Obejście blokad CINAVIA

WiTT

New member
Bez reklam
Jak masz gwarancję na nowy sprzęt, to łaski dystrybutor nie robi. Jak stawia opór to się pisze do producenta, który powinien upomnieć dystrybutora.
 

jurass

Banned
To producent wprowadza zabezpieczenie, nie dystrybutor. Ty wiesz w ogóle co to jest Cinavia i dlaczego jest wprowadzana?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego WITT. Przepraszam, ale nie są to plotki tylko informacjie z różnych for w internecie.
Ale żeczywiście. Teoretycznie masz rację. Ale wątpię, by producent chciał udostepniać oficjalnie wsteczny soft.
A jeśli była by taka możliwość, to po co w nowych odtwarzaczach instalować cynavię?
Najlepiej, żeby ktoś, kto kupił taki odtwarzacz a chciałby się pozbyć cynavii, poprosił producenta o stary soft.
Sam jestem ciekaw, co by z tego wynikło?. Kolega juras dobrze ujął temat.
 

WiTT

New member
Bez reklam
To producent wprowadza zabezpieczenie, nie dystrybutor.
Ehh - no pomyśl, jeśli zabezpieczenie wprowadza producent, to kto na dany kraj zajmuje się dystrybucją nowego softu?
Ty wiesz w ogóle co to jest Cinavia i dlaczego jest wprowadzana?
Tak, wiem, ale dziękuję za troskę i za pytanie ;)

Kolego WITT. Przepraszam, ale nie są to plotki tylko informacjie z różnych for w internecie.
Ale żeczywiście. Teoretycznie masz rację. Ale wątpię, by producent chciał udostepniać oficjalnie wsteczny soft.
A jeśli była by taka możliwość, to po co w nowych odtwarzaczach instalować cynavię?
Najlepiej, żeby ktoś, kto kupił taki odtwarzacz a chciałby się pozbyć cynavii, poprosił producenta o stary soft.
No widzisz, tyle teoria - ja od siebie napiszę że przetestowałem tę drogę i działa. Wgrałem nowy soft, który spowodował aktywację Cinavii. Zwróciłem się do producenta z prośbą o poprzedni soft (odpowiednia argumentacja z lekką zasłoną dymną mile widziana), który odesłał mnie po tenże soft do dystrybutora - tutaj zero problemu. Wgrałem poprzedni soft - wsio działa.

Da się? Da się.

Pozdr. :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z tego co widzę, w przypadku NADA to zadziałało. Ale nie ma takiej gwarancji, że inni producenci również będą tak wspaniałomyślni. Szczególnie SONY. Bo to oni, bardzo mocno forsują Cynavię.

Kolega WiTT w pewnym sensie potwierdził myśl z pierwszego mojego postu, że jednak można wgrać wcześniejszy soft, co również udowodnił. I chwała mu za to. Ale jak sam napisał- „odpowiednia argumentacja z lekką zasłoną dymną” sugeruje, że nie jest to aż tak oczywiste. Wszystko pięknie. Tyle tylko, że jak pisałem wcześniej, dotyczy to starszych urządzeń. Najnowsze, już od samego początku, mają na pokładzie Cynavię. A co za tym idzie, nie ma możliwości wgrania starego softu, pozbawionego Cynavii, bo go po prostu nie ma. Pewne jest również to, że każda kolejna wersja softu, nie będzie jej pozbawiona. Tak więc, kupując najnowszy odtwarzacz BD, jesteśmy skazani na Cynavię.

Nie mogłem wcześniej podać linków do tematu, ze względu na ograniczenia forum. Czynię to teraz
http://www.dvdfab.com/cinavia.htm a szczególnie http://blog.dvdfab.com/cinavia-protection.html

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Wtrącę się w temat znienacka, bo na czas kiedy wybieram telewizor, pomyślałem właśnie o zakupie odtwarzacza i później podłączenie go pod sounbar. Wybó padł na Samsunga F6500 lub F6900 lub nową serię H5900. Ale przez przypadek znalazłem ten wątek, mam rozumieć wprost że na żadnym modelu Samsunga nie odtworzę z USB filmu, pisząc wprost, pobranego z sieci?
Czy może raczej mowa o domowych kopiach, zgrywanych z oryginalnych płyt?

