Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie zdecydowanie dłużej. Żeby nie skłamać, to jakieś pół roku wytrzymały.
Kupuj te Energizer, 12-15zł 2 sztuki, sprawdzone.
 

darekgra

Member
witam
używam urządzenia od prawie 2 lat. Jako player video super. A kilka testowałem.
Jednak od dłuższego czasu mam problem z pilotem. Dokładniej z żywotnością baterii (rożnych producentów). Wystarczają na ok 1-2 miesiące max i mam komunikat o krytycznym stanie baterii w pilocie. Ktoś się z tym spotkał ?
Teraz nie mam jak dokładnie sprawdzić ale ostatnio widziałem gdzieś w ustawieniach pilota coś w stylu "zgoda na usypianie pilota podczas odtwarzania" lub jakoś podobnie to brzmiało był tam komunikat że wyłączenie znacznie skraca żywotność baterii może to jest przyczyną.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
U mnie zdecydowanie dłużej. Żeby nie skłamać, to jakieś pół roku wytrzymały.
Kupuj te Energizer, 12-15zł 2 sztuki, sprawdzone.

Wydaje mi się, że najlepsze, to:
Energizer Ultimate Lithium CR2032 (symbol: E301319300) - blister 2 sztuki. Koszt ok 10 zł. Można też spotkać blister z 4 sztukami za 14 zł (E301319200). Seria "Ultimate" ma nieco większą pojemność.

Jak kupiłem swój zestaw Nvidia Shield TV (100% nowy, karton zaplombowany), to baterie w pilocie były zupełnie rozładowane (było po 0,9V na każdej). Zdziwiło mnie to ale kupiłem zwykłe CR2032 Panasonica (BK-CR2032-1B, 2zł za sztukę) bo akurat nie było ww. Energizerów. Po 2 miesiącach, pokazuje mi cały czas stan baterii w pilocie na 100% a używam go codziennie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jeszcze lepsza wersja Energizera od mojej którą stosuje, nie widziałem ich w sklepie.
Następnym razem ją kupię.
Ostatnio też kupiłem (chyba) Grundiga, włozyłem i pilot od razu niemal wyświetlił "krytyczny stan baterii", a baterie nowe.
Stwierdziłem, że bubel, bo chyba 6 sztuk kosztowały 6-7zł w markecie.
Chciałem je wyrzucić, ale popatrzyłem i się okazało, że mimo identycznego rozmiaru, są o wiele cieńsze! Nie wiedziałem, że i na grubość występują te modele w różnych opcjach. Musiało coś nie stykac w pilocie, stąd info. Nie wiem.
Kupiłem też jakieś Maxwella i też działają.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli były cieńsze tan, że kupiłeś inny typ baterii (np. CR2025 lub CR2016). Cieńsze oczywiście mają odpowiedno mniejszą pojemność. Będzie im tez spadać napięcie przy większym obciążeniu prądowym.

Stosowane w naszym pilocie baterie CR2032, mają dokładnie grubość 3,2mm i średnicę 20mm. Stąd ich symbol "2032" :)
Te popularne Maxelle są bardzo tanie i raczej średnie baterie. Jaka cena taka żywotność.
 
Ostatnia edycja:
Ale jest to ciągła zmiana odświeżania w zależności co się ogląda ? Czy da to się jakoś z automatu zrobić

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Tak sobie myślę jeszcze nad jedną rzeczą jak chodzi o te problemy z szarpaniem obrazu przez nieodpowiednie dobranie odpowiedniego odświeżania na SHIELD. Jak dla mnie najlepszą opcją było by gdyby SHIELD jak i każde inne urządzenie po prostu przekazywał obraz taki jaki dostał z materiału wprost do telewizora a to już telewizor powinien sobie sam sprawdzić i dopasować odpowiednie odświeżanie do nadawanego materiału wideo. Wtedy skończyły by się wszelkie problemy. Nie wiem czemu tego w ten sposób nie zaprojektowano. A teraz mamy tak że trzeba sprawdzać w jakiej ilości klatek na sekundę jest materiał i ręcznie zmieniać odświeżanie w SHIELD bo GOOGLE nie umie dodać odpowiedniej opcji do Androida. Apple ATV jakoś potrafiło dodać tą opcję a GOOGLE nie potrafi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktoś wie czy jest opcja w Kodi, pt. ulubione?
Konkretnie, czy można zrobić katalog który Kodi będzie widział i tam umieścić swoje konkretne, wybrane pozycje filmowe?
Mamy - ostatnio dodane, tytuł, rocznik, gatunek itp. a przydałaby się opcja właśnie z ulubionymi, czyli powiedzmy 10-15 wybranych pozycji.

Jakaś wtyczka która umożliwia dodanie takiej zakładki w menu w kategorii "filmy"?

Dokładnie chodzi o tą stronę menu Movies/Filmy i zakładki poniżej.
Tu akurat screenshot nie po Polsku, ale wiadomo o co chodzi

cap013.jpg
 

gordonn

Member
Czy jest jakaś aplikacja do blokowania ekranu na kod pin naszego Shielda?
Dzieciaki mi się za bardzo rządzą jak nie ma dorosłych w domu.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

Alf2

New member
PINterest [emoji23].

