Obejście blokad CINAVIA

buldoggg

Member
Bez reklam
szczerze mam w dup.....takie zabezpieczenia,dlatego podłączam hdd usb do tv i wszystko łyka ;) plus ps4 z blu-ray'em i tyle w temacie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
O ile takowy istnieje, to pewnie pomoże. Tylko czy jest stabilny i pewny?
Przykładem są odtwarzacze Oppo. które na starym sofcie nie miały Cinavii a po wgraniu nowego już mają. Więc ruch w odwrotnym kierunku też pewnie jest możliwy. No i dlatego chyba Asus ma soft z 2012 i brak nowych aktualizacji.
Więc nawet nowo zakupiony, teraz ze sklepu nie ma problemu tego zabezpieczenia.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jak mówisz robertuss. A w kontekście Cinavii, za najlepszym komentarz niech posłużą słowa Dyzmy: "na pohybel suk....om!".
 
D

Deleted member 121090

Guest
nie którzy potrzebują czasu by zrozumieć pewnie rzeczy.Płyta to lamus.HDD i robię z filmem co chce.

Nie, z tym się nie zgadzam. Nie napisałem, że nie potrzebuję odtwarzacza do płyt, tylko, że nie potrzebuję dodatkowego odtwarzacza do płyt. U mnie płyty to priorytet. Wypożyczalnię mam blisko.
Jeśli twierdzisz, ze płyta to lamus, to podaj proszę źródła na pobieranie legalnego materiału w jakości jak płytach BD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie którzy potrzebują czasu by zrozumieć pewnie rzeczy.Płyta to lamus.HDD i robię z filmem co chce.

A moze Ty pewnych rzeczy nie mozesz zrozumiec, a nie Ci co kupuja oryginalne filmy....i na sile udowadniasz tym co kupuja takie filmy i plyty cd jakie to wspaniale jest sciaganie filmow i muzyki i jakie to jest przyszlosciowe - mam na mysli typowe sciagnie a nie placenie za to - komus, za umozliwienie sciagniecia jakiegos filmu, bo i tak mysle ze 80-90% ludzi to sciaga na zywca, a te wlasnie okolo 10-20 % z tych co sciagaja placa za to...
Ja mam nadzieje ze dozyje takich czasow ze nie bedzie mozna sciagac zadnych filmow i muzyki ze zrodel nielegalnych i moze w koncu ruszy sie cos normalnego jakim sa wypozyczalnie filmow. Bo nieliczni maja sznase miec u siebie wypozyczalnie wlasnie poprzez pseudo maniakow filmow..Bo przeciez 13 zl za nowosc to szal kasy ....
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Dla mnie płyta to świętość a nie bawienie się w iso magazynowanie na dyskach potem szukanie jestem dla mnie to glupotą tradycionalistą płyta świętość jeszcze wszyscy kiedyś wrócicie do płyt jak teraz ludzie wracają do winili.Fakt u nas filmy nie są tanie w porównaniu z innymi krajami ale chcesz mieć jakość kup orginał ci którzy ściągają to będą ściągać a ci co kupują będą kupować
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie. Trochę luzu. Ja nikogo nie zamierzam krytykować czy szkalować za jego poglądy. Każdy z nas ma swoje podejście i priorytety w różnych tematach i sprawach. Nie neguję, że płyta jako nośnik jest niepotrzebna. Jest, była i długo jeszcze będzie, jako najbardziej popularny nośnik. Ja np. twierdzę, że najbliższa przyszłość będzie należała do nośników typy flash. I jakby na potwierdzenie, jakiś czas temu czytałem wypowiedź, nie mogę tego teraz znaleźć, i nie pamiętam, czy byli to ludzie z THX czy może Lucasfilm, ale również oni stwierdzili taki fakt. Wyobrażacie to sobie? Zresztą, sami widzicie nawet na forum, ilu ludzi wykorzystuje obecnie pamięci zewnętrzne. Jak przeliczyłem, to moich ok. 700 filmów upchnąłbym na 2,5 calowym dysku 2 TB. No właśnie. Co za ironia. Przed chwilą odebrałem przesyłkę – „Hobbit-Najdłuższa Podróż” na Blurayu, edycja 3 dyskowa. :-o Wracając do tematu. Być może kiedyś nastąpi kres, nielegalnego pobierania plików z sieci ale, czy to spowoduje reaktywację wypożyczalni? Nie wiem. Ale chciałbym. Być może, skorzystają na tym jedynie wydawcy, którzy będą niebotycznie windować ceny swych produktów. I tak, spirala piractwa będzie się nakręcać. Lolek126, pamiętam złote czasy wypożyczalni (u mnie BHV). Jak dla mnie, ceny były do przyjęcia i nie widziałem problemu. Szkoda. Często korzystałem. Zaskakują mnie też wiadomości od osób, które informują, że u nich wciąż wypożyczalnie działają. Myślałem, że to już historia.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie. Trochę luzu. Ja nikogo nie zamierzam krytykować czy szkalować za jego poglądy. Każdy z nas ma swoje podejście i priorytety w różnych tematach i sprawach. Nie neguję, że płyta jako nośnik jest niepotrzebna. Jest, była i długo jeszcze będzie, jako najbardziej popularny nośnik. Ja np. twierdzę, że najbliższa przyszłość będzie należała do nośników typy flash. I jakby na potwierdzenie, jakiś czas temu czytałem wypowiedź, nie mogę tego teraz znaleźć, i nie pamiętam, czy byli to ludzie z THX czy może Lucasfilm, ale również oni stwierdzili taki fakt. Wyobrażacie to sobie? Zresztą, sami widzicie nawet na forum, ilu ludzi wykorzystuje obecnie pamięci zewnętrzne. Jak przeliczyłem, to moich ok. 700 filmów upchnąłbym na 2,5 calowym dysku 2 TB. No właśnie. Co za ironia. Przed chwilą odebrałem przesyłkę – „Hobbit-Najdłuższa Podróż” na Blurayu, edycja 3 dyskowa. :-o Wracając do tematu. Być może kiedyś nastąpi kres, nielegalnego pobierania plików z sieci ale, czy to spowoduje reaktywację wypożyczalni? Nie wiem. Ale chciałbym. Być może, skorzystają na tym jedynie wydawcy, którzy będą niebotycznie windować ceny swych produktów. I tak, spirala piractwa będzie się nakręcać. Lolek126, pamiętam złote czasy wypożyczalni (u mnie BHV). Jak dla mnie, ceny były do przyjęcia i nie widziałem problemu. Szkoda. Często korzystałem. Zaskakują mnie też wiadomości od osób, które informują, że u nich wciąż wypożyczalnie działają. Myślałem, że to już historia.
Nie.
Np. u mnie w Cieszynie na razie wypożyczalnia Video World ma się dobrze. Bardzo często z niej korzystam. Natomiast zamknęli mi wypożyczalnię w Czeskim Cieszynie. I to mnie boli, bo bardzo lubię czeskie kino.
Co do pojemności dysku, to 700 filmów na 2TB? Wychodzi po 2.86 Gb na film. Nie za mało? ;-)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
HQ150. Kolejna słuszna uwaga. Faktycznie. Trochę się zagalopowałem. :oops: Dokładnie mam 697 pozycji filmowych. Tyle tylko, że to także Bluraye. Więc siłą rzeczy, nie wejdzie. Na myśli miałem tylko DVD. A to 502 pozycje licząc średnio, przy zmodyfikowanej zawartości, mniej więcej 4GB na film. Wiadomo - film filmowi nie równy. To na papierze i nie wiem, jak by to wyszło w praktyce. Trzeba by sprawdzić.

A propos wypożyczalni. To tylko pozazdrościć. U mnie w Łodzi to kompletne dno. Zresztą, Łódź robi się totalną dziurą.

Odnośnie pisania przeze mnie o filmach na pendrivach, to znalazłem coś takiego. Ciekawe, że pomysł zrodził się już 5, 6 lat temu i czy cokolwiek z tego, ujrzało światło dzienne.
•• Transformers: Zemsta upadłych na pendrivie i karcie pamięci - Transformers: Zemsta upadłych
Z wypożyczalni na pendrive'a - Kino Full HD
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W temacie Cinavii.
Zadałem jednej z firm, produkujących odtwarzacze programowe pytanie, czy będą w swoich produktach instalować Cinavię? W odpowiedzi na zapytanie, otrzymałem taką oto wiadomość: „na chwilę obecną nie przewidujemy takiej funkcjonalności”. Po zwrocie - „funkcjonalności”, mam mieszane uczucia. Nie mniej jednak odtwarzacz, jak dla mnie jest na tyle genialny, że po przetestowaniu w wersji próbnej, postanowiłem go zakupić. Koszt nie jest wysoki, bez względu na to, którą wersję programu wybierzemy. Poza tym, jest to produkt polski.
 

jurass

Banned
W temacie Cinavii.
Zadałem jednej z firm, produkujących odtwarzacze programowe pytanie, czy będą w swoich produktach instalować Cinavię?

Cinavii nie będzie w odtwarzaczach nie wspierających odtwarzania BD z pełnymi menu. Na taką funkcjonalność potrzebna jest licencja i to licencjonodawca wymusza wykorzystywanie Cinavii.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
HQ150. Odnośnie odtwarzacza o którym pisałem, to zapraszam na stronę Splash PRO EX - The Next Generation Player I mam tylko obiekcję, czy nie dostanę bana z tego powodu. Trochę późno, ale tak wyszło.

Witam , wiesz tu juz tyle z nas dostalo bana za rozne rzeczy ze wiesz jak raz dostaniesz to spoko nic sie nie stanie zlego :) a propo wypozyczalni, u mnie w wawie jest kilka niestety jak to sie mowi nie podrodze, a 40 czy 50 min w jedna strone jechac po film to juz lekka przesada... natomiast jest kilka takich mniejszych w moich okolicach ale niestety to ciezko nazwac wypozyczalnia i mysle ze zaraz i te sie rozsypia..A tak bylo pieknie nowosc po 13 na maxa 16 zl , czlowiek sobie wypozyczyl , zobaczyl czy warto miec w swojej kolekcji,,,, A propo Cinavi to mysle ze to kwestia czasu i wszystkie odtwarzacze stacjonarne beda to posiadaly, skoro te nawet ktore nie mialy a np scignela sie aktualziacja softu i juz posiadaja te blokade, ale moge sie mylic..
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Bez wątpienia masz rację, jeśli chodzi o Cinavię. Jest to nieuniknione. Dla tego kiedy ja szukałem dla siebie odtwarzacza BD, brałem to pod uwagę aby tego nie posiadał. A że padło na CA 751BD to trudno, jeśli patrzeć z perspektywy finansowej. Najważniejsze, że jestem ze sprzętu bardzo zadowolony. A chyba o to, przede wszystkim chodzi. :)
 
Do góry