Taka moja diagnoza. Wykonując ostrożnie z powolutku zgodnie z instrukcją wszystko przebiegło idealnie i efekt jest fantastyczny. Hura.!! Swojego manuala mogę udostępnić.
Z ciekawostek, PVR nie chce współpracować z kartami SD w czytniku. Stwierdza niewystarczającą wydajność. Szkoda bo mam kilka kart 8GB. Ruszyło bez problemu z pendriva ale mam go tylko 4GB. Pozwala na nagranie ok 115minut SD i 86min HD. Mało.
Mam pytanie czy da się jakoś nagrywać ustawiając datę i czas startu i końca a nie tylko z EPG?
 

slimak

New member
Bez reklam
Uwaga. Jeżeli w czasie nagrywania programu, będziemy jednocześnie używać TV do oglądania np. DVD i w tym czasie włączymy komputer połączony z TV przez DLNA. Nagranie samoistnie zakończy się.
 

tomcio_palu

New member
W najnowszym firmware tj. T-VALDEUC-3008.3 opcja menu serwisowego w dalszym ciągu jest dostępna.

Przepraszam pomyłka - ta informacja powinna znajdować się na końcu.
 
Ostatnia edycja:

lexio

New member
Witam nabyłem tv dzięki temu forum (LE40C650) interesuje mnie te PVR oczywiście wiem,że w HOTEL konieczne jest zmienienie tego OFF instrukcję przeanalizowałem ale moje pytanie mam oprogramowanie T-VALDEUC-3007.1 czy da się na nim odblokować?? i drugie pytanie co to są te manuale?? dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
 

deywies

New member
Bez reklam
No jakbys kilka postów wyżej przeczytal to byś wiedział że sie da.

manual to instrukcja obsługi :p
 

lexio

New member
No tak ale nikt nie napisał konkretnie co z klawiszami czy to była tylko i wyłącznie wina tego w HOTEL OFF dlatego chcę się upewnić
 
Do góry