Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Alf2

New member
Chciałbym udostępnić folder ze zdjęciami na PC na shieldzie i niby w zasobach sieciowych shielda (spod Kodi) pokazuje folder Desktop, to już po próbie wejścia w niego wyskakuje błąd o problemach z połączeniem sieciowym.
(Równocześnie jestem w stanie połączyć się zasobami pendrive, którego mam podpiętego do routera i udostępnionego jako zasób sieciowy...)

Czy wystarczy, że katalog Zdjęcia dodam do grupy Workgroup czy jeszcze dodatkowo muszę cały katalog jakoś wspóldzielic/ udostępnić?

Jak to powinienem krok po kroku skonfigurować?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Po ostatniej aktualizacji zawiesza mi się Tidal. Zdarza się tak tylko jak streamuję z telefonu. Najgorsze, że nie ma reguły kiedy przestanie grać. Raz działa parę dni, a raz co minutę zwiecha. Aplikacja w Shield działa bezbłędnie. Czyściłem już pamięć, instalowałem na nowo Tidal w telefonie i Shieldzie. Odinstalowałem Tidala w Shieldzie, żeby przypadkiem nie nakładał się na chromcasta i dalej, raz na jakiś czas, zmienia się "przycisk" play na smartfonie w wirujący okrąg i przestaje grać.
Macie jakiś pomysł, co może być nie tak?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Najprawdopodobniej problem z połączeniem WiFi telefon-router lub shield - router lub sam Tidal jako usługa świruje (np. przeciążony serwer). Osobiście korzystam z Tidala na PC i działa mi świetnie.
Mogę sprawdzić streamowanie ze smartfona ale musisz mi objaśnić co i jak. Mam łącze 300/20 Mbps i WiFi n/ac.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Dzisiaj zrobiłem reset Shielda i dalej to samo. Tylko pół dnia roboty, żeby wszystko przywrócić. :(

Wifi - telefon raczej nie będzie problemem, bo sam telefon gra cały czas bez przerywania (obojętnie czy 2,4 czy 5Ghz).

Shield mam wpięty kablem do routera (światło 300Mb) i jeżeli odpalę aplikację z Shielda, to wszystko pięknie śmiga. Niestety wtedy muszę włączyć tv i to mnie bardzo irytuje.

Najlepsze, że Spotify gra cały czas bezproblemowo.

Edit: Zauważyłem że jak się zatnie utwór np. na 10 sekundzie, to po powrocie na początek, znowu stanie w tym samym miejscu. Można tak robić chyba w nieskończoność, bo teraz próbuję już chyba 10-ty raz i dalej staje po 10sek. Utwór Sabaton "Winged Hussars". Przed chwilą nie było żadnych problemów z Witchin Temptation.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Edit: Zauważyłem że jak się zatnie utwór np. na 10 sekundzie, to po powrocie na początek, znowu stanie w tym samym miejscu. Można tak robić chyba w nieskończoność, bo teraz próbuję już chyba 10-ty raz i dalej staje po 10sek.

Tyle widocznie zdążył zbuforować i ładuje ten fragment z pamięci.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ale co ma niby tak mały bufor? Bo sam Samsung s8 gra bez problemu, tak samo Shield. Już sam nie wiem co dalej robić?

Edit: Właśnie sprawdzam czy You Tube też zacina puszczone z telefonu i nic się nie dzieje.

Myślę że trzeba napisać do suportu Tidala.
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
no mam bardzo duży ping na NV podłączony po lanie inne urządzenia po lanie ponad trzy krotnie mniejszy mają ping i nie wiem jak go zmniejszyc w NV
 

janusz6

New member
to może zacznij od wymiany kabla lan do shielda bo coś masz zwalone kompletnie.
U mnie shield po lanie nigdy nie przekroczył 2ms przy pełnym obciążeniu.

Ja mam pytanie z innej beczki mam kontroler xbox one i nie mam zadnych wibracji podczas gier tych z geforce now i z steama.
Kontroler sprawny.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
no mam bardzo duży ping na NV podłączony po lanie inne urządzenia po lanie ponad trzy krotnie mniejszy mają ping i nie wiem jak go zmniejszyc w NV

Wszystkie urządzenia w domowej sieci LAN, do routera (bramy), powinny mieć ping poniżej 1 ms. Masz coś poważnie zwalone w sieci i zdecydowanie nie jest to Nvidia. U mnie Nvidia Shield, podobnie jak inne urządzenia, mają poniżej 1 ms.
Na dowód zrzut ekranu: LINK
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
na kopie jednym i drugim po lanie mam 17ms na telefonie po wifi mam 23ms a nvidia po lanie 59 nieraz 63ms i to jest nie wina neta ani rutera moze takie cyrki robic switch ,chodzi o połaczenie z netem po lanie
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Podłącz Shielda pełnym kablem LAN, bezpośrednio do routera to będziesz wiedział.
Jak właściwie mierzysz ping?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wszystkie urządzenia w domowej sieci LAN, do routera (bramy), powinny mieć ping poniżej 1 ms. Masz coś poważnie zwalone w sieci i zdecydowanie nie jest to Nvidia. U mnie Nvidia Shield, podobnie jak inne urządzenia, mają poniżej 1 ms.
Na dowód zrzut ekranu: LINK
Dokładnie, u mnie tak samo. Coś jest u kolegi mocno skopane.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
test po lanie jest 1ms , ale mi chodzi ping z połączeniem z netem z aplikacji speedtest .net tu mam duzy ping na NV

Jeżeli ping od Shielda do głównego routera po lanie masz 1ms, to twój ping do "internetu" jest ten sam co ping z tego routera do "internetu" + ewentualnie 1 ms.
Reasumując, jeżeli faktycznie masz 1 ms do routera, to masz wszystko dobrze, tylko aplikacja o której piszesz (speedtest), nie znajduje ci najlepszego serwera do testów albo po prostu nie działa prawidłowo.
Jeżeli komp po lanie pokazał ci np 17 ms to z Shilda w rzeczywistości masz co najmniej samo.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Macie może link do kodi w wersji 17 z przed aktualizacji. Mi ta 18 kompletnie głupiej w na filmach z dysku. Nie odtwarza dźwięku, zacina się, głupiej przy zmianie filmu z dźwiękiem DD na DTS. Z 17 nie miałem problemów teraz 18 na tych samych ustawieniach nie nadaje się do użytkowania. Czyściłam pamięć a nawet zainstalowałem od nowa i zero poprawy.
 
Do góry