Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Używałem KODI i mam go w zasadzie na głównej stronie w postaci ikony, ale z czasem coś mi nie chciało czytać (jakieś pliki BR), pogrzebałem trochę w sieci i polecali alternatywe (też ludzie od KODI i w zasadzie to, to samo) pt. SPMC, no i tutaj już w zasadzie wszystko idealnie. Menu itp. niemal idento.
Zainstaluj sobie KODI i SPMC, jak coś na jednym nie będzie, to na drugim będzie ok.

Jakbyś miał z czymś problem to pisz, jak nie ja, to myślę, że ktoś tu na pewno coś doradzi.

Takich aplikacji jak Netflix czy YT nie trzeba tłumaczyć, u mnie to na okrągło lata.

Ja jeszcze dokupiłem zewnętrzny HDD (2TB lub 3TB, nie pamiątam już) i wpiąłem bezpośrednio do Shielda, myk robię taki, że tam przerzucam filmy, dema itp. z PC które chce oglądać czy mieć na stanie, oczywiście można bezpośrednio z PC, ale ja jakoś wolę mieć to zaraz przy Shieldzie.


Dziękuję :)

Z Kodi i Netflix korzystałem non stop na Xiaomi Mi Box + projektor. Shielda potrzebuję do nowego TV bo Xiaomi nie radzi sobie z 4k i HDR.
Zewnętrzny HDD gdzieś tam mam, ale mam też sieć 1Gb/s i mały NAS skąd idą wszystkie filmy. Chyba najwygodniejsza opcja, bo nie muszę nic kopiować.
 
Ostatnia edycja:

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem o czym piszecie. Po założeniu konta i zalogowanie poprzez Shield TV dostęp do GF Now jest za friko.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Szadek1988

New member
A ja mam ciągle komunikat:
GeForce now is not available for this NVIDIA account
Gotowe - zmień konto NVIDIA - join the waitlist

Próbowałem utworzyć nowe konto ale mam to samo. Czekam na odpowiedź od supportu. Ktoś miał może ten sam problem?
 

caporeira

New member
Witam,


przeczytałem cały wątek, bardzo dużo pozytywnych opini o tym urządzeniu tutaj jest (z małymi wyjątkami).
Szukam jakieś dobrego Boxa do TV, który uzupełniłby to czego nie potrafi mój Vu+ Solo4k (np Netflix, Amazon, itp).

Fanem gier nie jestem, ale jak by ten box już był w domu to może raz na jakiś czas bym w coś zagrał.

Jako że to urządzenie w "prawie" niezmienionej specyfikacji od 2015 roku występuje - zadam pytanie - czy to urządzenie nie jest już stare technologicznie ?

Może są jakieś przesłanki że w bliskiej przyszłości będzie nowsza wersja ?
Bo chce kupić coś z dobrym wsparcie oraz aby kilka lat mi posłużył jako centrum multimedialne.

Czy jest coś lepszego od NVidia Shield TV ? Ktoś pisał np o Zidoo x9s.
 

Szadek1988

New member
Miałem raspberry pi 3, android box minx, mini pc, i NVIDIA przebija te sprzęty. Na NVIDIA wszystko działa. Jedyna bolączką to te gry bo okazuje się że jak kupisz nowa to masz dostęp do gier a jak używana albo co gorsza zwrot i ktoś już utworzył konto to na swoje będziesz czekał do kilku miesięcy. Natomiast jeśli chodzi i Netflix, YouTube, gierki na androida i filmy w tym 4k to nie będziesz zawiedziony. Tutaj jest wszystko na tiptop
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam,


przeczytałem cały wątek, bardzo dużo pozytywnych opini o tym urządzeniu tutaj jest (z małymi wyjątkami).
Szukam jakieś dobrego Boxa do TV, który uzupełniłby to czego nie potrafi mój Vu+ Solo4k (np Netflix, Amazon, itp).

Fanem gier nie jestem, ale jak by ten box już był w domu to może raz na jakiś czas bym w coś zagrał.

