Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rabit

Active member
Bez reklam
Możesz napisać w jaki sposób można uruchomić asystenta na pilocie od Shielda. Zaciekawiło mnie to bardzo. ;)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No przecież masz dedykowany duży okrągły przycisk na pilocie. Pilot ma też wbudowany mikrofon. W sumie to nie wiem czy jest to dosłownie "asystent google" ale działa podobnie.
Można też wykorzystać asystenta google w smartfonie. Wczoraj z ciekawości powiedziałem do swojej komórki "wyłącz telewizor" i go wyłączył. Kopara mi opadła bo mój TV nie jest podłączony do neta i nie ma funkcji SMART. Wygląda na to, że telefon przez SHIELDA (był wtedy włączony) a później przez HDMI CEC, wyłączył mój TV.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
U mnie ten przycisk działa jako wyszukiwarka. Nie mogę zmienić np. piosenki na Tidalu na następną. Chyba że coś nie tak robię...
 

caporeira

New member
Dokładnie.
A nawet nie trzeba używać wyłączania czy usypiania, bo wystarczy jak wyłączę sam TV lub zmienię w nim HDMI na inne (przełączę na dekoder sat), to SHIELD od razu sam się usypia. Tak więc specjalne wyłączanie go nie ma większego sensu.

Czy działa to u ciebie ale w drugą stronę?
Tz włączasz Shield i tuner się wyłącza ?
Bo u mnie to nie działa 🙁
 

cezary777

Member
Cześć, mam dwa 3 pytania:
1. Mam shielda 2017, wszystko zaktualizowane, ustawienia ustawione i wydajność procesora dana na max wydajność
nic nie instalowałem oprócz Showmaxa
Internet mam podpięty kablem z routera (ma w praktyce ok 440 mega)

Drugie co mam to Tizen najnowszy w TV Samsung 55 NU80xx też internet z kabla(ten sam internet router itd.)

Na Tizenie Netflix działa bardzo szybko, sprawnie, płynnie, nigdy się nie przyciął i właściwie nie buforuje (tak szybko chyba ten mój net działa)

NA Shieldzie w Netflix mam problemy... buforuje się czasami kilkadziesiąt sekund. Przycina się co jakiś czas tzw. mikroprzyciecia podczas oglądania serialu (i to Flash sezon3 wiec chyba zwykłe HD) i ZAWSZE po zrobieniu pauzy i po uruchomieniu jest taki zacięcie.

Showmax działa jeszcze gorzej.

Czego to może być wina? fakt,że Tizen wysoko poprzeczkę zawiesił z Netflixem (nie ma Showmaxa) ale na shieldzie wygląda to fatalnie.


2. Jest sens pakować kasę w Logitecha Harmony pilota ? czy są jakieś tańsze? ten od shielda to plastikowy badziew a podgłaśnianie to jakaś porażka.
Szukam pilota dobrej jakości z takimi funkcjami jak pauza czy normalna głośność itd.
Nie takie 3 przyciski na krzyż jak w Shieldowym pilocie ale i nie taki wielki rozbudowany pilot kiedys były do TV (z cyframi itp.)
Ratuje mnie na całe szczęście to,że jakimś cudem obsługuję Shielda świetnym solidnym pilotem od mojego TV
Jakie solidne przetestowane piloty macie?

3.Dałem moje konto google tj. gmail do tego Shielda i mocno mnie to niepokoi... gdyby teoretycznie ktoś w to wszedł to ma dostęp do mojego maila i dysku google itp.
Da się założyć hasło do Shielda? jak do telefonów np. jakiś PIN?
Bo zewnętrzna apka do tego to chyba troche strach no nie? Jak się apka zatnie czy zawiesi to urządzenia nia włącze :)

4. Jak oglądałem Netflixa na TV (jeszcze jak nie miałem shielda) to kilkałem Power i dosłownie w 5 sekund byłem już w netflixe, w konkrentym serialu i odpowiednim jego miejscu.
Tutaj czekam aż Shield się włączy i trwa to do 30 sekund może.
Niby nic a jakoś mnie denerwuje.
Jest jakiś sposób na to?
Tak jakby lapek z Windowsem był uśpiony - 3 chwile i już mamy wszystko włączone.
prawda jest taka nvidia ma mikro przyciecia na kodi i nettflix testowalem dwa modele na net swiatlowod z dyska tak samo szału nie ma
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A może sam masz mikroprzycięcia :). O ile Netflixa nie mam to się nie wypowiem ale zarówno z KODI a tym bardziej z dysku wszystko idzie 100% płynnie i nie słyszałem aby ktokolwiek z tym miał problem.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy działa to u ciebie ale w drugą stronę?
Tz włączasz Shield i tuner się wyłącza ?
Bo u mnie to nie działa ��

Nie zrozumiałeś albo źle zadajesz pytanie.
Po przełączeniu u mnie z "HDMI 3" na np. "HDMI 1", czyli z SHIELDA na dekoder SAT, SHIELD w jakiś sposób to rozpoznaje i przechodzi w stan uśpienia. Działa to też w drugą stronę tzn. jak wrócę na " HDMi 3" to SHIELD się od razu budzi. Jest to umiejętność SHILDA. Jeśli masz dekoder, który nie ma takiej opcji (mój nie ma) to urządzenie się nie włączy lub nie wyłączy. Jak widzisz, nie możesz przyczyn braku możliwości włączania/wyłączania dekodera szukać w SHIELDZIE.
 