Jak się ma to zabezpieczenie do tego co oferuje sam telewizor z aktywnym USB, tam formatów odtwarzania, np. w przypadku Samsunga jest multum i nie spotkałem się z informacją, żeby jakies problemy przy odtwarzaniu były?

Odtwarzacz ma konkretnie posłużyć pod płyty DVD i mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości także BR, ale informacja o braku dostępu do 'piratów' mocno mnie zaskoczyła.

Jak się na to zapatruje firma LG model PB 640 lub 730 ?

Przy okazji też mowy o Samsungu, jak rozumiem, dostęp do aplikacji z jego poziomu jest oczywiście aktywny? Czyli Smart TV z poziomu samego odtwarzacza. Czy mocno odbiega to jakością i funkcjonalnością od wersji z TV, dokładnie pytam o obsługę aplikacji i przeglądarki web.

Czy ktoś może korzysta z modelu F6900 do obsługi UPC po CI+ czy to już nie jest wspierane?
 

tresor

New member
Wtrącę się w temat znienacka, bo na czas kiedy wybieram telewizor, pomyślałem właśnie o zakupie odtwarzacza i później podłączenie go pod sounbar. Wybó padł na Samsunga F6500 lub F6900 lub nową serię H5900. Ale przez przypadek znalazłem ten wątek, mam rozumieć wprost że na żadnym modelu Samsunga nie odtworzę z USB filmu, pisząc wprost, pobranego z sieci?
Czy może raczej mowa o domowych kopiach, zgrywanych z oryginalnych płyt?

Jak się ma to zabezpieczenie do tego co oferuje sam telewizor z aktywnym USB, tam formatów odtwarzania, np. w przypadku Samsunga jest multum i nie spotkałem się z informacją, żeby jakies problemy przy odtwarzaniu były?

Odtwarzacz ma konkretnie posłużyć pod płyty DVD i mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości także BR, ale informacja o braku dostępu do 'piratów' mocno mnie zaskoczyła.

Jak się na to zapatruje firma LG model PB 640 lub 730 ?

Przy okazji też mowy o Samsungu, jak rozumiem, dostęp do aplikacji z jego poziomu jest oczywiście aktywny? Czyli Smart TV z poziomu samego odtwarzacza. Czy mocno odbiega to jakością i funkcjonalnością od wersji z TV, dokładnie pytam o obsługę aplikacji i przeglądarki web.

Czy ktoś może korzysta z modelu F6900 do obsługi UPC po CI+ czy to już nie jest wspierane?
Podbije temat bo właśnie miałem iść do euro po bd 6500
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podbije temat bo właśnie miałem iść do euro po bd 6500

Na 99% bedziesz mial problem, chyba ze wystarczy Ci sciezka dzwiekowa w jezyku polskim, to wtedy kazdy odtwarzacz da rade, natomiast jesli zalezy Ci na oryginalnym dzwieku to niestety blad Cinavia wyskoczy.. w szczegolnosci przy filmach Sony Pictures...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Informacja dla wszystkich. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem konkretnego modelu urządzenia, to aby wiedzieć czy dane urządzenie posiada Cinavię, wystarczy ściągnąć sobie manuala. Następnie przez skrót ctrl+f w okienku wpisać Cinavia. Jeżeli coś pokarze, to sprawa jasna i wiadomo o co chodzi.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Cinavia działa przy ścieżce dźwiękowej w dts. W filmie "W ciemności"(przereklamowany ideologicznie film) dts jest w polskiej ścieżce.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Sławko_23. Zgadza się, gdyż jest to ścieżka główna.

Odnośnie Cinavii. Pisałem trochę o tym na forum w innym miejscu i może nie każdy zainteresowany dotarł do niego. Jako że temat odżył w tym miejscu, pozwoliłem sobie na jego przytoczenie. Ale w pierwszej kolejności należy (przynajmniej na początek), zapoznać się z tym tematem: Komunikaty o technologii Cinavia
Do tego materiału dodam tytko, że wykrycie Cinavii (jeśli jest) następuje po 20-tei min. odtwarzanego materiału video. A wygląda to tak.

