Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

tamax

New member
Ja problem z szarpaniem rozwiazalem w nastepujacy sposob:

W systemowych ustawieniach wyswietlania mam 59.94Hz.
Akurat 99% contentu jaki ogladam trafia mi sie 23.976 albo 29.97 wiec to taki kompromis. Wyglada ok (stara plazma panas).

Lokalny content leci przez plexa ktory sobie sam ladnie przelacza refresh rate.

Dodatkowo napisalem sobie apke ktora po odpaleniu polskich apek ustawia z automatu na 50Hz. (po wyjscu wraca do systemowego ustawienia).
W polskich apkach zawsze jest 25 fps (Player, Ipla, TVP, HBO GO, WP PILOT itd)

Jezeli ktos chce moge udostepnic apk.
 
Ostatnia edycja:
Super że jest ktoś tu na forum kto sam umie pisać aplikacje. Niestety ten sposób o którym piszesz nie jest idealny. Co prawda w Netflix czy Youtube jest większość materiałów która się dobrze odtwarza w tych 59,94Hz ale jest pewien procent tego europejskiego 50Hz.
Chyba jedynym rozwiązaniem było by napisać aplikację coś na styl wirtualnej maszyny. Żeby dało się w tej aplikacji instalować oryginalne apki z androida i żeby ta aplikacja obraz który jest puszczany z takiego Youtube czy netflix sprawdzała jakie jest odświeżanie i dostosowywała. Niestety nikt tego nie zrobi i trzeba się męczyć :( Myślę że wiele osób by nawet za takie coś zapłaciła żeby się nie męczyć z tym szarpaniem. Ja sam bym zapłacił za takie cudo.


Najlepszą opcją jest KODI i aplikacje które tam robią ludzie. Kodi samo dostosowuje odświeżanie na wszystkich apkach jakie posiada a jest tam już Netflix, Youtube, HBOGO, TVP VOD i wiele innych. Niestety tak ładnie nie wyglądają jak te z androida ale działają jako tako.
 
Ostatnia edycja:

tamax

New member
Oczywiscie, sposob idealny nie jest...
ale wtyczki w kodim nie obsluguja pakietow platnych w polskich VOD...

Moj aktualny setup:

- ustawione 59.94Hz systemowo
- https://smartyoutubetv.github.io do YT (ma automatyczne przelaczanie)
- Plex lub Kodi dla plikow (ma automatyczne przelaczanie)
- Netflix u mnie nie szarpie jakos widocznie przy 59.94Hz, lub nie trafiam na materialy 25fps ale mozna tez przez wtyczke kodiego z automatycznym przelaczniem
- wlaczyc moj automat do przelaczania na 50hz w polskich vod https://nofile.io/f/z7XhpPYXGa2/signed_50hz.apk

Automat nie ma zadnego UI (bo jestem leniwy;))
Aby go odpalic trzeba po instalacji apk wejsc w Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Refresh Rate > Wł

Przelacza na 50Hz po wykryciu aplikacji:
- TVP VOD (com.tvp.vodtv.tv)
- Ipla (pl.redefine.ipla)
- Player (pl.tvn.player.tv)
- HBO GO (eu.hbogo.androidtv.production)
- WP Pilot (pl.videostar)
- VOD PL (pl.vod)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli twórca SPMC ma Shielda to zapewne nie ma TV obsługującego HDR. Chociaż TV wyświetla flagę HDR, to kolory są błędnie interpretowane. Po za tym projekt został anulowany.

Nie zauważyłem żadnych różnic - ale być może się nie przyjrzałem, a korzystam na przemian z Kodi i SPMC, podaj link do żródła w którym jednoznacznie (technicznie, a nie farmazony) jest to potwierdzone.
https://forums.geforce.com/default/topic/1038442/spmc-or-kodi-for-4k-hdr-/

Mnie osobiście nie interesuje czy odpalam z Kodi czy SPMC, interesuje mnie bezproblemowość.
Od momentu jak zainstalowałem SPMC nie mam żadnych problemów, wszystko działa szybko, nic się nie wiesza, nic nie klatkuje, wypluwa na ampli Atmosa/DTS-X i całą resztę.
W przypadku Kodi miałem mniejsze lub większe przygody, co nie oznacza, że u innych nie może działać bezbłędnie.
Teraz np. na Kodi 18 nie mogę ustawić audio tak jak powinno być, więc pobawie się tym w wolnej chwili, a obecny czas spożytkuje na oglądanie filmów z SPMC na którym nie mam żadnych problemów.
 
Oczywiscie, sposob idealny nie jest...
ale wtyczki w kodim nie obsluguja pakietow platnych w polskich VOD...

