Obejście blokad CINAVIA

hans2

Banned
moze masz ja w odtwarzaczu a moze nie.
tez nie kazda plyta jest tak zabezpieczona wiec nawet na odtwarzaczu ktory ma to badziewie nie zawsze wyskoczy blokada.
 

drummer4513

New member
A jeżeli podłącze pendrive'a do telewizora, z telewizora wyjście optyczne do kina lub jeśli podłącze laptopa do telewizora przez HDMI i z telewizora do kina kablem optycznym to wydymam w ten sposób CINAVIE?
 

cfirek

New member
czy wie ktos w jaki sposob mozna pozbyc sie cinavii w modelu F6500? Jak probuje wg opisu i zmienie dnsa to nie mam polaczenia z Internetem. Prosze o pomoc
 

Sprinter30

New member
czy wie ktos w jaki sposob mozna pozbyc sie cinavii w modelu F6500? Jak probuje wg opisu i zmienie dnsa to nie mam polaczenia z Internetem. Prosze o pomoc


O ile się nie mylę modele BD-E/F weszły do sprzedaży z softem zawierającym cinavie co innego wcześniejsze modele BD-C/D, które w oryginalnym sofcie tego nie miały , a dopiero po zrobieniu aktualizacji dlatego żeby przywrócić starszy soft można spróbować downgrade, który jak widać po przykładzoe Pako zdaje egzamin...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
czy cinavia weszła z jakąś aktualizacją do modelu Bd-C5500 - ostatnio zaproponowało mi soft do pobrania i waham się aby badziewia nie zassać.

Kolego to tez trzeba spojrzec inaczej - jak popatrzysz z perspektywy tych co zyja z filmow to nie jest to zadne badziewie , a chca zyc i utrzymac rodzine. To ze filmy tyle kosztuja to inna sprawa jest, ale faktem rowniez jest to ze sami ludzie doprowadzili do upadku wypozyczalnie , a przez to jeszcze bardziej zwiekszylo sie piractwo filmow.. i kolo sie zamknelo. Jedni chca zyc , inni chca ogladac wiec wymyslili to co jest i maja problem Ci ludzie ktorzy wylacznie filmy sciagaja. Ale jakbym osobiscie zarabial na filmach rowniez cos takiego bym zrobil.. Mysle tez ze z kazdym rokiem bedzie coraz wiecej roznych tego typu blokad...
 

esk2

New member
podepnę się pod temat bo wczoraj napis Cinavia pojawił się filmie który oglądałem z hdd podpiętego przez USB.

mój Bluray to: Samsung BD-F5500
wersja firmware: ...1009.4

i teraz prośba o pomoc z Waszej strony, bo ni cholery nie mogę znaleźć pomocy dla tego modelu..

czy podpinając kabel sieciowy z netem, po otrzymaniu adresu ip, mam wejsc
w ustawienia sieciowe i zmienić DNS na ten który podaje SamyGo czyli:
149.154.159.134
i wtedy połączenie powinno nawiazać się ponownie z tym DNS'em?
i wtedy mam wykonać aktualizację Firmware na taki jaki mi podpowie?
 

djkyle

New member
Witam
Posiadam HBO GO i przy włączeniu filmu Gniew Tytanów na BD samsunga wyskakuje mi cos takiego.
“Zatrzymano odtwarzanie. Odtwarzany materiał jest chroniony znakiem Cinavia™, a jego odtwarzanie na tym urządzeniu jest niedozwolone. Więcej informacji można znaleźć na stronie

Czyżby HBO puszcza pirackie kopie??
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Chciałbym podzielić się z internautami swoimi doświadczeniami w temacie Cynavi. Może ktoś z tego skorzysta.
Sporo informacji na ten temat można znaleźć w internecie.
Od siebie dodam, że Cynavia nie jest taka straszna jak się wydaje. Przede wszystkim, tak jak pisał kolega robertuss, dla posiadaczy sprzętu komputerowego. Gorzej z audiofilami. Ja sam kopiuję płyty (na swój użytek!) również z Cinavią, bez problemu. Bo trzeba wiedzieć że Cynavia to nie tylko „problem” BD, ale i DVD - płyty. Cinavia zaczęła być implementowana do odtwarzaczy BD od roku 2011, po cichu i bez rozgłosu. A od roku 2012-obowiązkowo. Dla tego w tym miejscu przestrzegam wszystkich, którzy mają starsze odtwarzacze BD: nie wgrywajcie nowego oprogramowania ! Jeśli to zrobicie, to zapomnijcie o odtwarzaniu kopiowanych filmów. Wiem co piszę, ponieważ posiadam takie tytuły zarówno na BD jak i na DVD. Kilku osobom przetestowałem ich „nowe” i nowe odtwarzacze BD. Ze skutkiem-wiadomo jakim. Ja sam posiadam Denona BDP-1610 i planowałem jego wymianę. Ale w kontekście powyższego, dałem sobie spokój. Swego czasu czytałem o możliwości przywracania poprzedniego oprogramowania (odpłatnie-torrenty rosyjskie i chińskie). Ale dotyczyło to starszych urządzeń. Najnowsze odtwarzacze nie mają już takiej możliwości, gdyż Cinavia jest „zaszyta” w procesorze. Nie wiem czy coś zmieniło się w tym temacie, bo przestałem się tym interesować.
Oczywiście wszystko o czym pisałem wcześniej, nie odnosi się do każdego wydanego tytułu. Bardziej dotyczy to odtwarzaczy BD. Na razie.
A wracając do tematu.
Jeżeli zrobiliśmy kopię filmu BD zabezpieczoną Cynavią (a nie jest to takie trudne), to są dwie możliwości odtwarzania takiego filmu:
1.Jeśli używamy starszego modelu odtwarzacza BD, to nie będzie z tym problemu
2.Odtwarzamy taki film po przez komputer i wysyłamy przez hdmi na amplituner.

Ad.1.Można zakupić taki odtwarzacz BD na rynku wtórnym wyprodukowany przed rokiem 2011; np. na Allegro. Ale tutaj uwaga! Możemy zostać wprowadzeni w błąd (oszukani?). Może się okazać, że poprzedni użytkownik sprzętu dokonał aktualizacji softu i świadomie lub nie, zaimplementował Cinavię. Spotkałem kiedyś na Allegro aukcje odtwarzacza BD z dopiskiem „Cinavia Free”. Widać, człowiek zna i rozumie temat. I nie zdziwi mnie to, że takie urządzenia będą mogły być w cenie.
A tak na marginesie. Zamiast wydawać miliony na opracowywanie coraz to nowszych zabezpieczeń, co również odbija się na cenie płyt, powinno się skupić na obniżaniu kosztów produkcji. Bo prędzej czy później, te zabezpieczenia i tak zostaną złamane.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Najnowsze odtwarzacze nie mają już takiej możliwości, gdyż Cinavia jest „zaszyta” w procesorze.
Z punktu informatycznego takie coś jest niemożliwe, proszę nie siej takich plotek.

A jeśli po wgraniu nowego softu komuś pojawia się blokada - to nie najprościej napisać do dystrybutora danej marki na nasz kraj z prośbą o starsze softy? Powinni udostępnić. I po temacie.
 

jurass

Banned
A jeśli po wgraniu nowego softu komuś pojawia się blokada - to nie najprościej napisać do dystrybutora danej marki na nasz kraj z prośbą o starsze softy? Powinni udostępnić. I po temacie.

Jasne. Po to wprowadzają zabezpieczenia antypirackie, żeby je na prośbę użytkowników dobrowolnie usuwać. :fool:
 
Do góry