Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

darekgra

Member
No to ciekawe... Czytam trochę i ogólnie sporo różnych problemów po aktualizacji ludzie zgłaszają.
Nic muszę szukać pliku 17.6 na androida bo tej wersji nie da się w moim przypadku używać.
 

darekgra

Member
Proszę bardzo:
https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=KODI+17

Chociaż u mnie nic się nie zacinało i nie zacina na KODI 18 z tym, że używam dźwięk tylko stereo.
Dotyczy zarówno dysku jak i streamingu (wtyczki: HBO GO i Exodus Redux).
Dzięki
Na stereo właśnie jest ok wszystko wyżej normalnie mi nie działa. Co ciekawe na podglądzie jak mam listę wszystko odtwarza i dźwięk leci normalnie a jak już włączę pełny ekran to krzaczy. I podczas odtwarzania nie można wyświetlić informacji o pliku.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Na jednym Shieldzie mam tylko stereo ustawione, a na drugim normalnie przekazywanie dźwięku i nie ma problemu z wykrywaniem Atmos czy DTS:X przez Sounbar.
 

darekgra

Member
Na jednym Shieldzie mam tylko stereo ustawione, a na drugim normalnie przekazywanie dźwięku i nie ma problemu z wykrywaniem Atmos czy DTS:X przez Sounbar.
Jak włączę dany film pierwszy raz po uruchomieniu jest wszystko ok, następnie włączam inny z innym formatem dźwięku czasami jest ok ale jak już wracam do poprzedniego tytułu to dźwięku niema w ogóle (SB nie pokazuje zmiany dekodera) lub po kilku sekundach obraz z dźwiękiem zamraża się.
Wygląda to na problem przełączania się pomiędzy różnymi formatami dźwięku w trybie przekazywania.

Wróciłem do wersji 17.6 i wszystko śmiga jak należy.
Nie wiem czemu ta 18 nie dogaduje się z moim Shieldem.
 
Ostatnia edycja:
Panowie ja też mam problem z przekazywaniem dźwięku. Mam kilka materiałów w Dolby TrueHD i DTS-HD. Mój amplituner nie rozpoznaje tego formatu i puszcza jak jako zwykł Dolby. . W kodi zaznaczone jest przekazywanie dźwięku i wszystkie formaty zaznaczone. KODI ładnie pokazuje że jest Dolby TrueHD i DTS-HD ale już do amplitunera albo nie puszcza albo amplituner nie przyjmuje. Mam DENON AVR X2400H


PS. Zauważyłem teraz że na filmach też nie mam zwykłego DTS. Jakieś jaja. Teraz się zastanawiam czy to wina nowego KODI czy od początku tak miałem.

Na moim starym HTPC wszystko pięknie działało na LibreELEC jak chodzi o dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
U mnie na 18, Atmos i DTS:X śmiga aż miło (Denon x1300w). Proponuję zrobić czystą instalkę, bo mi aktualizacja psuła obraz w filmach 4k. Wykasowanie i instalacja na nowo naprawiła problem.
 
Ja w swoim przypadku zrobiłem czystą instalkę, bo po aktualizacji KODI do wersji 18 po kilku uruchomieniach wysypało się KODI i miałem po włączeniu tylko czarny ekran. Następnie odinstalowałem i zainstalowałem ponownie KODI 18 i mam tak jak mam teraz z dźwiękiem. Odinstalował bym ale nie chce mi się wszystko od nowa ustawiać nie będąc pewnym że to coś da w kwestii dźwięku wielokanałowego.
PS. Na netflix'ie pojawia mi się na amplitunerze znaczek DD+ na moim DENON AVR X2400H więc raczej to problem KODI.
 

leszekgd

Member
Zainstaluj wtyczkę do backupu i zrób kopie zapasową i zainstaluj na czystko Kodi. Mamy podobny sprzęt (Ty masz model młodszy i wyższy) także moim zdaniem u Ciebie też musi wszystko śmigać. Rozumiem, że ustawienia masz w trybie "ekspert"?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstaluj SPMC, to jest klon Kodi, a raczej ulepszona wersja.
Mam to i to, korzystam na codzień z pierwszego.
Działa bezbłędnie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zainstaluj SPMC, to jest klon Kodi, a raczej ulepszona wersja.
Mam to i to, korzystam na codzień z pierwszego.
Działa bezbłędnie.
Nie tyle ulepszona co twórca SPMC sam ma Shield TV i głównie pod niego tworzy tego klona. Można powiedzieć, że SPMC jest dedykowany do Shielda :) Ja jednak jestem przyzwyczajony do Kodi, ale jak zacznie się psuć to przejdę na SPMC.
 

leszekgd

Member
Jeśli twórca SPMC ma Shielda to zapewne nie ma TV obsługującego HDR. Chociaż TV wyświetla flagę HDR, to kolory są błędnie interpretowane. Po za tym projekt został anulowany.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Anulowany i to ok rok temu. Jak zrozumiałem Wasze komentarze,KODI z tamtego okresu również działało poprawnie. To może prościej wrócić do starszej wersji szeroko rozwijanego KODI, niż bawić się uśmierconym SPMC.
 

Pixeel

Member
Potwierdzam, iż u mnie współpraca ShieldTV z KODI (Leia) 18 owocuje poprawnym rozpoznaniem Atmos'a, DTS:X'a itp. przez amplituner.
KODI 17.6 automatycznie zaktualizowane do 18.
 
Zrobiłem kolejną reinstalację KODI 18 i już dźwięk DD, Dolby TrueHD, DTS i DTS-HD działa poprawnie. Co do DTS:X czy Atmos nie mam ani materiałów ani do ATMOS głośników.
Dziwne że takie problemy po świeżej instalacji KODI się pojawiają.
 

Alf2

New member
Jakie aktualnie wtyczki z filmami są na topie, tzn. dobra jakość filmów i niezawodne działanie? Od ponad 2 miesięcy używam tylko netflixa, ale ilość dobrych filmów powoli się tam dla mnie kończy... [emoji6]
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jakość wtyczek nie ma wpływu na "dobrą jakość filmu". Zadaniem wtyczki jest tylko odszukanie zadanej pozycji w gąszczu serwerów streamingowych. Niestety jakość filmów zamieszczanych na tych serwerach jest tragiczna. Nawet te oznaczone jako 1080p (których jest jak na lekarstwo), ledwo nadają się do oglądania a te 720p są gorszej jakości niż typowe DIVX'y z dawnych lat. Dlatego odpuściłem sobie streaming pod KODI. Denerwowało mnie też błędne wyszukiwanie filmów, tzn. wg wyników wyszukiwania jest to konkretny film a po włączeniu okazuje się, że nawet nie jest to film tylko jakaś audycja o fitness i to o zupełnie innym czasie trwania. Takie kwiatki dość czesto spotykałem.

Jeśli jednak chciałbyś wiedzieć, jakie wtyczki filmowe działają, to mogę wskazać Ci np. FanFilm i Exodus Redux. Przy tej pierwszej warto ustawić wyszukiwanie źródeł polskich i angielskich bo domyślnie są tylko polskie i przez to wyników szukania jest mało albo czasem nie ma. Szczegółowe info w temacie wtyczek i nie tylko znajdziesz na: https://kodiwpigulce.pl/wtyczki/
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Dziękuję- z identycznymi problemami się borykałem i chwilowo dałem sobie spokój...
W zeszłym roku używałem zwykłego Exodusa i śmigało, aż miło, ale do czasu...
Przetestuję Twoje propozycje... pozdr.
 
Do góry