Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

tamax

New member
Witam, dodałem menu OSD oraz proste ustawienia.
Aby dostać sie o ekranu ustawien wchodzimy:
Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Refresh Rate > Ustawienia

- Voice button: odpalanie OSD za pomocą przycisku mikrofonu na orginalnym pilocie. Odpala również wyszukiwanie głosowe (tak, oba okna naraz). Ja osobiście nie korzystam nigdy z wyszukiwania glosowego. Mozna je wylaczyc w Ustawienia > Aplikacje > Google > Wyłącz. Wowczas mamy dedykowany przycisk do refresh rate :)

- Numeric buttons: Aktywuje przełączanie za pomocą 0-9 na pilotach ktore takie je posiadają. Klawisz 8 aktywuje menu OSD.

- Predefined defualt changes: Aktywuje automatyczna zmiane przy uruchamianiu polskich vod na 50Hz.





https://nofile.io/f/u3JFhn3d57q/signed_refresh_rate_v1.0.4.apk
 

caporeira

New member
Nie mogę odpalić dzisiaj żadnej gry, czy to ze Steam czy GNow.

Przy próbie odpalenia gry mam komunikat: logowanie nie powiodło się.

U was też tak jest ? Co może być tego przyczyną ?

TAPATALK
 
Witam, dodałem menu OSD oraz proste ustawienia.
Aby dostać sie o ekranu ustawien wchodzimy:
Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Refresh Rate > Ustawienia

- Voice button: odpalanie OSD za pomocą przycisku mikrofonu na orginalnym pilocie. Odpala również wyszukiwanie głosowe (tak, oba okna naraz). Ja osobiście nie korzystam nigdy z wyszukiwania glosowego. Mozna je wylaczyc w Ustawienia > Aplikacje > Google > Wyłącz. Wowczas mamy dedykowany przycisk do refresh rate :)

- Numeric buttons: Aktywuje przełączanie za pomocą 0-9 na pilotach ktore takie je posiadają. Klawisz 8 aktywuje menu OSD.

- Predefined defualt changes: Aktywuje automatyczna zmiane przy uruchamianiu polskich vod na 50Hz.





https://nofile.io/f/u3JFhn3d57q/signed_refresh_rate_v1.0.4.apk


Świetna robota. Co prawda wypiłem troszkę % i nie do końca rozumiem tutorial który napisałeś ale OSD jak już jest ot jest dobrze. Na oryginalnym pilocie odpala się OSD przez wciśnięcie klawisza mikrofonu a potem rozumiem że zmienia się klawiszami góra dół i zatwierdza przez OK?

Rozumiem też że to co pisałeś w poprzednim poście to tego nie da się obejść i niestety trzeba żeby się zmienił refresh rate puścić inny film video i potem ten który chcemy oglądać żeby załapał nasz wybór?

Szkoda że niema w tej głupiej aplikacji netflix żadnej możliwości sprawdzenia w jakim natywnym odświeżaniu jest dany materiał tylko trzeba metodą prób i błędów.


Ewentualnie czy była by szansa przypisania włączania OSD do innego przycisku dla pilotów uniwersalnych. Mam na myśli to że jak ktoś ma pilota uniwersalnego to zawsze może skorzystać z innego klawisza niż ten który włącza jednocześnie wyszukiwanie głosowe i OSD. Np jakiś klawisz numeryczny przykładowo 8.


Tak czy siak wspaniała robota i jestem wdzięczny za Twoją pracę.
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Nie mogę odpalić dzisiaj żadnej gry, czy to ze Steam czy GNow.

Przy próbie odpalenia gry mam komunikat: logowanie nie powiodło się.

U was też tak jest ? Co może być tego przyczyną ?
Zawsze lepiej wylogować się ze Steam na innych urządzeniach, ale w sumie jeśli problem dotyczy również samych gier z GFN. Próbowałbym pewnie z usuwaniem Steam z biblioteki, być może wymusił zatrzymanie NVIDIA Games. Ja wczoraj w GTA V przez 3 godziny bez żadnych problemów, od 23 do 2 w nocy. Jednakże u mnie też podobne problemy były ze 3 tygodnie temu - następnego dnia już ich nie było. Przytrafiła mi się kiedyś też sytuacja, w której wystąpił problem z połączeniem z Internetem i gra tak jakby załadowała się do pewnego momentu, a następnie mnie wywalało. Było to w Tekkenie 7, gdzie walka się odpalała, mijało kilka sekund i mnie wyrzucało.


Usługa nadal nie jest w 100% bezawaryjna, dlatego moim zdaniem nie ma mowy, żeby w najbliższym czasie stała się płatna. Za duża niepewność, czy dzisiaj sobie pograsz.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Już wiem w gdzie leży problem Kodi 18 z dźwiękiem.
W moim przypadku mam SB Bar5.1 i używam transkodowania wszystkiego co wyżej DD właśnie do DD. Otóż kodi w wersji 18 gubi się po płynnej zmianie materiału z DD ma DTS i odwrotnie. Np jeśli oglądam coś w DD i przełączę bez wyłączenia materiału na inny z dźwiękiem DTS to kodi tak jakby dalej chciało wysyłać DD, w drugą stronę jest to samo, a wystarczy przed zmianą materiału dany film wyłączyć i wtedy wszystko jest ok.
Może ktoś to sprawdzić u siebie?
Gdzie można zgłaszać błędy w kodi.
 

caporeira

New member
Zawsze lepiej wylogować się ze Steam na innych urządzeniach, ale w sumie jeśli problem dotyczy również samych gier z GFN. Próbowałbym pewnie z usuwaniem Steam z biblioteki, być może wymusił zatrzymanie NVIDIA Games. Ja wczoraj w GTA V przez 3 godziny bez żadnych problemów, od 23 do 2 w nocy. Jednakże u mnie też podobne problemy były ze 3 tygodnie temu - następnego dnia już ich nie było. Przytrafiła mi się kiedyś też sytuacja, w której wystąpił problem z połączeniem z Internetem i gra tak jakby załadowała się do pewnego momentu, a następnie mnie wywalało. Było to w Tekkenie 7, gdzie walka się odpalała, mijało kilka sekund i mnie wyrzucało.