P1020060.JPG

Zdjęcie przedstawia zadziałanie i wykrycie Cinavii, a właściwie jej brak, na przykładzie kopi filmu blu-ray – Inwazja: Bitwa o Los Angeles.
I mimo że odtwarzanie jest kontynuowane, to już bez dźwięku i z widocznym komunikatem.

Cinavię zaczęto wprowadzać do urządzeń od roku 2011, choć na płytach pojawiła się już w 2010. Od 2012, każde nowo wyprodukowane urządzenie powinno ją obowiązkowo posiadać. Natomiast starsze urządzenia, mogą „nabawić” się tej przypadłości poprzez aktualizację oprogramowania. A przy okazji. Irytującym jest to, że producenci urządzeń przy kolejnych wersjach aktualizacji, nie podają w opisie aktualizacji czy zawiera ona Cinavię. Bynajmniej ja nie znam takiego faktu. Można by rzec, że otrzymujemy ukryty „bonus”. Wracając do starszych urządzeń. Co prawda, istnieje możliwość przywrócenia poprzednich wersji softu bez Cinavii, ale nie jest to takie proste i oczywiste. Z kolei najnowsze urządzenia już od samego początku mają na pokładzie Cinavię, a co za tym idzie, nie ma możliwości wgrania wstecznego softu pozbawionego Cinavii, bo go po prostu nie ma. Chyba że ktoś spreparuje takie oprogramowanie. Bo „problemem” jest urządzenie, a nie nośnik. I jak na razie, dotyczy to jedynie użytkowników sprzętu audio/video. Co innego komputery.
O ile każde urządzenie ma posiadać Cinavię, o tyle nie każdy (na razie) wydany tytuł, jest nią zabezpieczony. Generalnie, każdy rodzaj zabezpieczenia nośnika ma na celu jedno - uniemożliwić jego kopiowanie. I temu te zabezpieczenia mają służyć. Ale jak wiemy, są one nie do końca skuteczne.

Do tej pory, producenci i wydawcy zabezpieczali przed kopiowaniem sam nośnik, a zabezpieczenie było wpisane w sygnał video. I jeżeli użytkowaliśmy kopię takiego nośnika, to nie miało to żadnego znaczenia dla odtwarzacza. Wraz z pojawieniem się Cinavii, twórcy poszli dalej i zabezpieczenie tego rodzaju znalazło się również w samym urządzeniu. Z tym, że sygnał zabezpieczający zapisany jest w ścieżce audio. Czyli można by powiedzieć, że płyta i urządzenie muszą być ze sobą „kompatybilne”. Moim zdaniem jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, będące jednocześnie swoistym przekleństwem dla osób, które posiadając odtwarzacz BD w nie wyposażony, chciałyby odtwarzać na tych urządzeniach kopie oryginalnych nośników, zarówno Bluray jak i DVD. Bo trzeba wiedzieć, że Cinavia to również format DVD. Choć w przypadku DVD, jest to dosłownie ułamek rynku filmowego. (W necie można znaleźć informacje o Cinavii na płytach SACD i DVD Audio. Ale czy faktycznie tak jest, to tego nie wiem. Nie miałem możliwości testowania). I nie ma tu również znaczenia, na jakim nośniku zrobiono kopię (płyta, dysk zewnętrzny, pendrive). Istotne, że powstała z zabezpieczonego oryginału. Tak jak pisałem, sygnał zabezpieczający wpisany jest w sygnał audio. I tutaj spotyka nas największa przykrość. Niestety, jest to zawsze główna czyli najlepsza jakościowo ścieżka audio. Ale wykrycie Cinavii nie oznacza, że nie odtworzymy zawartości nośnika.
Będziemy mogli odtworzyć film bez problemu i obejrzeć go do końca. Tyle tylko, że będziemy musieli wybrać jakąkolwiek inną ścieżkę dźwiękową. Choć może się zdarzyć, że wszystkie ścieżki audio będą zabezpieczone. I wówczas, nie będzie możliwości w jakikolwiek sposób odtworzyć zawartości. Ale taka okoliczność jest również wyjątkiem. Tak więc, kupując najnowszy odtwarzacz BD, jesteśmy nie jako na Cinavię skazani. Chociaż mogą się jeszcze zdarzyć wyjątki, jak w moim przypadku.
Oczywiście to o czym napisałem, nie wyczerpuje tematu.

