Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ps.Master instaluje się niezależnie od wersji oficjalnej ,możesz więc mieć dwa Kodi jednocześnie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
O Mavenie zapomnij obecnie sprawa DV jest rozwiązana właściwie u żródla.
Moja rekomendacja jest taka https://github.com/quietvoid/xbmc/r...a2-arm64-v8a-release-quietvoid-2023-07-16.apk
W ustawieniach masz dodatkowe zakładki, włącz kompatybilność Dolby Vision (konwertuje w locie problematyczny profil 7 FEL na 8.1 ) i wyłącz HDR10+ (Nvidia i tak tego formatu nie obsługuje).
Mi chodzi najlepiej ze wszystkich kompilacji ,które miałem i mam.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Stream IPTV z reguły będzie działał tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.
Słyszałem o liście,z której korzystało dużo osób naraz,no ale została wyłączona... ;)

Polish_20230807_083742870.png
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A no nie wiem ?
Ogólnie niewiele oglądam lineranej TV , Trexa wziałem głównie dla dość stabilnie działających kanałów muzycznych w tym Stingray Quello i Concert.Swoją drogą ciekaw jestem czy jest gdzieś dostepne epg do tych kanałów ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Czy Nvidia Shield Pro obsługując tylko DV, jest w stanie wyświetlić format HDR na telewizorze Samsung obługującym tylko HDR 10 i HDR 10+?
Czy oba te urządzenia będą jakoś w stanie współgrać w tym aspekcie?
Zastanawiam sie nad kupnem tego urządzenia jako odtwarzacza treści internetowych oraz obsługi dysków HDD/SSD z plikami kopii filmów BR, aby uzyskać jak najlepszą jakość i płynność obrazu oraz dźwięku w formatach gęstych DA i DTS.
W tej cenie chyba nie ma konkurencji na rynku. Cube 3 gen jest też świetny, ale kuleje trochę z obsługą zewnętrznych nośników. A o nowych playerach jak i następcy Nvidii nic nie słychać.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
NVIDIA w pełni obsługuje HDR10 ,w przypadku plików z HDR10+ po prostu ignoruje metadane .
Jaką masz prędkość internetu ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
600/60 Mbps z Vectry.
Zależy mi na tym, żeby taki box obsłużył w pełni wszystkie serwisy streamingowe w 4K HDR z najlepszym możliwym dźwiękiem oraz był w stanie płynnie odtwarzać pliki z dysku HDD/SSD w najwyższej jakości 4K HDR wraz z dźwiękiem DA/DTS bezstratnym, aby można było w przyszłości wykorzystać to w amplitunerze.
Mój tv odtwarza serwisy streamingowe w dostępnej możliwej formie , ale o ile pliki z dysków odtwarza, to np. nie chce czytać napisów zitegrowanych w pliku i też nie jest to reguła.
Niby telewizor ma obsługę aplikacji Plex , ale jakąś taką dziwną i niekonfigurowalną do końca tak jakbym tego potrzebował.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma potrzeby wykorzystywania kopi filmów z dysku, trochę się pozmieniało.
Wszystko ogarniesz Kodi z odpowiednim softem. Atmosy/DTSx/4K/HDR itd.
 

venom200

Member
A no nie wiem ?
Ogólnie niewiele oglądam lineranej TV , Trexa wziałem głównie dla dość stabilnie działających kanałów muzycznych w tym Stingray Quello i Concert.Swoją drogą ciekaw jestem czy jest gdzieś dostepne epg do tych kanałów ?
A co ten trex, bo ja z Tele korzystam I chwale sobie pilnuje listy i działa idealnie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jedna z wielu list.
Co to znaczy, że tele działa idealnie, zero doczytywania?
Błyskawiczne przełączanie, archiwum?
 

EMR9

Member
Witam mam kilka pytań kodi instalować ze sklepu czy samemu pobrać i które lepiej Nexusa czy Omege już wgrywać .Na początku konfiguracji od razu podłączyłem karte sd jako dodatkowa pamięć i przeniosłem aplikacje i teraz jak będę dogrywał to one automatycznie będą na kartę się pobierać czy trzeba samemu przenosić
 
Do góry