Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

andi_HD

Member
witam uzywam od x czasu shielda rure 2019 i 2 boxy mi i firetv mam liste z abo pod smartip tv (jedyny co lekko mi enigme przypomina tzn dolna belke info ) (po 20 latach enigmy ciezko isc w nowe )

jaki macie bitrate czy np na jakims koncercie z tvp macie gladki obraz czy szachownice przy szybkich scenach tanczenia ?

po przymusie przejscia z drima i sat cyfry na iptv (lacze Vdsl vektorowy 250) (nowe mieszkanie )

testowalem rozne boxy i tylko shield jest w stanie ogarnac obraz zeby bylo fajnie przy slabym bitrate poprzez inteligente scalowanie

dzis kupilem na promocji nowego shielda pro bo potrzebuje czasem pod filmy usb jak tv kodeka nie ogarnia a rura nie ma


Ps mat74 ciekawe czy to jestes Ty czy nie Ty z dawnego forum starej gwardi :) dvb i sh
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że ktoś tu będzie zaraz składał rezygnację z tv upc :-D
Instalujesz tivimate
Potem strona usevq i pakiet datoo
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się, że raczej na pewno. Oni tam mają w ogóle popieprzone w opisach.
Pamiętaj, że ten pakiet nie ma fikołków, ale jest w miarę stabilny i chyba najlepszy (najmniej problemów) z testowanych przeze mnie i głównie nastawiony na PL kanały (1080).
Są lepsze listy, więcej ciekawszych kanałów, lepiej poukładane i mają fikołki, ale tam znowu nie wszystkie PL kanały miały 1080.
Do datoo dokupiłem jeszcze pakiet crystal. Tivimate jest na tyle świetny, że można mieć dowolną ilość tych pakietów.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Najbardziej mi zależy na kanałach 4K do potestowania (może być marsjański język ;)).
Na okładce Datoo jest 4K,a obok info o 1080p.
 

sielik

New member
Wymęczyłem Shielda pro 2019 przez weekend, chyba faktycznie awansuje na główny odtwarzacz ze względu na odtwarzanie wszystkiego (pliki lokalnie + streaming)
Dwa małe minusy:
1. Dwukrotnie wywaliło mnie z Kodi do systemu przy zmianie ścieżki dźwiękowej, po restarcie poszło dalej i można było zmienić z DD na DTS-MA. Na tyle materiału to niewiele błędów.
2. Po włączeniu Shielda ze stanu totalnie wyłączonego, ZAWSZE pierwszy film odtwarzany w Kodi w HDR startuje i po chwili na ułamek sekundy pokazuje się ponownie menu Kodi i za chwilę film leci, ale kolory są wyblakłe pomimo identyfikacji obrazu jako HDR. Po zatrzymaniu i ponownym starcie już jest ok i każdy następny film też, aż do ponownego wyłączenia i startu. Wygląda jakby miał chwilę zawahania przy odczycie z NASa (sieć 1Gbit, Synology DS1815+) ale tylko za pierwszym razem i tylko HDR. W ten sam switch wpięty Coreelec na chińczyku nie ma tego problemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najbardziej mi zależy na kanałach 4K do potestowania (może być marsjański język ;)).
Na okładce Datoo jest 4K,a obok info o 1080p.
C+ 4K jest, reszty trzeba szukać i jakoś nie widzę nadmiaru.
Generalnie w datoo nie ma podziałów, u innych były zakładki 4k movie itp. Sport, NBA itd. bardzo ułatwiało.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobra,wziąłem na razie ten Datoo.
Czekam na dane.

Jak to się później wstukuje w TiviMate i o co chodzi z tą płatną subskrypcją TiviMate Premium ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak to się później wstukuje w TiviMate i o co chodzi z tą płatną subskrypcją TiviMate Premium ?
Dodatkowe opcje i możliwosc korzystania z kilku list.

Po włączeniu Shielda ze stanu totalnie wyłączonego, ZAWSZE pierwszy film odtwarzany w Kodi w HDR startuje i po chwili na ułamek sekundy pokazuje się ponownie menu Kodi i za chwilę film leci, ale kolory są wyblakłe pomimo identyfikacji obrazu jako HDR. Po zatrzymaniu i ponownym starcie już jest ok i każdy następny film też, aż do ponownego wyłączenia i startu. Wygląda jakby miał chwilę zawahania przy odczycie z NASa (sieć 1Gbit, Synology DS1815+) ale tylko za pierwszym razem i tylko HDR. W ten sam switch wpięty Coreelec na chińczyku nie ma tego problem
Próbowałes Nexus-a ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobra,Usyk przysłał dane ;)

W apce TiviMate wpisałem link dla M3U,który dostałem na maila i poszło.
Kanałów - 16122
Filmy - 18659
Seriale - 3660

Oni też tu nie ogarniają przełączania programów poprzez +/- na pilocie ? ;)
Jak wyszukiwać kanały 4K ? Wpisałem w wyszukiwarce "4K",znalazło 1 film i jakieś kanały,ale aby je odtworzyć,TiviMate chce dostęp Premium.
Do filmów i seriali też chce Premium.
 
Ostatnia edycja:
Do góry