Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

slawkor

Member
Bez reklam
4K HDR Ready
Dolby Vision HDR i HDR10

Skalowanie wzbogacone SI, do 4K 60 FPS
Odtwarzanie do 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę (H.265/HEVC)
Odtwarzanie do 4K przy 60 klatkach na sekundę (VP8, VP9, H.264, MPEG1/2)
Odtwarzanie do 1080p przy 60 klatkach na sekundę (H.263, MJPEG, MPEG4, WMV9/VC1)
Obsługa formatów/kontenerów: Xvid/DivX/ASF/AVI/MKV/MOV/M2TS/MPEG-TS/MP4/WEB-M

To opis ze strony Nvidia czyli tylko Dolby Vision I HDR10

A co do przekazywania przez TV w opcjach jest możliwość wyboru passtrough i dlatego pytałem. Wiem że jak podłączę bezpośrednio pod soundbar to kodeki dźwiękowe zadziałają tylko nie wiem jak zachowa sie przesyłanie obrazu z soundbara do tv.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pena nie bierz zbyt dużego,32GB wystarczy byle by był szybki.Probowalem kiedyś podpiąć chińszczyznę 64GB nic z tego nie wyszło.
Po podpięcie NVIDIA zapyta czy chcesz go używać jako pamięć przenośnia czy wewnętrzną,potwierdzasz formatowanie i przeniesienie aplikacji.Caly proces to ok 10 minut.Nic nie trzeba ponownie konfigurować ani instalować dodatkowo.

Tak, kupiłem właśnie Samsunga 32GB 200Mb/s
Tyle, że po wpięciu w Shielda nic się nie dzieje.

Do jednego usb mam wpięty dysk 4TB.
Drugie wolne gniazdo nie wykrywa nowego pena.

Coś mi świta, że kiedyś był podobny problem z widocznością na drugim gnieżdzie.
Trzeba gdzieś go odblokować, jak to wygląda?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś mi świta, że kiedyś był podobny problem z widocznością na drugim gnieżdzie.
Trzeba gdzieś go odblokować, jak to wygląda?

Nie inaczej.
W ustawieniach pamięci, trzeba było przestawić.
Dziwne, że z automatu to nie poszło.

Swoją drogą, przy instalacji przenosiło jakieś dane.
Jakie konkretnie? W pamięci wewnętrznej współdzielonej widzę teraz 8GB wolnego.

Na Penie widzę 7.6GB aplikacji.
Sam przeniosłem dwie aplikacje na pena, ale na pewno nie było to prawie 8GB.

Co tam się znalazło, Shield to rozłożył, czy jakieś pliki systemowe?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam

Więc tak:
po pierwsze-z tego co się zorientowałem z twoich postów masz TV Samsunga ,który nie wspiera DTS więc i go nie przepuści.
po drugie-ten sounbar obsługuje DD Atmos i DTS-x, jednak DD True HD i DTS HD MA to zupełnie coś innego.
Moim zdaniem zakup Nvidii nie jest w tym przypadku niezbędny i prawdę mówiąc o wiele praktyczniejszy byłby Fire stick 3k Max za 1/4 tej kwoty.Przy czym na możliwości sprzętu z którym by współpracował ,całkowicie wystarczający.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
To akurat bym Ci odradzał podobnie jak inne "wspaniałe" chińskie box-y.Z nimi jest zawsze tak samo- na papierze wszystko ekstra, przez pierwsze pół roku pełne zachwyty a potem okazuje się ,ze niby wszystko powinno działać ale nie jest tak do końca....Poprzednia generacja tez "weszła na rynek przebojem" , miałem z nim do czynienia i nie chciałbym nigdy wiecej.
Nie wiem jak wypada w porównaniu Chromecast bo nie miałem, natomiast Fire stick radzi sobie w streamie z plikami ponad 100GB bezproblemowo.
 

slawkor

Member
Bez reklam
To akurat bym Ci odradzał podobnie jak inne "wspaniałe" chińskie box-y.Z nimi jest zawsze tak samo- na papierze wszystko ekstra, przez pierwsze pół roku pełne zachwyty a potem okazuje się ,ze niby wszystko powinno działać ale nie jest tak do końca....Poprzednia generacja tez "weszła na rynek przebojem" , miałem z nim do czynienia i nie chciałbym nigdy wiecej.
Nie wiem jak wypada w porównaniu Chromecast bo nie miałem, natomiast Fire stick radzi sobie w streamie z plikami ponad 100GB bezproblemowo.
Byłem bardzo ciekawy jak ten mibox gen.2 chodzi i wczoraj go kupiłem...i dziś już go oddałem do sklepu (swoją droga polecam ME) ale do rzeczy:
Jak odpaliłem trailery filmów z Atmosem to mój telewizor na wbudowanej apce do flmów zabił tego Miboxa pod względem jakości wyświetlanej treści.
Ciągłe rwanie video i audio. Gdzie ten player powiniem obsługiwać przynajmniej (taki opis na pudełku) DA w wersji podstawowej jak i DTS HD także w wersji podstawowej - niestety tak nie jest przez żaden znany mi player aż po Kodi.
Nie polecam tego boxa nawet do zwykłego streamingu treści z platform.

Już chyba zawiodłem sie na playerach na Androidzie. Może rzeczywiście ta Nvidia bije na głowę wszystkie te playery, ale ja szukam takiego odwtarzacza, który po uruchomieniu będzie miał taka apkę jak starsze wersje DUNE, gdzie wszystko ustawiam sobie na ustawieniach i śmiga zawsze tak samo dobrze.

