Obejście blokad CINAVIA

huball

New member
Samsunga najprawdopodobniej tak. A na pewno jeśli maja aktualne firmware.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zbyszek82

New member
I jak udał się komuś powrót do starego oprogramowania?

Mógłby mi ktoś przedstawić w jasny sposób jak spróbować to zrobić?
Bo z tej strony SamyGo coś mam opory.

Udalo mi sie bez problemu powrocic do oprogramowania 1004.
Wystarczy tylko zastosowac sie do turiala z samygo :)
 
Ostatnia edycja:

elmer3003

New member
Ludkowie NIE POLECAM odtwarzaczy Samsung, we wszystkich nowych softach zaimplementowane jest już zabezpieczenie CINAVIA !!!
Pozbywam się tego szmelcu !!!
 

jurass

Banned
A u jakiegokolwiek producenta w nowych softach Cinavia nie jest zaimplementowana? Muszą to zrobić, albo stracą licencję na odtwarzanie BD.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak żyje to nigdy na żadnym sprzęcie się z czymś podobnym nie spotkałem o_O

Na filmach z dysku na USB to też występuje ?
 

ensis

New member
Opisane zjawisko występuje nie tylko przy odtwarzaniu filmów z pamięci masowej, poprzez port USB lecz również odtwarzając film z wykorzystaniem technologii DLNA :| (dotyczy modelu HT-E5500)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pako90

Member
Mam teraz pytanie.
Moje firmware to: 001015, a sprawdzałem właśnie, czy jest jakieś nowe poprzez downgrade z tematu na stronie SamyGO. Pobrało mi wersje: 001090.
Co w niej nowego, bo nie moge nic poszukać, albo źle szukam ;/.
Pozdrawiam.


mam BD D5300 ^^
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odtwarzacz widzi wersję 001090 tylko przed zrobieniem downgrate. Po wgraniu tego firmware będziesz miał w odtwarzaczu prawdopodobnie tą samą wersję firmware którą masz w tej chwili czyli: 001015. Domyślam się, że dlatego zachowuje się to właśnie w ten sposób, aby blu-ray myślał że wgrywana przez Ciebie w rzeczywistości starsza wersja firmware, jest nowsza od tej którą masz obecnie w urządzeniu. Np. tak jak to było w moim przypadku: miałem soft 001031, a "zaktualizowałem" go do wersji 001015. Gdyby odtwarzacz zobaczył ze próbuje zrobić "update" z wersji nowszej do starszej, normalnie wyświetliłby komunikat, że nie ma dla mnie nowej wersji oprogramowania. A tak jeśli przez "aktualizacją" widzi nowszą wersję: 001090, to bez problemu wgrywa ją chociaż w rzeczywistości jest to starsza wersja 001015 i możesz cieszyć się oglądaniem filmów bez Cinavia ;)
U mnie na BD-D5500 zrobiłem downgrate bez problemu. Wszystkie filmy śmigają aż miło :)

A czy ktoś kto wrócił to starszego firmware zauważył jakieś negatywne skutki, tzn. coś mu przestało działać lub działa nieprawidłowo (np. jakaś aplikacja w SmartHub czy coś innego) ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
P

pieterek2000

Guest
Witam. Odkopuje stary temat ale może ktoś odpowie. Przymierzam się do kupna kina domowego Samsung HT-E5550 i właśnie się dowiedziałem o Cinavia. Trochę się zniechęciłem. Przeczytałem wyżej, że można zrobić downgrade. Czy dotyczy to też tego modelu? I czy ogranicza dostęp do jakichś funkcji? Czy można na starej wersji bez Cinavia robić to co na nowej (internet, itp.)? Czy wyskakuje, jak w innych produktach, że bez aktualizacji nie możesz kontynuować? Proszę o odpowiedź.

PS A, i czy jest jakiś program na komputer, przez który "przepuszczasz" film i Cinavia się "nie wpycha"?

PSS Czy Cinavia się "wpycha" tylko na filmach z płyty, czy z pendrive też się "wpycha"?
 
Ostatnia edycja:

zaneta88

New member
Ja chyba jakas glupia blondynka jestem, bo proba downgrade-u w moim bd-e6100 spelzla na niczym. Korzystalam z tutoriala na SamyGO, ale nie dziala. Najpierw po wi-fi zmienilam adres DNS w odtwarzaczu, ale nie wykrylo polaczenia z internetem, pozniej zmienilam DNS na taki sam w routerze i tez dupa. Probowalam rowniez po kablu LAN i tez nic. Niech mnie ktos oswieci, bo wpadlam w kompleksy z powodu tego niepowodzenia. Juz nic nie rozumiem. Wciaz brak polaczenia z internetem, wiec nic nie moge zrobic. Dajciec jakies info na priv czy cos, bo nie wiem co robic.

Cinavia jest chyba zaimplementowana tylko w niewielkiej ilosci filmow, ale chyba akurat mialam pecha i trafialam na te, ktore wyswietlaly komunikat. :/
 

zaneta88

New member
Dawaj fotę, to ocenimy czy przynajmniej częściowo masz rację.

To chyba nie rozwiaze mojego problemu z downgrade-em., mistrzu, :evil: Czy ktos sie orientuje czy w ogole downgrade w bd-e6100 jest mozliwy czy oryginalny firmware zawieral juz cinavie? W sieci znalazlam sprzeczne informacje na ten temat.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@zaneta88, z tego co się orientuję to w tym modelu odtwarzacza pozbycie się CINAVIA nie jest możliwe. Oryginalny soft już miał w sobie to zabezpieczenie.
 

len1

New member
Ostatnio w moim samku bd 6500 wyskoczyła nagle "Cinavia" i to nawet na zwykłym aviku z AC3 :) Dla sprawdzenia puściłem to bezpośrednio z pendrive'a na tv sony hx850 i poszło bez żadnych niespodzianek :)) Stąd wniosek że wszyscy są bardziej papiescy nią sam papież. Sony ->> w końcu to też wytwórnia filmowa, która tak naciska na zwalczanie "piractwa".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja mam denona 3313 i również jest cinavia nawet bym nie wiedział bo jestem z tych co kupują tylko oryginały,ale sąsiad ma samsung i chciał sprawdzić czy u mnie również to występuje. Równiez dźwięk angielski po 20 min zostaje wyliczony. Polski dźwięk działa bez zarzutu i było to sprawdzone na trzech filmach. Także myślę że już większość bluray ma to ustrojstwo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry