Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Halo, Amazon do ceny 187 USD za Shield z kontrolerem chce doliczyc 65USD fees. To sie nie opłaca.

BTW w XKom jest promocja na wersje bez kontrolera. Po wpisaniu kodu rabatowego gaming obniża cenę o 180 zł i kosztuje 669 PLN. To chyba najniższa cena od dłuższego czasu. A jako kontroler mozna uzyc to co mamy z xbox-a.
Dobra cena. Jedynie na Black Friday było taniej bo 639 zł.
 

boss509

Member
Ja na BF kupiłem 2 pady Gamesir G3s, chodzą teraz po 129 zł, po Bluetooth czasami trochę muliły, zwłaszcza jak chodziły 2 jednocześnie, ale po wpięciu adaptera USB po WiFi chodzą idealnie. Na forum NVIDIA SHIELD jest lista ponadto.
 

ravkal1

New member
Czy może któryś z użytkowników nvidia shield tv spotkał się z problemem związanym z brakiem dźwięku dolby atmos? Materiały wideo z dźwiękiem atmos rozpoznaje mi jako Dolby True HD. Temat był wałkowany na forach anglojęzycznych ale niestety nie znalazłem tam rozwiązania swojego problemu. Dodam, ze wszystkie inne formaty dźwięku chodzą bez problemu na amplitunerze Yamaha rx-v683. Używam programu KODI i SPMC, opcja passtrough aktyna oraz wszystkie dostępne formaty dźwięku w programie załączone. Próbowałem różnych wersji programu ale niestety bez skutku. Z góry dziękuję za pomoc
 

ravkal1

New member
urządzenie wyjściowe z możliwością odtworzenia atmosa mam tylko jedno - ampli yamaha. Aplikacji używałem kilka i w każdej jest to samo (vlc, mxplayer itp). Zastanawiałem się nad problemem z konfiguracją yamahy, ale np kodi po zaznaczeniu materiału z adekwatnym źródłem dźwięku, pokazuje ikonkę z typem dźwięku w materiale i niestety pomimo, że jest to plik z atmosem, pokazuje ikonkę dolby true HD. Dodam, że np format DTS -X odtwarza prawidłowo. Próbowałem z trailerami ściągniętymi z sieci, które są próbkami możliwości dla dolby atmosa jak i filmami z tym dźwiękiem (odtwarzane materiały na pewno posiadają dźwięk dolby atmos)
 

bomarek

Member
Własnie przed chwilą sprawdziłem i u mnie Atmos działa, mam Denona AVR4300. Musisz znaleźć opcję w amplitunerze i ją uaktywnić aby Atmos działał. Nie posiadam Yamahy ale w Denonie trzeba to włączyć aby Atmos działał.
 

cywil144

New member
Jest niestety dokładnie tak jak myślałem czyli problem z odświeżaniem. Jak mam ustawione 60Hz czy 59,94Hz idą płynnie chyba wszystkie filmy i seriale na netflix poza Polskim 1983. W Ipla też tną się materiały nagrane z telewizji. Jak zmieniam na 50Hz to efekt jest odwrotny czyli filmy i seriale na netflix się tną a 1983 i materiały w Ipla idą płynnie.
Nie mam na myśli pisząc że się tną jakiegoś nie wiadomo czego tylko to widać ładnie przy płynnym ruchu np w lewo albo w prawo. Powstają wtedy co kilka sekund lekkie drżenie (szarpnięcie) obrazu.
Możecie sprawdzić jak to u was wyglądana netflix w serialu 1983 odcinek 7 sam początek kiedy niosą ciało widać co chwilę lekkie drżenie obrazu. Jak się ustawi 50Hz wszystko idzie idealnie płynnie.


Jest na to jakiś sposób? Albo jak dodać ten TVHZ żeby można było go odpalić wciskając jeden klawisz na pilocie Harmony?

Witaj mam pytanie jak sobie z tym poradziłeś jak działa ten program jaka masz rozdzielczość na shieldzie i jak z uplynniaczami ? Używam do iptv + kodi +Twitch zależy mi na płynności i stabilności braku przycięć a nie za bardzo rozumiem jak SB z tym poradziłeś.
Pozdrawiam
 
Jedyna opcja to niestety ręczne zmienianie odświeżania najlepiej aplikacją TVHZ. Niestety taki mamy klimat. O ile Kodi sobie radzi z tym bez problemów to już jak widać android nie potrafi tego dodać do swojej funkcjonalności żeby sam wykrywał jakie obecnie jest odświeżanie w danym materiale. Ewentualnie producenci aplikacji mogli by to też dodawać tak jak KODI ale to bez sensu. Powinien to robić system operacyjny czyli android.
 

cywil144

New member
Jedyna opcja to niestety ręczne zmienianie odświeżania najlepiej aplikacją TVHZ. Niestety taki mamy klimat. O ile Kodi sobie radzi z tym bez problemów to już jak widać android nie potrafi tego dodać do swojej funkcjonalności żeby sam wykrywał jakie obecnie jest odświeżanie w danym materiale. Ewentualnie producenci aplikacji mogli by to też dodawać tak jak KODI ale to bez sensu. Powinien to robić system operacyjny czyli android.