A tak na serio, to ja to rozwiązałem blokując neta na shieldzie w pewnych godzinach z poziomu routera (mam wgrane Tomato)
 

caporeira

New member
Kupiłem pilot fire tv drugiej generacji: https://*********************/images/ugbbAE

Ale nie działa wyszukiwanie głosowe, tak jak by mikrofon w pilocie nie dział oraz przycisk mikrofonu.

Czy da się to jakoś aktywować w Shield?

TAPATALK
Ok Nvidia powiedziała że na dzień dzisiejszy nie wspiera mikrofonu - bo działa na innym protokole. Ale tak sobie myślę, jak by jakąś apke z Aleksa zainteresować czy to by nie "odblokowało" działania mikrofonu.

PS. W Nvidia jest gra Rocket League, chciałbym w nią zagrać. Ale po wejściu w nią odpala mi się Steam. O co chodzi ?
 
Cześć, mam dwa 3 pytania:
1. Mam shielda 2017, wszystko zaktualizowane, ustawienia ustawione i wydajność procesora dana na max wydajność
nic nie instalowałem oprócz Showmaxa
Internet mam podpięty kablem z routera (ma w praktyce ok 440 mega)

Drugie co mam to Tizen najnowszy w TV Samsung 55 NU80xx też internet z kabla(ten sam internet router itd.)

Na Tizenie Netflix działa bardzo szybko, sprawnie, płynnie, nigdy się nie przyciął i właściwie nie buforuje (tak szybko chyba ten mój net działa)

NA Shieldzie w Netflix mam problemy... buforuje się czasami kilkadziesiąt sekund. Przycina się co jakiś czas tzw. mikroprzyciecia podczas oglądania serialu (i to Flash sezon3 wiec chyba zwykłe HD) i ZAWSZE po zrobieniu pauzy i po uruchomieniu jest taki zacięcie.

Showmax działa jeszcze gorzej.

Czego to może być wina? fakt,że Tizen wysoko poprzeczkę zawiesił z Netflixem (nie ma Showmaxa) ale na shieldzie wygląda to fatalnie.


2. Jest sens pakować kasę w Logitecha Harmony pilota ? czy są jakieś tańsze? ten od shielda to plastikowy badziew a podgłaśnianie to jakaś porażka.
Szukam pilota dobrej jakości z takimi funkcjami jak pauza czy normalna głośność itd.
Nie takie 3 przyciski na krzyż jak w Shieldowym pilocie ale i nie taki wielki rozbudowany pilot kiedys były do TV (z cyframi itp.)
Ratuje mnie na całe szczęście to,że jakimś cudem obsługuję Shielda świetnym solidnym pilotem od mojego TV
Jakie solidne przetestowane piloty macie?

3.Dałem moje konto google tj. gmail do tego Shielda i mocno mnie to niepokoi... gdyby teoretycznie ktoś w to wszedł to ma dostęp do mojego maila i dysku google itp.
Da się założyć hasło do Shielda? jak do telefonów np. jakiś PIN?
Bo zewnętrzna apka do tego to chyba troche strach no nie? Jak się apka zatnie czy zawiesi to urządzenia nia włącze :)

4. Jak oglądałem Netflixa na TV (jeszcze jak nie miałem shielda) to kilkałem Power i dosłownie w 5 sekund byłem już w netflixe, w konkrentym serialu i odpowiednim jego miejscu.
Tutaj czekam aż Shield się włączy i trwa to do 30 sekund może.
Niby nic a jakoś mnie denerwuje.
Jest jakiś sposób na to?
Tak jakby lapek z Windowsem był uśpiony - 3 chwile i już mamy wszystko włączone.
 

darekgra

Member
W aplikacji Netflix na Shield zrób test łączą wtedy będziesz wiedział co i jak z netem.
Shild po naciśnięciu łącznie trójkąta i kółka standardowo jest usypiany i jego wybudzenie trwa dosłownie 2 sekundy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie.
A nawet nie trzeba używać wyłączania czy usypiania, bo wystarczy jak wyłączę sam TV lub zmienię w nim HDMI na inne (przełączę na dekoder sat), to SHIELD od razu sam się usypia. Tak więc specjalne wyłączanie go nie ma większego sensu.
Nie mam Netfilxa czy Showmaxa ale używam intensywnie HBO Go i muszę powiedzieć, że działa bardzo szybko i ani razu nie widziałem, żeby coś się buforowało. Działa wzorowo.
Co do pilota to pamiętaj, że obsługuje on komendy głosowe (asystent google). Jak się to trochę opanuje, to nie będziesz chciał zamienić pilota na żadnego innego. Wystarczy, że mu powiem, żeby włączył "HBO GO", lub "włącz jakiś tytuł filmu/kanału na youtube" i włącza. Możesz używać komend typu "następny film/utwór" możesz mu nawet powiedzieć "daj głośniej" itp. Szkoda tylko, że wyszukiwanie głosowe tytułu filmu już nie działa w HBO GO ale może w Netfix/Showmax już będzie działało.
A regulacja głośności w pilocie faktycznie nie jest najwygodniejsza ale tragedii też nie ma. Ten dotykowy pasek ma też inne funkcje jak np. "pauza" po dwukrotnym dotknięciu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry