Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Zlotnik86

New member
Witam od dzisiaj posiadam shielda i mam problem z kodi wszystkie formy dźwięku lecą do ampli łącznie z dts x ale atmos nie chcę piszę true HD . Jaka opcję trzeba przestawić w kodi żeby poszedł atmos? Ampli to Marantz sr 5013
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam od dzisiaj posiadam shielda i mam problem z kodi wszystkie formy dźwięku lecą do ampli łącznie z dts x ale atmos nie chcę piszę true HD . Jaka opcję trzeba przestawić w kodi żeby poszedł atmos? Ampli to Marantz sr 5013
W ustawieniach wszystkie opcje przepuszczania dźwięku muszę być zaznaczone. Podejrzewam, że tak masz już u siebie skoro reszta działa. Testowałeś na innym filmie?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To brak pomysłu. U mnie flaga Atmos bezproblemowo się pojawia. Spróbuj dla testów zainstalować SPMC, wykluczysz wtedy problemy z Kodi.
 

Drevnil

New member
Mam pewien problem :(
Jak wylogować się z Netflixa? Cały czas kręci się kółeczko i dupa.
Po włączeniu Netflix, cały czas loguje się (automatycznie) przez „Smart Lock hasła” ze starym nieaktywnym kontem i nic nie mogę zrobić! Czyściłem dane Netflix, cofałem aktualizacje i nic!

Miałem ten sam problem ostatnio, ale po 2 dniach jakoś samo się naprawiło 😀
 

Zlotnik86

New member
To brak pomysłu. U mnie flaga Atmos bezproblemowo się pojawia. Spróbuj dla testów zainstalować SPMC, wykluczysz wtedy problemy z Kodi.


Problem rozwiązany winny amplituner w systemie 5.1 nie przesyła atmosa gdy go przestawimy na 7.1 przesyła. Dziwne bo DTS X działa. Najlepsze jest to że stereofoniczne soundbary obsługują atmosa. Marantz się nie popisał

Chyba Marantz coś ostro skopał ponieważ gdy ustawie tryb 5.1 plus dwa sufitowe atmosa też niema jedynie w ustawieniu 7.1 piszę atmos
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
Wątek o Shieldzie, ale brakuje mi przeglądania wygodnie stron na TV, jakieś portale ogłoszeniowe, grafiki, strony (jak chociażby XXX ; ) ) i wpadł mi film z minipc, pt. AcePC AK1
Czyli mała skrzynka z Win10, działa to wybornie z tego co widać.
Ktoś testował podobne urządzenie, czyli coś o podobnych parametrach?
Mam co prawda PC podłączony pod tv, ale chce coś małego, niezależnego, bez przełączania żródeł itp.

[youtube]_LaX-dEN3EQ&t=3s[/youtube]
Tutaj są jakieś przeglądarki pod Shield jeśli by cię to interesowało:

https://www.reddit.com/r/ShieldAndroidTV/comments/7zck39/best_web_browser_to_use_on_the_shield/
 
Ostatnia edycja:
Dzięki wielkie TAMAX za rozwijanie Twojej wtyczki. Super robota. Niestety nigdy raczej się nie doczekamy na odpowiednią poprawkę ze strony producenta więc liczymy na Ciebie.
 
Właśnie przeczytałem na forum XDA że kilka dni temu wyszedł nowy firmware do xiaomi mi box który wprowadza funkcję auto refresh rate do użytku w tym tanim chińskim pudełeczku. Jednak chińczyk potrafi a nie to co taka Nvidia. Kosztuje 3x mniej a jednak deweloperzy bardziej dbają o ludzi niż 3x droższej Nvidia Shield TV.

Jeszcze do mnie pisali na forum wsparcia że oni nic nie mogą zrobić bo to muszą wprowadzić autorzy aplikacji taką funkcjonalność.
Może to jest po części prawda że nie wprowadzili tego autorzy aplikacji ale jakoś deweloperzy Xiaomi potrafili problem rozwiązać.

Wstydzić się powinni ci programiści od 7 boleści od Nvidi. Aż mi się przypomina jeden z odcinków pingwinów z madagaskaru. Powinno im się powiedzieć "Ruszajcie się wy leniwe małpy" i zróbcie AFR.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Nic takiego nie wprowadzili.
Mi box nie zmienia sam ilości klatek
Mi działa to tylko na kodi ale to już było wcześniej i tylko w kodi.
Prawdopodobnie dział też w aplikacji Płeć. A więc to nie deweloperzy xiaomi tylko ci od aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Mam najnowsza betę kolego bo jestem beta testerem :)
Żadna apka oprucz kodi i plexa nie zmienia ilości klatek automatycznie.
Było to wprowadzone w
Beta4 2470 Released
Auto Frame Rate Switching added for Kodi and Plex.

Prawdziwe auto frame ratę testuje na beta 1 i beta 2 dla mi box s. Lecz na tą chwilę działa to tak że nie działa :)
 
Ostatnia edycja:

tamax

New member
Tez mi sie wydaje, ze dla miboxa dodali wlasnie obsluge api dzieki ktoremu autorzy apek moga sobie zaimplementowac przelaczanie refresh rate.
Czyli dokladnie to samo co w shieldzie juz jest.
 

darekgra

Member
Tak ale jak na razie ograniczyli to do kodi i plexa.
Na mi box s jest to już wbudowane w ustawienia globalne lecz na chwilę obecną w fazie beta testów i szybko dla wszystkich nie wyjdzie bo są spore problemy z funkcjonalnością.
 
No to źle zrozumiałem artykuł. Sorry za zamieszanie. Widocznie się nigdy nie doczekamy na działający auto refresh rate na android tv i jego aplikacjach. Pisanie do netflix czy prime video chyba jest bez sensu. Sam pisałem i brak odpowiedzi. Olewają Europę

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry