Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ma dosyć słabą ocenę i trochę komentarzy jest o niestabilnym działaniu.
W sprawie zamawiania z Euro to u mnie jest status "Status:***Przygotowanie do wydania kurierowi". W czwartek ma być u mnie. Zamówiłem też w X-Kom asekuracyjnie, bo Smart TV od Samsunga mnie irytuje, pozatym nie odtwarza plików po SMB czy NFS. Chociaż z tego ostatniego muszę zrezygnować, bo chcę chcę zaszyfrować całą bibliotekę mediów i wtedy zostaje tylko SMB.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A ja zamówiłem wczoraj Nvidię Shield z padem przez internet w EURO RTV AGD i od razu zapłaciłem a dziś rano otrzymałem na @ info o anulowaniu zamówienia z powodu wyczerpania zapasów. Chamówa straszna bo wczoraj jak i nawet teraz, jest info na ich stronie, że towar jest dostępny w magazynie i można odebrać go nawet jutro. Tym sposobem nie mam kasy ani shielda a jak otrzymam kasę to będzie już po promocji czyli o 210 zł drożej. Brawo Euro RTV AGD za oszukiwanie klientów.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak zrobiłem ale kupiłem w X-kom (potwierdzili mi, że mają dużą ilość w magazynie). Na Amazonie jest drożej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprawdę ktoś używa tego do grania? :D W tej cenie można kupić One S czy dołożyć trochę i mieć PS4.

Ja osobiście nie, ale strumieniem możesz odpalić na najwyższych detalach nie jedną grę.
PS/XB się tutaj chowa. Ot, chociażby taki Wiedżmin w rozdziałce 2k w max ustawieniach.
Dla wielu, to bezcenna opcja.
Tu trochę poglądu:
https://www.youtube.com/watch?v=fUuuL7HAS7s&t=10s

Przy okazji:

Widziałem gdzieś ostatnio filmik (szukam go cały czas) na którym gość miał fajną animowaną opcje z okładkami do biblioteki filmów, bardzo fajnie to wyglądało.
Była widoczna okładka BR, a obok kręcący się krążek płyty. Obok gdzieś opis filmu itp.
Jak się domyślam, była to kolekcja zgranych filmów (?)

Jak to u Was wygląda.
Filmy BR mam zrzucone na HDD, a następnie odpalam z listy na KODI. Folder Nvidia Shield i tyle.

Edit:
Znalazłem, AEON MQ Krypton mod itd.
Zaczyna się od 1:40s

[youtube]1mGTa4lNes8[/youtube]

[youtube]Aa47TBCII18[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
Armanig>
Fajnie to wygląda.

Też "stoję" przed zakupem NShield'aTV.. zastanawia mnie tylko czy jest sens kupowania wersji z pad'em, skoro "ponoć" działa zarówno od X360 (posiadam), jak i od PS4 (posiadam) - ktoś ma doświadczenia współpracy z tymi padami???
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja osobiście nie, ale strumieniem możesz odpalić na najwyższych detalach nie jedną grę.
PS/XB się tutaj chowa. Ot, chociażby taki Wiedżmin w rozdziałce 2k w max ustawieniach.
Dla wielu, to bezcenna opcja.
Tu trochę poglądu:
https://www.youtube.com/watch?v=fUuuL7HAS7s&t=10s

Przy okazji:

Widziałem gdzieś ostatnio filmik (szukam go cały czas) na którym gość miał fajną animowaną opcje z okładkami do biblioteki filmów, bardzo fajnie to wyglądało.
Była widoczna okładka BR, a obok kręcący się krążek płyty. Obok gdzieś opis filmu itp.
Jak się domyślam, była to kolekcja zgranych filmów (?)

Jak to u Was wygląda.
Filmy BR mam zrzucone na HDD, a następnie odpalam z listy na KODI. Folder Nvidia Shield i tyle.