Może lepiej byłoby zbudować jakiego HTPC i postawić tam jakiś system mało obciążający bebechy?
Ile takie cudo by dziś kosztowało?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Napisze Ci chyba po raz 4 , na pewno ostatni- Firestick 4k Max lub jeśli chcesz koniecznie wydać więcej to Fire Cube 3 gen. Na tym zainstalowane Kodi Omega oparte na FEN spiętym RD i wszystko będzie śmigać ja ta lala. Jesli będziesz chciał to w formie Netflix-a to załadujesz skórkę Titan Bingie Mod.
 

EMR9

Member
Witam Panowie gdzie można pobrać te kodi omega żeby pod fire maxa i cube 2gen. pasowało i nie gryzło się z tym oficjalnym
 

leszekgd

Member
Ostatnio oglądałem 4y sezon Jacka Ryana. Gdy wybierałem z listy jakąś pozycję 2160p HDR to podczas otwierania tego pliku FEN pomijał nią i odtwarzał jakieś źródło 1080p. Powodem problemu było to, że w folderze jako pierwszy plik był sampel. Jak na w/w pozycji robiłem manualnie "browse pack" i wybierałem prawidłowy plik, był on odtwarzany. Czy jest jakieś ustawienie, żeby to wyeliminować? Nadmieniam, że plik sample oprócz małej objętości miał taki dopisek na początku nazwy, co mogło wywoływać konfikt.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Napisze Ci chyba po raz 4 , na pewno ostatni- Firestick 4k Max lub jeśli chcesz koniecznie wydać więcej to Fire Cube 3 gen. Na tym zainstalowane Kodi Omega oparte na FEN spiętym RD i wszystko będzie śmigać ja ta lala. Jesli będziesz chciał to w formie Netflix-a to załadujesz skórkę Titan Bingie Mod.
Wszystko super tylko brak możliwości podłączenie zewnetrznych dysków, pamięci eliminuje dla mnie to urządzenie. z tego co widzę takie wyjście posiada Cube 3 tylko jak pracuje ono z dyskami zewnętrznymi po USB tego nie moge znaleźć. I czy pozwala on np. na oglądanie przez player programowy treści z urządzen zewnętrznych. Niby jest to jakaś wersja softu na andku robiona dla Amazona, ale czy można tam instalować aplikacje z innych źródeł?
Ponadto zakup np. NUC-a z obsługą tego wszystkiego co potrzebuję dawałoby także możliwość korzystania z takiego urządzenia jak z normalnego komputera.
Na dobrą sprawę obsługę streamingu załatwia mi mój tv, bardziej zależy mi na zewnętrznym playerze z obsługą dysków po usb lub Sata.

Z byłych odtwarzaczy najlepiej sprawował sie mede8er, ale firma juz nie robi takich playerów. I właśnie takiego czegoś szukam.

Nie wiem jak sie sprawuje Nvidia, ale z tego co wyczytałem, chyba najlepiej z nich wszystkich pomimo androida (google TV) na pokładzie.
Wiadomo, że złożenie NUC-a nie będzie to kosztowało 300zł, tylko ponad 2000zł, ale może jest sens inwestycji w taki wynalazek, dlatego pytałem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
System używany przez urządzenia Fire to nic innego jak widelec Androida.Aplikacje możesz instalowac wszystkie ,które są na Android TV tyle ,że nie przez sklep Google.
Streamingu nie obsłuży Ci TV ,bo na Samsungu nie zainstalujesz Kodi.Do Fire Cube mozesz podłaczyć dysk zewnętrzny.
Posiadając Nvidie , nie korzystam obecnie praktycznie z zadnego dysku zewnętrznego bo i po co ,skoro funkcję dysku pełni mi RD .Jesteśmy już w innej epoce i ściąganie ,torrentowanie etc. przeszło do historii (oczywiscie warunkiem tego jest w miarę szybki internet).

Tak wygląda przykładowy wybór plików ,które masz dostępne na kliknięcie z chmury RD
Zrzut ekranu (404).png


Sciagasz tyle kopii każdej pozycji jaką chcesz obejrzeć ?!
 

slawkor

Member
Bez reklam
System używany przez urządzenia Fire to nic innego jak widelec Androida.Aplikacje możesz instalowac wszystkie ,które są na Android TV tyle ,że nie przez sklep Google.
Streamingu nie obsłuży Ci TV ,bo na Samsungu nie zainstalujesz Kodi.Do Fire Cube mozesz podłaczyć dysk zewnętrzny.
Posiadając Nvidie , nie korzystam obecnie praktycznie z zadnego dysku zewnętrznego bo i po co ,skoro funkcję dysku pełni mi RD .Jesteśmy już w innej epoce i ściąganie ,torrentowanie etc. przeszło do historii (oczywiscie warunkiem tego jest w miarę szybki internet).

Tak wygląda przykładowy wybór plików ,które masz dostępne na kliknięcie z chmury RD
View attachment 23835

Sciagasz tyle kopii każdej pozycji jaką chcesz obejrzeć ?!
Ok. Czyli Ty jako użytkownik Nvidii jesteś w stanie polecic ją zamiast np. tego Cube 3 i nic Ci w niej nie brakuje? Mimo HDMI w wersji 2.0b przesyła do TV wszystkie formaty HDR i obsługuje kodeki bezstratne audio nie przycinając obrazu ani dźwieku?
Pytam bo na razie mam soundbar , który jest słaby , ale może wymienię na cos, co obsługuje DA True itd.
 
Do góry