Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Aris1977

New member
Pilot po aktualizacji

Czy tylko mi się wydaje, czy Wy tez tak macie?
Po aktualizacji, pilot z lekka zamulił. Może nie tyle zamulił, ale stracił lekko zasięg?
Wcześniej siedząc na kanapie 4m od shielda, nie było żadnej zamułki. Teraz muszę lekko się przysunąć na 3m i dopiero zaczyna dobrze działać hm...
- stan baterii (full)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
U mnie działa z 3 i 4m bezproblemowo. W ogóle nie mialem problemów z pilotem. Fakt, że Shielda kupiłem dopiero w 2018 może mieć znaczenie.
 

gordonn

Member
Ktoś może się orientuję czy gry które są w sklepie Steam a nie są na liście w NVidia Geforce Now po zakupie będą działać na Shield? Zagrał bym w nowego Devil MayCry ale nie chcę wydawać kasy na grę w która nie zagram.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

boss509

Member
Ktoś może się orientuję czy gry które są w sklepie Steam a nie są na liście w NVidia Geforce Now po zakupie będą działać na Shield? Zagrał bym w nowego Devil MayCry ale nie chcę wydawać kasy na grę w która nie zagram.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
Większość "normalnych" gier chodzi (np. GTA IV jest ogólnie znane ze swojej niekompatybilności ze wszystkim co się da i jak chciałem to odpalić, to Steam mi się zawiesił i musiałem resetować), ale jest lipnie, bo nawet jak gra się odpali, to za każdym razem trzeba to na nowo pobierać.


A Devil May Cry 5 jest dostępne.
NVIDIA-Games-20190314-215029.png
 
Ostatnia edycja:

andrej101

New member
Czy tylko mi się wydaje, czy Wy tez tak macie?

Po aktualizacji, pilot z lekka zamulił. Może nie tyle zamulił, ale stracił lekko zasięg?

Wcześniej siedząc na kanapie 4m od shielda, nie było żadnej zamułki. Teraz muszę lekko się przysunąć na 3m i dopiero zaczyna dobrze działać hm...

- stan baterii (full)
Mnie przestał działać pilot tv samsung do obsługi Nvidia Shield tv

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Aris1977

New member
Mnie przestał działać pilot tv samsung do obsługi Nvidia Shield tv

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Pewnie rozłączyło shielda z HDMI CEC! Sprawdź podłączone urządzenia pod HDMI CEC..
Gdy hdmi CEC masz wyłączone, lub nie zsynchronizowane z shieldem, to pilot od tv nie ruszy shielda.
W samsung nazywa się to ANYNET+ (dalej ustawienia HDMI CEC)/ znajdź urządzenie/ wybierz Shielda i wsio!

Pozdro
 

hvnt

New member
Ktoś używający shielda do odtwarzania 4k z HDR mógłby powiedzieć jak mu sie podoba obraz? Czytałem trochę komentarzy o 'spranych kolorach'. Doświadczyliście tego problemu?
 

darekgra

Member
Czy tylko mi się wydaje, czy Wy tez tak macie?
Po aktualizacji, pilot z lekka zamulił. Może nie tyle zamulił, ale stracił lekko zasięg?
Wcześniej siedząc na kanapie 4m od shielda, nie było żadnej zamułki. Teraz muszę lekko się przysunąć na 3m i dopiero zaczyna dobrze działać hm...
- stan baterii (full)
Ja mam taką przypadłość, wcześniej działał z drugiego pokoju teraz z kanapy oddalonej o 3,5 metra ma lagi lub wcale nie reaguje na co któreś kliknięcie.

Ktoś używający shielda do odtwarzania 4k z HDR mógłby powiedzieć jak mu sie podoba obraz? Czytałem trochę komentarzy o 'spranych kolorach'. Doświadczyliście tego problemu?
Wraz z Oled FZ800 wszystko jest w jak najlepszym porządku z kolorami.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Trochę gier z serwerów Nvidi ale częściej stremowane z laptopa z kartą GTX.
Głownie do Netflixa, HBO GO, trochę odtwarzanie z dysku no i dziecko do bajek z YouTuba - zadowolona najbardziej z wyszukiwania głosowego :)
Poza tym to bezproblemowe urządzenie, trochę piszczał mi zasilacz Nvidia w ramach gwarancji przysłała drugi jak na razie nie piszczy.(plus za obsługę gwarancyjna)


Minus lecz nie jest to zależne tylko od Nvidi to brak HDR na YouTubie.
 
Panowie mam pytanie do posiadaczy Nvidia Shield TV z zainstalowanym KODI. Czy korzystacie może z wtyczki netflix na KODI? Chciałem się zapytać czy u was też we wtyczce netflix pokazuje źle flagi rozdzielczości w opisach przed włączeniem filmu. U mnie tam gdzie jest normalnie film lub serial w rozdzielczości 4K to mam w menu przed filmem flagę 1080P a tam gdzie jest 1080P mam 540SD. Możecie sprawdzić jak to u was wygląda?

Ja już nie mam siły. Przeinstalowałem KODI i nic to nie dało. Nawet wczoraj przywróciłem cały Shield TV do ustawień fabrycznych. Dało mi to tyle że po świeżej instalacji KODI i wtyczki netflix nie chce mi wyświetlać teraz już filmów i seriali w 4K a flagi dalej się źle wyświetlają.

PS. Wiem że Shield TV ma klienta netflix ale korzystam z KODI bo tam działa Auto Refresh Rate.
 
Ostatnia edycja:
Wiem że sobie pogorszyłem. Będę dziś znowu kombinował coś ale nie wiem co mogę zrobić bo wszystko jest dobrze ustawione. Mnie ciekami sprawa tych flag w KODI. Czy to u wszystkich się źle wyświetlają czy tylko u mnie?
Na Windows 10 i KODI 18.1 wszystkie flagi w netflix pokazują poprawnie rozdzielczość.
 
U mnie też źle wyświetla flagi ale za to działa Atmos ;)
Czyli masz tak samo jak ja? Tam gdzie jest dostępna jakość 4K jest 1080p a tam gdzie jest 1080p masz 540SD?

Może ktoś to jeszcze potwierdzić? Może to jest problem ogólnie wszystkich posiadaczy Nvidia Shield TV. Ma ktoś może innego BOXa z android TV żeby sprawdzić czy czasem tak się nie dzieje na wszystkich androidowych odtwarzaczach?
 
Do góry