Ostatnia edycja:
prawda jest taka nvidia ma mikro przyciecia na kodi i nettflix testowalem dwa modele na net swiatlowod z dyska tak samo szału nie ma
Domyślam się że masz ten sam problem o którym ja pisałem kilka stron wstecz. Pobaw się ustawieniami Hz i mikroprzycięcia znikną na jednych filmach a na innych się pojawią. U mnie problem występuje ciągle i to się nie zmieni dopóki GOOGLE nie zrobi automatycznego dobierania odświeżania do materiału wideo. Pewnie tego nie zrobi wcale bo ma europe gdzieś. Ustaw sobie odświeżanie na 50Hz i sprawdź czy zniknęły problemy lub na 59,94Hz ewentualnie na 24Hz. Problem jednak pojawi się na innych materiałach wideo na których wcześniej było wszystko ok.


PS. KODI ma super funkcję po włączeniu której KODI jest samo w stanie dostosować odpowiednie odświeżanie do materiału wideo. Żeby każdy deweloper wkładał tyle wysiłku w swoje aplikacje co programiści darmowego KODI to by wszystko chodziło super na androidzie.
 
Ostatnia edycja:
U mnie jest kwestia taka,że mam w TV 120Hz
ale ustawienia w Shield są na 59.coś tam (w nawiasie przy tym pisało,że to optymalne) a można ustawić też 60Hz

Jak to kurcze jest możliwe,że shield tego automatycznie nie zestroi a taki prosty Tizen już to potrafi :(

Każdy android ma ten problem?

Są urządzenia,które automatycznie to stroją ?(mediaboxy na androidzie)

Ciekawe jak Mi box od xiaomi... jak on to robi a shield nie to koniec świata :D


Dziwi mnie też to,że przecież shield na całym świece na rynku konsumenckim (nie tym pro) jest uznawany za najelpszego boxa z androidem... i pół świata ma te mikroprzycinki? udają ,że nie widza?
Nvidia też udaje,że nie widzi problemu?


Ciekaw jestem czy np. Netflix ma jakiś swój standard uśredniania i np. wszystko ma 60Hz u nich czy coś takiego.

Póki co odpaliłem na Showmaxie serial Billions oraz Kobiety Mafii - taki przycinki,że nie dało się oglądać i po 3 minutach wyłączyłem

Na netflixie od wczoraj Daredevil s.3 (4k HDR to ma) a wcześniej Flash i obydwa mają przycięcia, lepiej znacznie niż na netflixie ale dalej lipa.


Ciekawe jestem czy (bo przecież nie ma tam miliona opcji tylko chyba ze 4 ustawienia Hz są) czy jakiś przykładowy Daredevil na którymś ustawieniu działa idealnie i manualnie to znaleźć i ustawić.
Zawsze to jakas opcja bo ja jak zaczynam oglądać jakiś serial to cały sezon albo dwa i dopiero coś innego także jako tako by to wyszło.
 

darekgra

Member
Żaden android nie ma automatu do przełączania ilości klatek, takie ograniczenie android TV. MiBox ma tak samo jak Shield. Tylko co niektóre aplikacje sobie z tym radzą nap KODI.
A dlaczego nikt z tym na razie nic nie robi, myślę że dla tego bo nie wszyscy mają ten problem z przycinkami, nie wiem chyba zależy to od sprzętu bo większość tych przycinek nie ma, u mnie nigdy ich nie doświadczyłem na żadnej z platform z filmami ani na MiBox ani na Shieldzie.
Częstotliwość w Shield jako ustawienie wyjściowe zostaw tą zalecaną i niema to nic wspólnego z odświeżaniem 120Hz w TV. Poszukaj jest na forum podana aplikacja która ułatwia zmianę częstotliwości na Shield i niestety musisz to sobie zmieniać ręcznie, do wyboru tak naprawdę są trzy opcje 24, 50, i 60 klatek na sekundę.
 