Linki, do których warto zajrzeć:
ViralTNT: List of Movies that have CINAVIA - 2013 Updated July 18
Cinavia protection - DVDFab Blog
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
No dobra wszystko jest jasne i piękne, ale to nadal nie wyjaśnia mi...:

- jak ma się to zabezpieczenie w odtwarzaczach BR do funkcjonalności telewizora, który też oferuje możliwość odtworzenia filmów z USB. Na odtwarzaczu działa, a na tv jest pomijane?
- jeśli oryginał jest odtwarzalny, to nie ma możliwości jego powielenia 1:1 - np. prywatna kopia zapasowa - wiem producenci nie przewidują tego?
- jeśli nie można go powielić, to skoro jest możliwe odtworzenie np. innej ścieżki nie zawierającej Cinavi to równie dobrze udostępniane w sieci kopie, np. na piratebay od razu mogą mieć ściągnięte zabezpieczenie, poprzez odpowiedni zapis w DTS?
- w testach wielu użytkowników informuje, że raz na kilka filmów o ile w ogóle zdarzy im się zobaczyć komunikat - brak konsekwencji, czyli ściągam kolejną kopię i szukam, ale nadal jest to raz na kilka filmów, czyli mogę założyć że... że jednak jest jakiś sposób na obejście tego. Zresztą dotyczy to obrazów BR i DVD a nie samego DIVX avi itp. gdzie Audio i Video są w jednym pliku?
- Asus O.Play nie ma cinavi? Czyli odtwarzacze multimedialne też niby ją mają? A co z Philipsem, tu w żadnej recenzji nie spotkałem się aby jakieś zabezpieczenia były.
- widzę to tak - bezprzewodowa transmisja danych laptop/tv lub tablet/telefon - tv i to chyba jest najlepsze rozwiązanie

Czy ktoś korzystał może dodatkowej ochrony kupowanego towaru w agito.pl za 15 zł ? czy mogę rozpakować produkt zakupiony przez sieć, sprawdzić i odesłać? bo wszyscy zaznaczają że produkt musi być oryginalnie zapakowany
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Damaranus, poruszyłeś ciekawe kwestie. Nie na wszystkie jestem Ci w stanie odpowiedzieć, z różnych przyczyn. Na początek dla przypomnienia. Nie każdy tytuł jest chroniony Cinavią. Większość twoich pytań należałoby skierować do ludzi, „pracujących” na torrentach. Wystarczy wejść na Torrenty.org aby zobaczyć, w ilu wersjach video i audio może być „zrobiony” jeden tytuł. Do wyboru do koloru, jak byśmy powiedzieli. I tutaj powstaje pytanie, czy dana pozycja filmowa była zrobiona z zabezpieczonego oryginału. W ogóle, co było źródłem? Bo robienie wstawek na torrenty, to wyższa szkoła jazdy. Ja osobiście nie „bawię” się w takie rzeczy. Jeśli kopia, to tylko z oryginału i 1:1. Spotkałem się z czymś takim, że film składa się ze ścieżki video i audio z dwóch różnych źródeł. Ja sam mam kilka pozycji z torrentów, zarówno jako mkv jak i bluray (innych nie uznaję). Ponieważ moje trzy urządzenia BD nie posiadają, jak to opisali poetycko internauci „tego gówna”, to nie jestem wstanie sprawdzić, czy dany tytuł jest zabezpieczony. Dla tego, za przeproszeniem - „wisi mi to”, czy jest czy nie, Cinavia. Mogę to sprawdzić jedynie grzecznościowo u kolegi, który ma Denona DBT-1713UD właśnie z Cinavią. Inną kwestią jest to, jak odtwarzane są takie filmy. Bo jeśli na/przez komputer, to tu nie ma żadnych ograniczeń i można robić co się chce. Jak mówiłem, problem jest w sprzęcie audio/video.
Wracają do twoich pytań Damaranus.