Moj aktualny setup:

- ustawione 59.94Hz systemowo
- https://smartyoutubetv.github.io do YT (ma automatyczne przelaczanie)
- Plex lub Kodi dla plikow (ma automatyczne przelaczanie)
- Netflix u mnie nie szarpie jakos widocznie przy 59.94Hz, lub nie trafiam na materialy 25fps ale mozna tez przez wtyczke kodiego z automatycznym przelaczniem
- wlaczyc moj automat do przelaczania na 50hz w polskich vod https://nofile.io/f/z7XhpPYXGa2/signed_50hz.apk

Automat nie ma zadnego UI (bo jestem leniwy;))
Aby go odpalic trzeba po instalacji apk wejsc w Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Refresh Rate > Wł

Przelacza na 50Hz po wykryciu aplikacji:
- TVP VOD (com.tvp.vodtv.tv)
- Ipla (pl.redefine.ipla)
- Player (pl.tvn.player.tv)
- HBO GO (eu.hbogo.androidtv.production)
- WP Pilot (pl.videostar)
- VOD PL (pl.vod)
To wygląda o niebo ciekawiej :)

Jak chodzi o netflix to możesz sobie włączyć polski serial 1983 i np odcinek chyba 7. Już na samym początku zobaczysz szarpanie.
 
Gdyby tylko ten netflix potrafił sam zmieniać refresh rate to już Twoje rozwiązanie było by idealne. Może coś jeszcze wymyślisz ciekawego co do netflixa :)


Edit.

Nestety ta aplikacja którą podałeś youteube zainstalowałem i włączyłem filmik 50Hz. Nie działał płynnie. Co jakiś czas było szarpnięcie obrazem. Na Kodi we wtyczce Youtube chodzi idealnie ten sam film.
No chyba że się jakoś włącza w tej wtycze ten auto refresh rate?

Poszukaj sobie w youtube taki film: Demo Film for display Frequency test Paneled 50Hz
 
Ostatnia edycja:

tamax

New member
Gdyby tylko ten netflix potrafił sam zmieniać refresh rate to już Twoje rozwiązanie było by idealne. Może coś jeszcze wymyślisz ciekawego co do netflixa :)


Edit.

Nestety ta aplikacja którą podałeś youteube zainstalowałem i włączyłem filmik 50Hz. Nie działał płynnie. Co jakiś czas było szarpnięcie obrazem. Na Kodi we wtyczce Youtube chodzi idealnie ten sam film.
No chyba że się jakoś włącza w tej wtycze ten auto refresh rate?

Poszukaj sobie w youtube taki film: Demo Film for display Frequency test Paneled 50Hz

W smart youtube trzeba to wlaczyc, przy pierwszym odpaleniu wybralem pierwszy launcher, po odpaleniu filmu dajesz menu zeby odpalilo menu przewijania i tam po lewej na dole masz opcje, video, i mozna sobie wybierac rozdzielczosc, 2ga albo 3cia opcja od gory jest auto refresh rate. Potem juz pamieta dla innych filmikow.
 
Będzie pewnie ciężko ponieważ aplikacja Netflixa nie ma nigdzie danych o ilości klatek danego tytułu.
Aplikacja Netflix chyba niema takich informacji ale już np jak oglądamy netflix przez stronę internetową to takie info jest i jest bardzo rozbudowane info całego materiału. Wystarczy wcisnąć na klawiaturze CTRL+ALT+SHIFT+D.
No i przy serialu 1983 pięknie pisze 25FPS i dlatego szarpie.


W smart youtube trzeba to wlaczyc, przy pierwszym odpaleniu wybralem pierwszy launcher, po odpaleniu filmu dajesz menu zeby odpalilo menu przewijania i tam po lewej na dole masz opcje, video, i mozna sobie wybierac rozdzielczosc, 2ga albo 3cia opcja od gory jest auto refresh rate. Potem juz pamieta dla innych filmikow.


Dzięki wielkie za info. Jutro sprawdzę bo dziś już nie dam rady. Jak będzie działać dobrze ten Youtube a pewnie tak będzie to tylko jak dla mnie brakować będzie auto refresh rate w Netflix. Wiem że można oglądać w KODI ale jakoś o wiele ładniej wygląda aplikacja androidowa i jest mniej zawodna. Szkoda że nikt nie podjął się zrobienia takiego klona netflixa jak ten SMART YOUTUBE razem z dodaną funkcją auto refresh rate.
 