Ostatnia edycja:
Wiem że jest aplikacja która trochę ułatwia tą zmianę. Nazywa się TVHZ. Ale to nadal jest irytujące jak włączasz aplikacje np netflix i tam masz polskie seriale i zagraniczne. Jak oglądasz np Ozark na netflix potrzebujesz te 60Hz a potem jak chcesz oglądać 1983 (Polski) to musisz znowu zamykać netflix i włączać TVHZ zmieniać na 50Hz i znowu włączać netflix i 1983. No przyznaj że jest to irytujące. To chyba dla tak wielkiej firmy jak GOOGLE nie powinno być problemem zrobienie zautomatyzowanej zmiany odświeżania.
Podobno na jednych telewizorach to lepiej widać a na innych gorzej. Jam ma Samsunga i widać to okrutnie jak się trzęsie obraz przy nie odpowiedniej ilości Hz w danym materiale.


Już dużym ułatwieniem było by jak by się dało pod jakiś przypisanym klawiszem na pilocie zmieniać ilość Hz ręcznie ale tego znowu Nvidia nie chce wprowadzić. Przykładowo ja mam pilot harmony 700 i mogę sobie przypisać klawisz odpowiedni do zmiany Hz ale co mi z tego.

Szukałem też opcji żeby przypisać sobie pod jakimś klawiszem włączanie aplikacji TVHZ ale nie znalazłem takiej aplikacji która by mi chciała włączać aplikację TVHZ po wciśnięciu jednego klawisza (skrót klawiaturowy).



Ręce mi opadły z tym i dałem sobie siana.



Chyba Fire TV ma automatyczną liczbę klatek Amazon też a google nie umie tego zrobić.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Zgadzam się przyjemne to to nie jest. Na chwilę obecną niestety nikt nic nie słyszał abu Google się tym zajmowało. Google ma jakieś dziwne podejście do swoich produktów np problem z VP9v2 pomiędzy android tv a YouTube, skutek brak HDR.
Na szczęście należę do grupy w której tych przycięć niedoswiadczam, shild spięty z Panasonic.
 

caporeira

New member
Nie zrozumiałeś albo źle zadajesz pytanie.
Po przełączeniu u mnie z "HDMI 3" na np. "HDMI 1", czyli z SHIELDA na dekoder SAT, SHIELD w jakiś sposób to rozpoznaje i przechodzi w stan uśpienia. Działa to też w drugą stronę tzn. jak wrócę na " HDMi 3" to SHIELD się od razu budzi. Jest to umiejętność SHILDA. Jeśli masz dekoder, który nie ma takiej opcji (mój nie ma) to urządzenie się nie włączy lub nie wyłączy. Jak widzisz, nie możesz przyczyn braku możliwości włączania/wyłączania dekodera szukać w SHIELDZIE.

Masz absolutną rację, źle zadałem pytanie.
Chciałbym mieć taką samą funkcję w tunerze (aby on się włączał i wyłączał przy rozpoznaniu aktywnego źródła).
Możesz mi powiedzieć jak się nazywa ta funkcja ? W tunerze mam plugin HDMI CEC ale w nim nie widzę takiej funkcji ... albo źle szukam.
 
Zgadzam się przyjemne to to nie jest. Na chwilę obecną niestety nikt nic nie słyszał abu Google się tym zajmowało. Google ma jakieś dziwne podejście do swoich produktów np problem z VP9v2 pomiędzy android tv a YouTube, skutek brak HDR.
Na szczęście należę do grupy w której tych przycięć niedoswiadczam, shild spięty z Panasonic.
Właśnie dlatego chyba moim następnym zakupem będzie Panasonic. Tylko czekam aż mój KS7000 padnie na gwarancji i nie będzie części zamiennych.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na TV SONY tez działa OK. Przynajmniej na moim - starszym (9-cio letnim) modelu FullHD ale i na kilku nowych, które testowałem, nie widziałem żadnych - najmniejszych nawet przycięć.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Chyba faktycznie coś w tym jest, bo posiadam shielda od prawie 2 lat i nie zauważyłem szarpnięć, o których piszecie...
Dwa ostatnie moje TV to Panasonic...
 

leszekgd

Member
U mnie na Netflixie na Shield (LG B7) wszystko działa bez żadnych przycięć. Specjalnie sprawdziłem produkcje polskie i europejskie. Wcześnie miałem Showmaxa i polskie seriale chodziły płynnie. Na co dzień używam Netflixa na WebOs ale tylko ze względu na obsługę Dolby Vision i Atmos. Także wydaję mi się, że kwestia "przycinek" to nie wina Shielda tylko niektórych TV .
 
Ciekawe też jak z tymi boxami (nie wiem jak je nazwać) za ok 1000zł
Mają jakieś 2GB RAM i Androida 6 + jakby wbudowany drugi system, jest NAS i miejsce na dysk 3.5 cala i generalnie przy setupach high end ludzie właśnie te boxy dają.

Ponoć tam jest jakaś przewaga (dla mnie to bez znaczenia), że kopie 1:1 płyt BR są w stanie emulować jak byśmy oryginalny film do jakiegoś BR playera włożyli, coś takiego.
 
Do góry