Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłem bardzo ciekawy jak ten mibox gen.2 chodzi i wczoraj go kupiłem...i dziś już go oddałem do sklepu (swoją droga polecam ME) ale do rzeczy:

Ja nie polecam ME. Musiałem wzywać kierownika, który też nie był przychylny do zwrotu, mimo, że pracownik przed zakupem stwierdził, że nie będzie problemów.
Łaskawie jeszcze stwierdził, że robi "wyjątek", ale to też po grubszej wymianie zdań. Większość by odpuściła i wyszła w kwitkiem.
W RTVAGD obok, nie było żadnego problemu. To tak na marginesie.

Może lepiej byłoby zbudować jakiego HTPC i postawić tam jakiś system mało obciążający bebechy?
Ile takie cudo by dziś kosztowało?

Przerabiałem HTPC.
Czytaj co Mat pisze, dobrze Ci radzi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli Ty jako użytkownik Nvidii jesteś w stanie polecic ją zamiast np. tego Cube 3 i nic Ci w niej nie brakuje?
Brakuje obsługi HLG, HDR10+ i HDR w YT.
Fire Cube 3 to wszystko obsługuje ,z reszta podobnie jak Fire Stick 4k ,tyle że ten drugi nie przekazuje gęstych formatów audio.

Mimo HDMI w wersji 2.0b przesyła do TV wszystkie formaty HDR i obsługuje kodeki bezstratne audio nie przycinając obrazu ani dźwieku?
Obsługuje wszystkie bezstratne kodeki dzwięku nic nie przycinając.Na temat kodeków obrazu napisałem powyżej.

Ponieważ masz TV Samsunga , który nie obsługuje DV a Nvidia nie obsługuje HDR10+ , praktyczniejsza bedzie Cube 3 .Też obsłuuje wszystkie formaty dzwięku.

Pytam bo na razie mam soundbar , który jest słaby
Zapoznaj sie dobrze ze specyfikacją tzn. czy ten soundbar przesyła HDR10+ bo żeby odpalić DTS bedziesz musiał podłaczyć zewnętrzny box/stick bezpośrednio do soundbara i dopiero z niego wysłać obraz do TV.

btw. Tutaj jest link do specjalnej kompilacji Kodi opartej na Kodi Omega 21 a2 , posiadajacej dodatkowy wyłacznik DV lub HDR10+.Jest to przydatne dla posiadaczy TV obsługujacych jedynie HDR10+ .W przypadku plików hybrydowych ,w których zaszyty jest zarówno DV jak i HDR10+ ignoruje priorytet DV.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście,że prawie- skądś te materiały w sieci muszą się wziąć ;)

A wiesz jak Cube 3 radzi sobie z dopasowaniem klatek ?
Rozumiem ,że chodzi Ci o aplikacje oficjalnych platform streamingowych.
Fire stcik radzi sobie z tym lepiej niż Nvidia.Kostki nie mam ,nie sądzę jednak by były jakieś problemy skoro to urządzenie jednak o półkę wyżej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Próbowałem również ,róznych apek ,które miały niby działac lepiej niż ta Beta.Działały tak samo........

Tutaj jest link do specjalnej kompilacji Kodi opartej na Kodi Omega 21 a2 , posiadajacej dodatkowy wyłacznik DV lub HDR10+.Jest to przydatne dla posiadaczy TV obsługujacych jedynie HDR10+ .W przypadku plików hybrydowych ,w których zaszyty jest zarówno DV jak i HDR10+ ignoruje priorytet DV.
https://github.com/quietvoid/xbmc/r...-armeabi-v7a-release-quietvoid-2023-07-16.apk
Tutaj do wersji 64 bit dla Nvidii pro (wszystkie inne,znane mi boxy korzystają z wersji 32 bit)
Obecnie jest to moim zdaniem najlepiej radząca sobie kompilacja Omegi (a znam je prawie wszystkie) , szczególnie w przypadku DV Hybrid.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie ma sprawy.
Gdybys chciał wprowadzic jakieś modyfikacje, napisz o co chodzi- znam dość dobrze tą skórkę może będę w stanie pomóc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wyglada to właściwie jak Netfix a akurat ich aplikację (w przeciwieństwie do kontentu...) uważam za najbardziej udaną.
Oczywiscie bedzie wolniejsza niż oryginalna apka Netfix-a no ale przeciez musi przekopać o wiele więcej niż jeden serwer....
 
Do góry