Edit:
Znalazłem, AEON MQ Krypton mod itd.
Zaczyna się od 1:40s

[youtube]1mGTa4lNes8[/youtube]

[youtube]Aa47TBCII18[/youtube]
Ja korzystam po prostu z Kodi bez dodatków. Wygląda to tak. Prosto i czytelnie.
07cabd6377c8b8eb933e528ea5debc26.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dobrze, to może sprecyzujmy.

Powiedzmy, że masz filmy. Bez znaczenia w jakim formacie.
Zrzuciłeś je gdzie, do katalogu "NVIDIA_SHIELD"?
Następnie Kodi>Videos>Files i dalej Nvidia_Shield i jest lista wszystkich filmów.

Zatem wytłumacz jak to wygląda u Ciebie, krok po kroku, że to tak, a nie inaczej wygląda.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No dobrze, to może sprecyzujmy.

Powiedzmy, że masz filmy. Bez znaczenia w jakim formacie.
Zrzuciłeś je gdzie, do katalogu "NVIDIA_SHIELD"?
Następnie Kodi>Videos>Files i dalej Nvidia_Shield i jest lista wszystkich filmów.

Zatem wytłumacz jak to wygląda u Ciebie, krok po kroku, że to tak, a nie inaczej wygląda.

Rozumiem, że korzystałeś z Kodi tylko jako odtwarzacza? Kodi to coś dużo więcej. Już pomagam jak to ogarnąć :)

Mam Kodi po Polsku to będę pisał jak jest u mnie, żeby było łatwiej.

Dajesz na Wideo/Pliki/Dodaj źródło wideo. Tam dajesz przeglądaj i wybierasz ścieżkę np. NVidia_Shield (u mnie to folder na komputerze w sieci, a obecnie szyfrowany NAS Synology) , potwierdzasz klikając OK. Teraz najważniejsze, bo to właśnie tworzy Twoją bibliotekę mediów. Wybierasz Folder zawiera i masz do wyboru Filmy, Seriale, Teledyski. Dajesz Filmy. Masz wtedy opcję Wybierz dostawcę informacji i dajesz na The Movie Database i potem niżej Ustawienia. Ja zaznaczam zawsze te opcje: Zachowuj tytuł oryginalny (nie lubię PL tytułów), używaj tapet, aktywuj zwiastuny YouTube, preferowany język daj PL (chodzi o język opisów filmu, a nie ścieżkę dźwiękową), default rating from IMDB. Klikasz OK i i znowu OK. Kodi pobiera wtedy opisy, oceny, tapety itd. do plików które masz w folderze NVidia_Shield.
Dzięki temu utworzy Ci się biblioteka podobna do tej z Netflix. Możesz wybierać filmy po gatunku, aktorze, roku, reżyserii itd.
Kilka zdjęć sprzed chwili poniżej:

Mały tip: jeżeli nie chcesz aby jakiś folder był dodawany do biblioteki to w momencie wybierania źródła masz opcje "wykluczaj ten folder ze skanowania". Wtedy filmy tam zawarte musisz odtworzyć ręcznie tak jak to robiłeś do tej pory.

Jak coś to pisz, Kodi mam dosyć obcykane, do tego na Shield TV działa wszystko super. Na słabszych sprzętach nie jest aż tak responsywne, ale to pewnie już wiesz bo masz Shielda sporo dłużej niż ja.

P. S.
Każdy z tych filmów trzeba mieć również na płycie, a Kodi służy do katalogowania kopii zapasowych. Wiadomo.

8f27332c8e64cf10317767509771fa9b.jpg
b8a1acfd314851fce20d3baabed7ee12.jpg
cedf386a19168c08cf2677d02e6703f1.jpg
c7a43b65fe5bf8114aa4c4c1eb3e9f54.jpg
d66770bb4a664b770e7681713e4f42d2.jpg

ddf99330610214101d0d6ab732f5c921.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dajesz na Wideo/Pliki/Dodaj źródło wideo. Tam dajesz przeglądaj i wybierasz ścieżkę np. NVidia_Shield (u mnie to folder na komputerze w sieci, a obecnie szyfrowany NAS Synology) , potwierdzasz klikając OK.