Ok rozumiem ale w takim razie jakie odświeżanie ustawić na boxie i kiedy i co zmieniać w tym programie ? Wybaczcie za pytania ale nie znam się za bardzo na tym
 
Hmmm. Zapewne powinieneś zmieniać kiedy widzisz że Ci szarpie obrazem. W moim przypadku szarpie u mnie ja włączam streamy z telewizji np ipla i kabarety nagrane z Polsatu czy np na netflix jak włączyłem serial "1983" (polski). Na nim mi szarpało więc wtedy zmieniłem na 50Hz i przestało szarpać. Amerykańskie produkcje chodzą idealnie w 60Hz i wtedy trzeba zmienić na 60Hz czy te 59,94Hz.
Ktoś tu pisał w temacie że u niego na TV nic nie szarpie i nie musi nic przestawiać. Może też jesteś tym szczęśliwcem i nie będziesz musiał.

Pozdrawiam
 

cywil144

New member
Hmmm. Zapewne powinieneś zmieniać kiedy widzisz że Ci szarpie obrazem. W moim przypadku szarpie u mnie ja włączam streamy z telewizji np ipla i kabarety nagrane z Polsatu czy np na netflix jak włączyłem serial "1983" (polski). Na nim mi szarpało więc wtedy zmieniłem na 50Hz i przestało szarpać. Amerykańskie produkcje chodzą idealnie w 60Hz i wtedy trzeba zmienić na 60Hz czy te 59,94Hz.
Ktoś tu pisał w temacie że u niego na TV nic nie szarpie i nie musi nic przestawiać. Może też jesteś tym szczęśliwcem i nie będziesz musiał.

Pozdrawiam
Niestety nie jestem obraz prosto z tv chodzi płynnie z kodi również za to cała reszta już ma mikro zacięcia co doprowadza mnie do szału

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Co masz na myśli pisząc "obraz prosto z tv chodzi płynnie z kodi"?? Masz na myśli Smart TV czy SHIELD? Jak chodzi o SHIELD to musisz się pobawić tym pluginem który napisałem TVHZ i w nim zmieniać między 60Hz a 50Hz w zależności od źródła. Ja mam Samsunga KS7000 i on sobie z włączonym Auto Motion Plus beznadziejnie radzi z takimi szarpnięciami. Chyba najgorszy upłynniacz wśród telewizorów ma Samsung. Trochę pomaga właśnie zmiana między 50Hz a 60Hz.
 

cywil144

New member
Co masz na myśli pisząc "obraz prosto z tv chodzi płynnie z kodi"?? Masz na myśli Smart TV czy SHIELD? Jak chodzi o SHIELD to musisz się pobawić tym pluginem który napisałem TVHZ i w nim zmieniać między 60Hz a 50Hz w zależności od źródła. Ja mam Samsunga KS7000 i on sobie z włączonym Auto Motion Plus beznadziejnie radzi z takimi szarpnięciami. Chyba najgorszy upłynniacz wśród telewizorów ma Samsung. Trochę pomaga właśnie zmiana między 50Hz a 60Hz.
Ale jest to ciągła zmiana odświeżania w zależności co się ogląda ? Czy da to się jakoś z automatu zrobić

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Nie da się z automatu nic zrobić. Jedynie ręczne przełączanie. Mnie też to denerwuje ale co zrobić. Podobno wszystkie boxy z androidem na to cierpią nawet jak widać te najdroższe (SHIELD).
 

ravkal1

New member
Własnie przed chwilą sprawdziłem i u mnie Atmos działa, mam Denona AVR4300. Musisz znaleźć opcję w amplitunerze i ją uaktywnić aby Atmos działał. Nie posiadam Yamahy ale w Denonie trzeba to włączyć aby Atmos działał.

w ampli yamahy raczej wszystko jest ok. Tak jak pisałem sam kodi i smpc pokazuje informacje, że dźwięk jest true HD a nie Atmos, więc to nie jest raczej wina amplitunera. Mam kilkanaście trailerów z dźwiękiem solby atmos, między innymi z tej strony: https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/ i nie sądzę, żeby problem był z plikiem bo w każdym odtwarzany jest jako dolby true hd
 

MacPaul

New member
witam
używam urządzenia od prawie 2 lat. Jako player video super. A kilka testowałem.
Jednak od dłuższego czasu mam problem z pilotem. Dokładniej z żywotnością baterii (rożnych producentów). Wystarczają na ok 1-2 miesiące max i mam komunikat o krytycznym stanie baterii w pilocie. Ktoś się z tym spotkał ?
 
Do góry