Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

JobForACowbo

New member
Straszny dym jest z tymi darmowymi grami. Też mam problem coś znaleźć. Najgorsze, że niby w Now powinno być za darmo, a prawie każda gra jest płatna. Znaleźć coś to masakra...
 

boss509

Member
Czy ja wiem, czy powinno być za darmo. GFN to inna usługa niż Origin Access czy PlayStation Plus. W GFN chodzi o zasoby, tj. maszynę w chmurze, niż o gry. Oczywiście fajnie by było, gdyby jakieś ciekawe gry się tam pojawiły w ramach subskrypcji, bo obecnie większość z nich to już kilkuletnie tytuły (jak Wiedźmin 2 czy Tomb Raider), które można wyrwać za 20-30 złotych. Ale rzeczywiście, niektóre działania NVIDII wyglądają, jakby sabotowali tę usługę. Przykładowo, zanim kupiłem swoje pady sprawdzałem ile kosztuje Shield Controller, to w Polsce nigdzie nie można go dostać, a na oficjalnej stronie są zdjęcia poprzedniej wersji pada, mimo że wcześniej był pokazany ten obecny.
 
Ostatnia edycja:

JobForACowbo

New member
Już nawet nie chodzi, że powinny być za darmo. Tylko o to, że są niektóre, ale je znaleźć to jakiś dramat. W co nie wchodzę, to płatne. Sumar sumarum nawet nie schodzę na NVidia Now, bo szkoda mi nerwów i czasu.
 

boss509

Member
A jaką grę objętą subskrypcją znalazłeś, której nie ma w kanale "Za darmo na urządzeniach Shield" albo na dole w "GeForce Now Included"?
 

JobForACowbo

New member
Inaczej... bo chyba mówimy o czymś innym jednak.
Wchodzę sobie na N Now. Co praktycznie nie odpalę to jest płatne. Może ja źle szukam i nie wiem? Dzisiaj popatrzę w domu. Dam znać.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jako posiadacz Shielda, mam oczywiście dostęp do darmowego konta beta Geforce NOW. Czy tym samym mogę z niego korzystać na PC z Windowsem 10? Zależy mi m.in. na strumieniowaniu darmowych gier z poziomu PC.
Na stronie nVidii piszą o darmowym dostępie dla wszystkich urządzeń (dla posiadaczy konta) ale chyba nie ogarniam tej ich strony bo nie znalazłem nigdzie żadnych opcji pozwalających odpalić cokolwiek na PC.

Ktoś, coś??? Nikt nie korzysta z Geforce NOW na PC?
 

boss509

Member
Inaczej... bo chyba mówimy o czymś innym jednak.
Wchodzę sobie na N Now. Co praktycznie nie odpalę to jest płatne. Może ja źle szukam i nie wiem? Dzisiaj popatrzę w domu. Dam znać.
Możliwe, bo mi z kolei NVIDIA Now nic nie mówi. Ja po prostu wchodzę w ten zielony kafelek NVIDIA Games, który domyślnie jest jako pierwsza aplikacja, tak jak tutaj na zdjęciu. Tam masz mnóstwo kategorii, zjeżdżając na sam dół, druga kategoria od końca (nad Ustawieniami) to podział albo na (niby) wszystkie gry w GeForce Now, GeForce Now Included (czyli te za darmo w ramach subskrypcji), na Androida do kupienia i te darmowe na Androida. Warto też przejrzeć trzecią od końca "Gatunek", bo tam czasami są pochowane gry, których nie widać w tej niżej.
 
Ostatnia edycja:

mpyro

New member
Ma ktos problem z uaktywnieiniem funkcji Ok,Google?Probuje zaznaczyc wlaczyc ,ale nic z tego.Wraca do poczatkowego stanu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nowa aktualizacja. Atmos w Amazon i 5.1 w YouTube. Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Shield TV to najlepsza przystawka do TV? :)
9bedf61b296fafd0d3f2cc7b13e9b83b.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda, że HDR na YT nie ma na Shieldzie, a czy 5.1 już nie było na YT we wcześniejszych aktualizacjach?
Teraz, po ostatniej przygodzie, boję się, że znowu mi się wyłoży wpięty HDD i Chromecast.
Sprawdziłeś już to?
 

darekgra

Member
Tak to już było na 7.2 tylko że ja nigdzie na YouTube nie mogę znaleźć 5.1.
Aktualizacje 7.2.1 i ta 7.2.2 są wydawane w wyniku sporej ilości błędów.
Fakt powinni jak najszybciej ogarnąć HDR na YouTube.

Ja zainstalowałem i jak na razie wszystkie filmy na YouTube odtwarza mi w automacie z rozdzielczością 240p.

Reset apki pomógł.
 
Ostatnia edycja:

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Inaczej... bo chyba mówimy o czymś innym jednak.
Wchodzę sobie na N Now. Co praktycznie nie odpalę to jest płatne. Może ja źle szukam i nie wiem? Dzisiaj popatrzę w domu. Dam znać.

To jest android - szukasz podobnie jak w telefonie - są filtry, na "ikonce" danej gry masz coś w stylu statusu.
Możesz też przechodząc niżej znaleźć cały wiersz z grami darmowymi w GF Now
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Już nawet nie chodzi, że powinny być za darmo. Tylko o to, że są niektóre, ale je znaleźć to jakiś dramat. W co nie wchodzę, to płatne. Sumar sumarum nawet nie schodzę na NVidia Now, bo szkoda mi nerwów i czasu.

Nie bardzo Cię rozumiem. Przecież darmowe gry mają swoją osobną kategorię, która się nazywa "Za darmo na urządzeniach SHIELD". Naliczyłem tam 23 gry. W ramach testu włączyłem znajdujący się tam Tomb Raider. Uruchomił się bez żądania jakichkolwiek opłat i nawet pograłem sobie z pół godzinki. Jedyne co mam, to aktywowane darmowe konto "Geforce NOW". Nic więcej.

Zaznaczyłem Ci niżej na zdjęciu czerwoną ramką. Nie masz takiej pozycji u siebie? Możesz ją sobie nawet wystawić na ekran główny (jest widoczna od razu po włączeniu SHIELDa - bez wchodzenia w "Geforce NOW").
 

Attachments

  • IMG_20190110_000234.jpg
    IMG_20190110_000234.jpg
    865,3 KB · Wyś: 39
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
5.1 na YT, to na psu bude.
Nie dość, że materiałów jak na lekarstwo, to dodatkowo same treści mało ciekawe. Żeby to jeszcze wszystkie trailery, demówki DD/DTS, koncerty itd. w tym hulały, ale jeden na 20 jak się trafi, to dobrze.

Natomiast plus za materiały 4K, jakie by nie były, to jednak są.
Nie ma natomiast HDR, więc lipa. Dobrze, że w TV jest YT i działa to bezbłędnie, już obecnie korzystam z aplikacji TV, nie z Shielda.

Shield w zasadzie, to już tylko Kodi i za to warty każdej złotówki, no i oczywiście bezbłędny Chromecast (po za przed ostatnią aktualizacją).
Funkcjonuje to na prawdę wzorowo.
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Niestety HDR prawdopodobnie nigdy nie będzie, na forum Nvidi pisali ze jest jakieś ograniczenie sprzętowe.
Urządzenie zostało wydane przed wprowadzeniem HDR przez YT i coś między nimi nie gra. W Kodi HDR ładnie śmiga :)
 

dawdi17

New member
Nie bardzo Cię rozumiem. Przecież darmowe gry mają swoją osobną kategorię, która się nazywa "Za darmo na urządzeniach SHIELD". Naliczyłem tam 23 gry. W ramach testu włączyłem znajdujący się tam Tomb Raider. Uruchomił się bez żądania jakichkolwiek opłat i nawet pograłem sobie z pół godzinki. Jedyne co mam, to aktywowane darmowe konto "Geforce NOW". Nic więcej.

Zaznaczyłem Ci niżej na zdjęciu czerwoną ramką. Nie masz takiej pozycji u siebie? Możesz ją sobie nawet wystawić na ekran główny (jest widoczna od razu po włączeniu SHIELDa - bez wchodzenia w "Geforce NOW").

Tych gier jest ponad 50. Wiem chyba w czym jest problem. Otóż większość gier z subskrypcji znajduje się w folderze "GeForce NOW included" w zakładce "Typ". Co ciekawe ta zakładka nie zawsze wyświetla zawartość. Ja przez jakiś czas miałem ją pustą. Dopiero po paru dniach pojawiły się tam pozycje "objęte subskrypcją".
 

CODICO

New member
Halo, Amazon do ceny 187 USD za Shield z kontrolerem chce doliczyc 65USD fees. To sie nie opłaca.
BTW w XKom jest promocja na wersje bez kontrolera. Po wpisaniu kodu rabatowego gaming obniża cenę o 180 zł i kosztuje 669 PLN. To chyba najniższa cena od dłuższego czasu. A jako kontroler mozna uzyc to co mamy z xbox-a.
 
Do góry