Ok. Utnę tutaj, a na resztę przyjdzie zaraz czas ; )

Chce dodać żródło, ale nie ma folderu (nazwy) NVIDIA_SHIELD przy wyborze. Mam tylko to:



Edit:

Wchodząc w początkowe ustawienia, mam do wyboru wpięty HDD pod nazwą "LaCie", poniżej wspomniane opcje z dodawaniem żródła. Wchodząc w folder HDD (drugie zdjęcie) mam właśnie folder w którym trzymam wszystkie filmy, czyli w "NVIDIA_SHIELD". Jest tam jeszcze folder "filmy", ale tam trzymam dema itp. pomińmy to.

Tak jak wspomniałem wcześniej, nie ma opcji dodania (nie widać go nawet) folderu Nvidia_Shield, natomiast jest on na pewno, co widać na załączonych zdjęciach ; )

Właśnie dlatego mnie irytuje Kodi, ja wiem, że to kombajn i świetnie sobie radzi, ale, ale... ; )

photo upload

 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie masz na liście bo przecież piszesz że masz wpięty dysk więc ten katalog jest w > nośnik przenośny > LeCie.

Zresztą przecież już masz dodany ten cały hdd w Wideo na katalogu NVIDIA_SHIELD przytrzymaj długo klawisz i określ zawartość.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie masz na liście bo przecież piszesz że masz wpięty dysk więc ten katalog jest w > nośnik przenośny > LeCie.

Właśnie nie ma, o tym pisze.
Masz na liście "nośnik przenośny" i w nim nie ma LaCie, a tym bardziej folderu z filmami "NVIDIA_SHIELD".
Rozumiem o co chodzi, bo to banał, ale go tam nie ma. Gdyby był, to bym go zaznaczył i po problemie.

Zresztą przecież już masz dodany ten cały hdd w Wideo na katalogu NVIDIA_SHIELD przytrzymaj długo klawisz i określ zawartość.

No i widzisz. Oczywiście, że mam dodany, bo korzystam od dawna z takiego rozwiązania i jest widoczny, ale idąc metodą Kolegi nie miałem żadnej możliwość dodania swojego katalogu przez pliki>dodaj żródło wideo, bo go tam zwyczajnie NIE MA. Stąd właśnie pytanie się pojawiło.

To o czym piszesz załatwiło sprawę, trzeba wejść tradycyjnie w pliki>Lacie, a następnie PRZYTRZYMAĆ cały katalog Nvidia_Shield (czyli z filmami) i określić zawartość. Potem już cała reszta tak jak pisze Kolega Kaminski.

Czyli u mnie nie tak jak na 1 zdjęciu "dodaj żródło wideo", bo tam nie ma nigdzie w folderze "nośnik przenośny" lub gdziekolwiek, folderu z moimi filmami.

Można to zrobić bezpośrednio (zdjęcie 2) i przytrzymać dłużej, tak jak napisałeś.

Dzięki Pany za info. Jest już wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
Wszyscy maja wersję z Pap'em??? Warto dopłacać do tej wersji? Ponoć jest opcja ew. grania na padach od PS4 i X360 tylko co starce? Gry to dla młodego przy okazji (ma Ps4), ja kupuje z myślą bardziej o odtwarzaczu. W sklepie mam zarezerwowane dwie wersje.. dlatego pytam.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie lepiej zrobić to wszystko po sieci? Przerzucanie filmów na dysk przenośny wydaje się takie archaiczne ;)
SHIELD TV świetnie radzi sobie z otoczeniem sieciowym. Ewentualnie wymienić ten dysk na jakiś WD Cloud czy pójść kilka kroków dalej i wziąć Synology. Robisz wtedy mapowanie dysku sieciowego i będziesz miał na swoim PC osobną "partycje", na którą możesz wrzucać filmy bez żadnego przepinania itd.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wszyscy maja wersję z Pap'em??? Warto dopłacać do tej wersji? Ponoć jest opcja ew. grania na padach od PS4 i X360 tylko co starce? Gry to dla młodego przy okazji (ma Ps4), ja kupuje z myślą bardziej o odtwarzaczu. W sklepie mam zarezerwowane dwie wersje.. dlatego pytam.
Ja sprzedałem Pada. Dzisiaj dostałem drugą sztukę z Euro, ale zamówiłem bez pada, żeby się nie bawić w sprzedaż.
346f56d3361514730de13e4783b293a0.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam SPMC i KODI w menu Shielda, obok siebie.