- jak ma się to zabezpieczenie w odtwarzaczach BR do funkcjonalności telewizora, który też oferuje możliwość odtworzenia filmów z USB. Na odtwarzaczu działa, a na tv jest pomijane?

Na to pytanie najlepiej żeby wypowiedział się ktoś, kto odtwarza filmy w ten sposób. Tylko musi być pewien, że kopia ta jest z oryginału z Cinavią. Ja nie odtwarzam w ten sposób. Owszem, odtwarzam z zewnętrznych nośników, ale poprzez mojego CA Azur 751BD. I nie mam tutaj żadnych problemów. Ale jeśli było by tak jak piszesz, to znaczyło by jedno: Cinavia w telewizorach. Szczerze, to nie słyszałem o czymś takim.

- jeśli oryginał jest odtwarzalny, to nie ma możliwości jego powielenia 1:1 - np. prywatna kopia zapasowa - wiem producenci nie przewidują tego?

Wykonanie kopii 1:1 nie jest żadnym problemem. Ale wykonanie takiej kopii wymusza ominięcie zabezpieczeń. A już samo to, jest złamaniem prawa. Pomijam fakt kiedy pomijamy wszelkie dodatki, reklamy itp.

- jeśli nie można go powielić, to skoro jest możliwe odtworzenie np. innej ścieżki nie zawierającej Cinavi to równie dobrze udostępniane w sieci kopie, np. na piratebay od razu mogą mieć ściągnięte zabezpieczenie, poprzez odpowiedni zapis w DTS?

Ustaliliśmy, że można zrobić kopię 1:1. „Ściągnięcie” zabezpieczenia, a właściwie jest to jego ominięcie na nośniku, ma na celu jedynie wykonanie jego kopii. Ale znacznik Cinavii dalej istnieje. Co do innych ścieżek, to pisałem o tym wcześniej. Można się o tym przekonać, gdy taką kopię odtworzymy na urządzeniu z Cinavią. Chodź by na podanym przeze mnie przykładzie filmu. Dla Cinavii nie ma znaczenia czy będzie to transport, odtwarzacz multimedialny czy zwykły odtwarzacz BD. Będzie tam, gdzie zechce producent. Żadna recenzja nie gwarantuje, że zostaniemy poinformowani o fakcie istnienia Cinavii w danym urządzeniu, bo nie musi. Najlepiej, jak pisałem, ściągnąć manuala w pdf-je na pulpit, otworzyć, skrót ctrl+f, w okienku które się pokaże wpisać Cinavia i enter. I to będzie chwila prawdy.
Pozostałe pytania, to jak pisałem, do ludzi z torrentów - jak to robią?
O wielu rzeczach nie napiszę jeśli chodzi o stronę techniczną zagadnienia, bo to temat śliski i niebezpieczny.
 

hans2

Banned
cinavia jest tylko w urzadzeniach z napedem bluray bo te wymagaja certyfikacji organizacji ktora to reguluje i nie dostana jej jak cinavia nie bedzie zaimplementowana. do tego zdaje sie ze wymagane jest zaimplementowanie jedynie podczas odtwarzania z tego napedu, z innych nosnikow chyba jeszcze nie jest wymagane. do niedawna urzadzenia oppo korzystaly z tej furtki.

poki co nie ma tego badziewia w telewizorach, odtwarzaczach sieciowych i innych urzadzeniach bez napedu BD.
 

Damaranus

New member
Zdaję sobie sprawę, ale tak jak pisałeś wyżej, a może i źle to odebrałem, mam sporo filmów DVD, sporo ich kopii 1:1 (dawne czasy) zarówno na DVD jak i na dysku - proste przenoszenie filmów, zamiast targania płyt, chociaż sam się zastanawiam czy to jest 1:1 czy może już modyfikowane. Clone DVD i te sprawy, wiadomo. można było pogrzebać.

