Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
Najlepiej na wysokosci zwroku patrzac z pozycji siedzacego z miejsca z ktorego bedziesz ogladal tv.
Tak zebys ani nie musial zadzierac glowy ;-);-);-)

Jak nie ma mozliwosci to troche wysej i wtedy tegulujesz kat nachylenia uchwytem

Wysłane z mojego GT-I9100
 

Tomek M.

New member
TDX, czy miałeś już na sklepie TV z serii F6xxx z matrycą produkcji innej niż Samsunga? Jeśli tak to czy możesz porównać subiektywnie tego typu matryce, tzn. czy wyświetlany obraz jest podobnej jakości, a może wręcz przeciwnie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie udało mi się spotkać na razie żadnego F6xxx z inną matrycą niż Samsungowe, choć inni użytkownicy forum mieli, Ostatnio 55F6770 i 46F6770 sprawdzałem oba S-PVA Samsunga. Jedynie 50" na pewno nie jest na matrycach samsunga...
 

Reynold

New member
Nie chcę zakładać nowego wątku, tak więc zapytam tu:

Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie lub chociażby ograniczenie efektu vertical banding? Kupiłem niedawno 46F6640 i występuje tam taki efekt. Dodam, że najbardziej widoczny jest na jasnych obrazach lub jasno szarych planszach. Pionowe pasy występują na ok~90% szerokości ekranu co 3-5cm. Jeśli już zauważy się VB to przeszkadza. Ja zauważyłem. Na szczęście mam jeszcze czas na zwrot tv ale może jest jakiś sposób na to dziadostwo?
 

tdx

New member
Bez reklam
To faktycznie nie wątek o tym modele jaką masz matrycę? i Jakie ustawienia, generalnie banding bardzo trudno zniwelować
 

tdx

New member
Bez reklam
Można ale trzeba mega uważać,
i Tak, produkty zakupione w innych krajach Unii Europejskiej mogą zostać bezpłatnie naprawione po uprzedniej weryfikacji posiadanych dokumentów zakupu.
 

luksand

New member
Czyli takie sklepy jak redcoon mają gwarancje realizowaną w samsung Polska. Nie wiem jak inne firmy.

Teraz nie wiem czy podjechać do sklepu w Poznaniu po f6500 cena 3000zł za 46cali. Sprawdzić matryce podświetlenie, zabrać go własnym samochodem w pozycji leżącej, czy zamówić internetem.
 

tdx

New member
Bez reklam
A w redcoon kupujesz poza granicami kraju?

Jak kupujesz w polsce dostajesz gwarancje samsung polska
Jak w innych krajach UE to gwarancje europejską,
Redcoon sam realizuje swoje serwisy >> sprzęt odsyła się do nich
 

tdx

New member
Bez reklam
Dokładnie tak jak Ci napisałem. Najlepiej zadać pytanie w sklepie czy dany produkt jest serwisowany przez sklep czy producenta
 
Do góry