Usługa nadal nie jest w 100% bezawaryjna, dlatego moim zdaniem nie ma mowy, żeby w najbliższym czasie stała się płatna. Za duża niepewność, czy dzisiaj sobie pograsz.
Dzięki, odinstalowałem Steam z telefonu i to chyba pomogło.
 
Pytaie do kolegi tamax. Czy była by szansa w Twojej wtyczce Refresh rate aby po włączeniu OSD była zaznaczona obecnie wybrana wartość refresh rate?
 
Jeszcze jedno pytanie do kolegi tamax. Czy możesz dodatkowo ustawić menu OSD od refresh rate pod jakiś nie używany klawisz klawiatury np F8 czy Home lub End. Ja korzystam z pilota Harmony 700 i niema możliwości dodania do pilota klawisza od wyszukiwania głosowego.
 

tamax

New member
Jeszcze jedno pytanie do kolegi tamax. Czy możesz dodatkowo ustawić menu OSD od refresh rate pod jakiś nie używany klawisz klawiatury np F8 czy Home lub End. Ja korzystam z pilota Harmony 700 i niema możliwości dodania do pilota klawisza od wyszukiwania głosowego.

Powinno ci dzialac po wcisnieciu "8" na numerycznej. :grin:

Pytaie do kolegi tamax. Czy była by szansa w Twojej wtyczce Refresh rate aby po włączeniu OSD była zaznaczona obecnie wybrana wartość refresh rate?

Tez na to wpadlem, mam na liscie rzeczy do zrobienia.
Chcialbym jeszcze dodac:
- liste czestotliwosci (to co w osd) w normalnej aktywnosci dostepnej przez launchera. Bedzie sie do niej mozna np. dostac przez podwojnie klikniecie menu itd.
- mozliwosc przypisania domyslnego odswierzania do poszczegolnych apek (zamiast tego co jest teraz na sztywno)
- pokombinowac cos dla pilotow hdmi cec
 
Powinno ci dzialac po wcisnieciu "8" na numerycznej. :grin:



Tez na to wpadlem, mam na liscie rzeczy do zrobienia.
Chcialbym jeszcze dodac:
- liste czestotliwosci (to co w osd) w normalnej aktywnosci dostepnej przez launchera. Bedzie sie do niej mozna np. dostac przez podwojnie klikniecie menu itd.
- mozliwosc przypisania domyslnego odswierzania do poszczegolnych apek (zamiast tego co jest teraz na sztywno)
- pokombinowac cos dla pilotow hdmi cec
Nie do końca każdemu może pasować opcja pod numerem 8 bo jak ktoś np używa klawiatury do pisania i wpisze 8 to mu wyskoczy refresh rate. Jak byś mógł dodać do swojego menu 4 opcję i włączanie menu OSD przez jakiś klawisz na klawiaturze który jest nie używany czyli któryś z F6, F7 itd.



Ja na przykład zgłupiałem na początku bo w KODI wpisywałem hasło z klawiatury do Netflix i kurde co nacisnę któryś z klawiszy numerycznych na klawiaturze to mi obraz się na sekundę wyłączał i zacząłem myśleć że gdzieś mi kabel HDMI nie styka i grzebałem. Po chwili się skapnąłem że refresh rate zmienia odświeżanie i wtedy wyłączyłem.
 
Panowie mam pytanie. Czy udało się komukolwiek uzyskać na nvidia shield tv w aplikacji HBO GO dolby digital 5.1? Niby według HBO GO urządzenia z android tv mają mieć obsługę Dolby digital 5.1 ale u mnie tego nigdy nie zobaczyłem.
 

darekgra

Member
z YouTube niby aplikacja na shielda ma 5.1 mi osobiście się taki materiał nie trafił. Gdzieś czytałem ze przy wrzucaniu materiału 5.1 Google jakieś tam dziwne wymagania ma co do kodeków...
 

caporeira

New member
Kupiłem na cdkeys Rocket League. Za pierwszym razem jak ją odpaliłem to wydaje mi się że było po polsku, a teraz gra jest tylko po angielsku. Steam mam w języku polskim a w grze nie widzę ustawień językowych. Wie ktoś może czy i gdzie można zmienić język gry?
 
https://help.hbogo.com/hc/en-us/articles/218332967-Does-HBO-GO-support-Dolby-Digital-surround-sound-

amerykańcom działa w 5.1
my jak zwykle na samym końcu chociaż i tak że dodali 1080p to cud.

Youtube tez podobno dodali 5.1 ale mi nie działa
No HBO to Amerykańska firma to wiadomo że u nich musi być jako pierwsze wszystko ale przecież HBO GO już trochę istnieje. Chociaż tyle że cała Europa niema 5.1 a nie tylko Polska. Niestety HBO jest strasznie zacofane technologicznie i są 100lat za Netflixem i Prime Video.
Ostatnio tez sprawdzałem sobie Amazon Prime Video i też są nie w porządku dla Polski. Czemu inne kraje mają 30 dni trial a dla Polski 7 dni tylko.
 
Do góry