Ale teraz już nie rozumiem jak działa ta Cinavia i za chwilę przysiądę do tego tematu, bo piszesz że znacznik zostaje... znacznik musi się więc zgadzać z jakimś wzorem zapisanym w odtwarzaczu jeśli ma zadziałać. Jego brak... powoduje komunikat? Czy to może niezgodność znacznika? Ha. Czytam i wracam
 

jurass

Banned
Inną kwestią jest to, jak odtwarzane są takie filmy. Bo jeśli na/przez komputer, to tu nie ma żadnych ograniczeń i można robić co się chce.

poki co nie ma tego badziewia w telewizorach, odtwarzaczach sieciowych i innych urzadzeniach bez napedu BD.

Tu małe sprostowanie do wypowiedzi kolegów, Cinavia jest również obecna w programowych odtwarzaczach takich jak PowerDVD czy TotalMedia Theatre (w nowszych wersjach) i odtwarzanie nimi zabezpieczonego filmu z jakiegokolwiek nośnika przyniesie skutek zgodny z oczekiwaniami twórców systemu.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Koledzy Damaranus i jurass. Jest dokładnie tak jak piszecie: zależność od odtwarzacza stacjonarnego i od wersji odtwarzacza programowego. Akurat w tym drugim przypadku możemy sobie sami poradzić, korzystając ze starszej wersji oprogramowania. Ale to dotyczy PC. Ze stacjonarnym odtwarzaczem nie damy rady. Odnośnie kopii 1:1. Jak znajdę chwilę to coś napiszę, bo sporo w tym temacie można powiedzieć.

Odnośnie kopii 1:1, to miałem w tym miejscu napisać coś więcej, ale poprzestanę na opisie tematu w wielkim skrócie, aby sobie nie zaszkodzić. Oczywistym jest, że kopia taka w 100%-tach będzie wiernym klonem oryginału, czy to jako plik ISO (najlepiej), folder lub bezpośrednio nagrana na odpowiedni nośnik. Ale możemy osiągnąć tą samą jakość oryginału z płyty dwuwarstwowej na jednowarstwowej. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe. I nie mówię tutaj o jakiejkolwiek konwersji czy kompresji, bo wciąż mówimy o 100%-wej jakości, zgodnej z oryginałem. Dla czego o tym piszę. Ponieważ istnieje przekonanie, że tylko kopia wykonana jako DVD9 będzie lepsza jakościowo niż ta, wykonana na płycie jednowarstwowej. Nic bardziej mylnego. Dokonamy tego poprzez odpowiedni dobór zawartości. I nie ma tutaj żadnej filozofii. Chyba, że komuś bardzo zależy na całości zawartości. Mnie akurat nie. Dla mnie najważniejszy jest sam film. Osoby znające temat wiedzą, o czym piszę. I to tyle w temacie, nie poruszając oczywiście strony technicznej zagadnienia.
Ewentualnie możemy sobie porozmawiać na priva.


Właśnie w swych rozważaniach doszedłem do wniosku, że jest możliwe całkowicie uniemożliwić odtwarzanie kopii płyt zabezpieczonych Cinavią na urządzeniach w nią wyposażonych. Ale nie będę niczego, nikomu sugerował. Tak więc, parafrazując: „śpieszmy się kupować odtwarzacze bez Cinavii, bo tak szybko odchodzą”. Jeśli chcemy mieć spokój.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
O wielu rzeczach nie napiszę jeśli chodzi o stronę techniczną zagadnienia, bo to temat śliski i niebezpieczny.
Dalej piszesz, że więcej możesz napisac na priva. I przed tym ostrzegam.
Punkt 23 regulaminu tego forum mówi:

,,Forum nie oferuje kanału poufnej komunikacji a komunikację publiczną i nie publiczną.''
Więc o żadnej prywatnej korespondencji na tym forum mówić nie można.
 
Do góry