Kodi miałem początkowo, ale miał gdzieś problem z odtwarzaniem przy wybranych plikach, po instalacji SPMC jak ręką odjął.

Kodi trzymam, bo mam tam wgrane fikołki (kanały XXX) na liście i już tak zostało.
Tam też instaluje repozytoria i takie tam, chociażby w ramach testu. Generalnie bokiem mi to wychodzi.

Zauważyłem też, np. zgrany Avatar nie jest widoczny na liście filmów, a jest w plikach.
Musiałem zmienić nazwę i odświeżyć, żeby się pokazał.

Mam też katalog "DEMA" w folderze NVIDIA_SHIELD który jest dodany.
Też nie jest widoczny, rozumiem, że to nie film i nie ma co tam pobrać, ale mimo wszystko dobrze by było, żeby przynajmniej się pojawił, a okładkę sam bym sobie dodał dowolną (gdyby była taka możliwość). Nie jest to wszystko idealne jak widzę.

Obecnie, z tego co widzę, taka najbardziej przejrzysta opcja jest u mnie pod skinem "Confluence"
Na innych które mam, porażka.
Jak jest u was dokładnie?
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam SPMC i KODI w menu Shielda, obok siebie.

Kodi miałem początkowo, ale miał gdzieś problem z odtwarzaniem przy wybranych plikach, po instalacji SPMC jak ręką odjął.

Kodi trzymam, bo mam tam wgrane fikołki (kanały XXX) na liście i już tak zostało.
Tam też instaluje repozytoria i takie tam, chociażby w ramach testu. Generalnie bokiem mi to wychodzi.

Zauważyłem też, np. zgrany Avatar nie jest widoczny na liście filmów, a jest w plikach.
Musiałem zmienić nazwę i odświeżyć, żeby się pokazał.

Mam też katalog "DEMA" w folderze NVIDIA_SHIELD który jest dodany.
Też nie jest widoczny, rozumiem, że to nie film i nie ma co tam pobrać, ale mimo wszystko dobrze by było, żeby przynajmniej się pojawił, a okładkę sam bym sobie dodał dowolną (gdyby była taka możliwość). Nie jest to wszystko idealne jak widzę.

Obecnie, z tego co widzę, taka najbardziej przejrzysta opcja jest u mnie pod skinem "Confluence"
Na innych które mam, porażka.
Jak jest u was dokładnie?

Ja mam bibliotekę tylko do filmów. Do jakichś programów TV zrobiłem folder TV, ale go wykluczam ze skanowania i odtwarzam ręcznie (jadąc po folderach).

Nie było jeszcze filmu, którego Kodi by nie odtworzył, ale mam tylko Remuxy (kopia do pliku MKV bez kompresji) od sprawdzonych grup i źródeł, więc nie dziwne, że Kodi nie ma z tym problemu.
Nie wygrywałem też żadnych repozytoriów prócz YouTube do zwiastunów i dodatku Auto Library Update do automatycznego czyszczenia usuniętych plików z biblioteki. Nic więcej mi nie potrzeba, a samo Kodi + Shield TV to najlepsze możliwe połączenie, bo działa HDR, Atmos i DTS:X bez zająknięcia.

Miałem też SPMC z Twojego polecenia, ale zostałem przy Kodi.
 
Ostatnia edycja:

gordonn

Member
Co do pada to ja miałem ten od Xboxa z odbiornikiem pod USB i wszystko chodziło dobrze. Po ostatnich update zmienił się karnel w Shield i działa pad od Xbox S i Ps4.

Wysłane Mi Note 2
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Mini klawiatura touchpad , dobrej jakości , będzie współpracować z Nvidia? Bo pilot i pad od Shita , to jest porażka.
 
Do góry