Ostatnia edycja:

YABBA235

New member
Właśnie oglądanie netflixa przez. Kodi ma sens bo Kodi może samo przełączać odświeżanie w zależności od żródła - u mnie 1983 nie skakał :)
Zreszta pamiętajcie że wszystkie europejskie seriale są 25Hz -we.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Właśnie oglądanie netflixa przez. Kodi ma sens bo Kodi może samo przełączać odświeżanie w zależności od żródła - u mnie 1983 nie skakał :)
Zreszta pamiętajcie że wszystkie europejskie seriale są 25Hz -we.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadza się że ma sens w tym przypadku tylko chodzi o sam wygląd wtyczki. O wiele lepiej się prezentuje netflix w androidzie niż w KODI.

1. Po najechaniu na dany serial pokazuje się zwiastun.
2. Dobrze opisany materiał wideo typu: wiek, ilość sezonów, rozdzielczość i HDR. (chociaż nie podoba mi się w androidzie że jak jest HDR to niema wtedy rozdzielczości)
3. Szybsze działanie wtyczki androidowej.

4. No i wygląd jest o wiele nowocześniejszy.

Są też minusy androida typu że nie można dokładnego info o materiale wideo zobaczyć podczas oglądania filmu.


Sam obecnie korzystam z netflixa na KODI i działa poprawnie ale brakuje mi tych opcji które wymieniłem.

Dałem też dane do logowania do Cyfrowego Polsatu osobie która zajmuje się wtyczką do KODI na HBOGO. Powiedział że postara się przerobić wtyczkę tak żeby dało się logować do HBOGO z CP.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Używam Netflixa spod Shielda i nie potrafię przeskoczyć do np 80 minuty filmu, jak to np działa na dekoder że nc+. Jest taka możliwość na oryginalnej aplikacji netflixa?
 

tamax

New member
Dałem też dane do logowania do Cyfrowego Polsatu osobie która zajmuje się wtyczką do KODI na HBOGO. Powiedział że postara się przerobić wtyczkę tak żeby dało się logować do HBOGO z CP.

Z tego co widze logowanie z polsatem zrobione jest juz od jakiegos czasu (plugin.video.hbogopl-0.7.11)
 

wolfikx

New member
Pytanie.

Czy jest możliwe uzyskanie dźwięku przestrzennego z vod np:player czy playnow?

Android 7.1.2 M8S PRO L.
Wyjście audio przełączone na HDMI raw.
Kodi wypluwa bez problemu 5.1 DD czy DTS.

Może te serwisy nadają zwykłe 2.0?
 

tamax

New member
Dodalem obsluge dla pilotow zewnetrznych. Testowane na chinskim z klawiatura qwerty i myszka na zyroskopie z donglem na usb. Niestety nie dziala na pilotach hdmi cec.

Po wcisnieciu numerkow:
- "2" przelacza na 23.976
- "5" przelacza na 50.0
- "6" przelacza na 59.97
- "0" przelacza na systemowe

Oprocz tego jak wczesniejsza wersja 50Hz po odpaleniu polskich vod.

https://nofile.io/f/NRJvjmtjNVw/signed_refresh_rate_v1.0.2.apk
 
Ostatnia edycja:
Z tego co widze logowanie z polsatem zrobione jest juz od jakiegos czasu (plugin.video.hbogopl-0.7.11)

Niestety nie działa. Zrobił możliwość logowania z cyfrowego Polsatu ale z cyfrowego Polsatu trzeba się logować przez stronę cyfrowego Polsatu a nie przez hbogo i dlatego nawet jak się uda zalogować to żaden film nie działa. Zobaczymy co zrobi. Mówił że postara się przez weekend to naprawić ale nie obiecywał że zdąży.

Ps fajne funkcje dodałeś do Twojej wtyczki czyli to przełączanie klawiatura numeryczna. Akurat korzystam z pilota Harmony 700 to może się uda to ustawić
 
Dodalem obsluge dla pilotow zewnetrznych. Testowane na chinskim z klawiatura qwerty i myszka na zyroskopie z donglem na usb. Niestety nie dziala na pilotach hdmi cec.

Po wcisnieciu numerkow:
- "2" przelacza na 23.976
- "5" przelacza na 50.0
- "6" przelacza na 59.97
- "0" przelacza na systemowe

Oprocz tego jak wczesniejsza wersja 50Hz po odpaleniu polskich vod.

https://nofile.io/f/NRJvjmtjNVw/signed_refresh_rate_v1.0.2.apk
A nie prościej by było ustawić żeby zmieniać jednym klawiszem po kolei to odświeżanie? Naciskasz raz zmienia na 23.976 naciskasz kolejny raz i mamy 50 i kolejny raz i jest 59,94? i kolejny raz i przełącza na systemowe. Tylko wtedy by pasowało żeby na ekranie główny shielda pokazała się wartość odświeżania.
 
Do góry