Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

boss509

Member
U mnie już od jakiegoś miesiąca wyszukiwanie głosowe szwankuje, tyle że w pilocie. Klikając na mikrofon wyszukuje w ogóle nietrafione rzeczy, a na YouTube to już w ogóle katastrofa. Pilot ma tak z połowę baterii i napisane jest, że jest w porządku, więc nie w tym leży problem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bateria w pilocie nie wpływa na wyniki wyszkiwania Google czy YT. A czy mikrofon dobrze działa i czy to co mówisz jest poprawnie zamieniane na tekst to przecież widać na ekranie.

Przy okazji:
dokładny (procentowy) stan baterii pilota i pada, sprawdzisz w: Ustawienia - Informacje - Stan - Akcesoria. Pilot na dobrych bateriach działa ok roku. Mój ma 5 miesięcy i 80%. Używam go codziennie.
 

boss509

Member
Właśnie o to chodzi, że to co mówię jest źle zamieniane na tekst, zwłaszcza po polsku, bo po angielsku lepiej sobie radzi. Z Shielda korzystam 3 miesiące i na początku było dobrze. Tam też sprawdzam poziom baterii w pilocie.
 

gordonn

Member
U mnie też kiedyś lepiej rozpoznawał mowę. Teraz też mam duże problemy z wyszukiwaniem głosowy. Strasznie przekręca wyrazy.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

Morcine

New member
Z tymi padami w najnowszej wersji coś musi być nie tak. Napisałem do Nvidii przez panel pomocy jaki mam problem i w drugiej odpowiedzi dostałem instrukcje i oplacony list przewozowy do wysylki na wymiane pada :-D Nawet nie zadawali pytan co gdzie i jak. Mam spakować sam pad i zadzwonić do Fedex aby przyjechał po paczkę :-D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie dokładnie napisałeś, pytali o dowód zakupu?
U mnie problem z jedną gałką, ewidentnie do wymiany.
Nie mam już dowodu zakupu, a brałem w UK.

Inna sprawa, że pojawiły się znowu problemy z pilotem.
Kilkadziesiąt razy potrafi przeskoczyć, porażka.
Na tyle mnie wkurza operowanie, że unikam włączania i korzystam jedynie z Kodi.
Ten BT to padaka do potęgi, 3m od urządzenia i działa jak chce.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Gdzie dokładnie napisałeś, pytali o dowód zakupu?
U mnie problem z jedną gałką, ewidentnie do wymiany.
Nie mam już dowodu zakupu, a brałem w UK.

Inna sprawa, że pojawiły się znowu problemy z pilotem.
Kilkadziesiąt razy potrafi przeskoczyć, porażka.
Na tyle mnie wkurza operowanie, że unikam włączania i korzystam jedynie z Kodi.
Ten BT to padaka do potęgi, 3m od urządzenia i działa jak chce.
Na chacie NVidia. Znajdziesz na oficjalnej stronie. U mnie piszczały zasilacze w obu urządzeniach. Dostałem już jeden, a teraz czekam na drugi. Musiałem wysłać dowód zakupu, zdjęcie numeru seryjnego z opakowania i nagranie piasku. Plus taki, że gwarancja obejmuje urządzenie kupione we Włoszech tak samo jak te w Euro RTV AGD. Poszukaj gdzieś na mailu dowodu zakupu i powinno być ok. Ewentualnie jakiś przelew, płatność kartą. Może się uda. Rozmawiasz z bardzo miłą Panią, która ma mega luzackie podejście (pewnie od góry narzucone, ale i tak się to ceni), coś jak support Microsoft.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
Rozwiązałem mój problem Google Home (po wielu bojach). Wystarczyła zmiana języka na angielski (US). Po konfiguracji asystenta na konsoli wszystko zaczęło działać. Następnie zmiana na polski. Mogę spod Google Home odpalać Kodi, Netflixa i Youtube nawet przy uśpionej konsoli. Asystent na konsoli również działa bez problemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wątek o Shieldzie, ale brakuje mi przeglądania wygodnie stron na TV, jakieś portale ogłoszeniowe, grafiki, strony (jak chociażby XXX ; ) ) i wpadł mi film z minipc, pt. AcePC AK1
Czyli mała skrzynka z Win10, działa to wybornie z tego co widać.
Ktoś testował podobne urządzenie, czyli coś o podobnych parametrach?
Mam co prawda PC podłączony pod tv, ale chce coś małego, niezależnego, bez przełączania żródeł itp.

[youtube]_LaX-dEN3EQ&t=3s[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak to działa w praktyce, dlatego pytam.
Na filmach wygląda to dobrze, chrome działa sensownie. Gość na którymś filmie odpalał kilkanaście stron/programów i nie zamulało.
Dochodzi możliwość zalogowania się na swoje konto, a co za tym idzie wgląd w linki/ulubione.
Win10 znam, a jak mam korzystać z jakiś cudów jak Linuxy, to ja dziękuje.

Bywa, że chce obejrzeć zdjęcia z aukcji właśnie na dużym ekranie, jakieś portale itp. bez jakiegoś badziewnego mirroringu, a centralnie ze strony na Chrome. Ładnie i przejrzyście.
Ja to wszystko mam i znam, korzystałem tak sporo czasu za pośrednictwem mojego HTPC i świetnie się sprawdzało, w każdej chwili mogę się przełączyć z PC na TV, ale mimo wszystko wolę coś małego, niezależnego.

Mówisz, że lipa będzie? Chętnie bym to przetestował.
Co to jest ten NUCI?
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Bez przesady , taki celeron w zupełności wystarczy do tych celów


Wybacz, nie wystarczy.
Obecnie strony HTML są tak przeładowane treścią i różnego typu aplikacjami aktywnymi, że wszystko poniżej i3 jest mocno dyskusyjne.
Nie twierdzę, że żaden Celeron sobie nie poradzi ale wydaje mi się, że taki sprzęt powinien posłużyć kilka lat zatem zapas mocy powinien być.



Jeśli armaning nie chce się denerwować to lepiej nie ryzykować.


NUCi są do złożenia czyli trzeba dokupić ram i dysk ale są już gotowe zestawy z Windą.


Nie przekonuję do Linuxa, sam wolę Windę :)


Są jeszcze sticki ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce:
https://www.komputronik.pl/productVariantGroup/2603/intel-compute-stick.html
 

wolfikx

New member
kola01, zgadza się, jest, ale mam opinie osób które używały NUCa na celeronie.
Korzystamy z nich przy różnych tematach w pracy i akurat te na celeronie nadają się tylko pod Linuxy.
Jak chcesz mieć windę to minimum i3 no chyba, że chcesz się denerwować.

Dla utrzymania zdrowia armani -> nie kupuj celerona :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja bym na celeronie nie kupił. Tak jak mówisz, co najmniej dobre i3 jest potrzbne (np. i3-8130U). Ale nie wiem o co chodziło koledze @RobGee, który napisał "bez przesady", gdy ja wspomniałem o tym czym jest Intel NUC, nie wskazując na żadnego konkretnego CPU.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na stacjonarnym PC zazwyczaj mam jakieś 50-100 stron otwartych ; ) ale nie zamierzam bić rekordów na przystawce, ot typowe serwisy.

Tak czy inaczej, widzę, że głosy nie są zbyt pochlebne, zależało mi w sumie na kilku stronach i lużnym przeglądaniu, nic więcej.
No nic, chyba odpuszczę, ew. zorganizuje zakup z możliwością zwrotu.
Te przeglądarki w TV i innych cudach to porażka, nawet tego nie tykam.
Windows byłby tutaj właśnie idealny...
 
Do góry