Jako że to urządzenie w "prawie" niezmienionej specyfikacji od 2015 roku występuje - zadam pytanie - czy to urządzenie nie jest już stare technologicznie ?

Może są jakieś przesłanki że w bliskiej przyszłości będzie nowsza wersja ?
Bo chce kupić coś z dobrym wsparcie oraz aby kilka lat mi posłużył jako centrum multimedialne.

Czy jest coś lepszego od NVidia Shield TV ? Ktoś pisał np o Zidoo x9s.
Shield jest tak mocny, że nie musieli zmieniać wnętrza. Chyba jedynie zmienili HDMI na nowsze, dzięki czemu działa HDR, Atmos i DTS:X. Pewności jednak nie mam co do tych zmian.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Amazonie gdzieś jest, przesyłka 1-2dni, ktoś ostatnio brał tutaj w okazyjnej cenie.
Pilot + Pad w zestawie. Sam też brałem za granicą.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A czy w zestawie z Nvidia Shield są jakieś dane (klucz, login, pin itp.), potrzebne do założenia konta Geforce NOW (to do strumieniowania gier)? Pytam pod kontem ewentualnego zakupu używki lub "nowego" ale rozpakowanego np na allego.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja brałem w X-kom.Na drugi dzień w paczkomacie i gwarancja 2 lata a nie u Janusza na allegro bez papierów.

Wysłane Mi Note 2
Ja brałem z Amazon. Cena 800 zł z padem. Pada sprzedałem za 150 zł. Gwarancja również 2 lata wprost od NVidia. Wysyłka z magazynu ze Szczecina. 3.10 zamówiony, 4.10 miałem paczkę u siebie :)
 

Kamil_89

Member
A czy w zestawie z Nvidia Shield są jakieś dane (klucz, login, pin itp.), potrzebne do założenia konta Geforce NOW (to do strumieniowania gier)? Pytam pod kontem ewentualnego zakupu używki lub "nowego" ale rozpakowanego np na allego.
Nie ma, zakładasz nowe konto. Spokojnie mozesz kupować uzywkę.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Siema panowie jestem ciemny w temacie co to jest to nvidia czy jak mam tv sony xf9005 i tam YouTube nie otwiera filmów 4k hdr to ta nvidia bez problemu odtworzy?
 

caporeira

New member
Czy są jakieś różnice w sprzęcie uzależnione od dystrybucji ?
W sensie czy różni się czymś jeśli kupię ten sprzęt od włocha, francuza, anglika czy niemca ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie ma, zakładasz nowe konto. Spokojnie mozesz kupować uzywkę.

3 miesiące temu zakładałem konto Geforce Now ale dla PC (obecnie jest to darmowa Beta Geforce Now). Do dzisiaj jednak nie dostałem danych logowania. Przyszło za to info, że dziękują ale żeby czekać na swoją kolej, że obecnie obsługują inne rejony świata czy coś podobnego. Na allegro sprzedają konta Geforce Now za 100 zł. Trochę mnie to niepokoi i zastanawiam się, jak to wygląda po zakupie Nvidia Shield.

1. Czy dla Nvidii Shield konto dostanę od razu po rejestracji?
2. czy jest to też bezpłatna wersja Geforce Now czy tu trzeba jednak płacić?

Może ktoś odpowiedzieć?
 
Ostatnia edycja:

Szadek1988

New member
Ja przerabiałem temat GeForce now. Okazuje się że dostajesz konto od ręki ale tylko do nowego nie używanego zestawu. Jak jakiś Janek zrobił sobie konto na konsoli to później ty swojego nie zrobisz i będziesz czekał kilka miesiecy na swoje konto.
U mnie skończyło się tak że właśnie jakiś Janek utworzył sobie konto bo kupiłem uzywke, a ja musiałem kupić swoje na eBay za 20 dolców ... Albo mogłem czekać x czasu.
 
Do góry