Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko fajnie, ściągnąłem zipa Fuchs, wrzuciłem do folderu, ale dalej go nie widzi.
Generalnie Nexus nie widzi żadnych plików jak chce wskazać zipa.
Może inaczej - co konkretnie mam zrobić z tym ściągniętym zipem?

Żeby zobrazować,

Kodi oficjal widzi wszystko:

20221129_192324.jpg


Ten Sam katalog, Nexus - nie widzi nic:

20221129_192350.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sprawdź czy w uprawnieniach aplikacji masz "zezwol" czy "zezwol podczas korzystania z aplikacji' powinno być to pierwsze.
 

EMR9

Member
Ja nie dawno instalowałem z tego repozytorium co Mat zapodal na nexusie i zainstalowało tego Titan mod metrix normalnie z tego pliku
 

EMR9

Member
Mat zrobił byś kiedyś opis w wolnej chwili jak te ustawienia zrobić co u ciebie są jak już tam wszystko rozkminisz co i jak w tej skórce z góry dziękuję
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienia Adnroida
Działa.
Zainstalowałem wersje dla Androida (?)
Pierwszej wersji (Beta) nie mogę zainstalować.
Menu główne archaiczne, ale płyty w widokach się kręcą ; )
Generalnie sporo jeszcze ustawień, problem z czcionkami w opisach filmów.
Mam też inny player jak u Ciebie. Coś czuje, że to nie ta wersja (?)
Nie wspomnę już o niebieskiem tle...

Edit:
Sporo ustawień, przy niektórych wyrzuca do menu Shielda.
Jest potencjał, pionowe menu itp. Niemniej, odetchnąłem wracając do poczciwego Estuarego na Modzie ; )

20221129_223643.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swoją drogą,
Przetestowałem kilka polecanych przeglądarek www na Shieldzie i o ile, niektóre są znośne, to żadna nawet nie zbliżyła się do tej na tv Samsunga (tizen). Precyzja i wygoda działania na myszce, responsywność, czy w końcu sam komfort, to niebo a ziemia. Szkoda.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jesli odpalisz coreelec to dostaje bitstream true-hd i dts-hd włącznie z atmos i dts:X.
Przekazuje tez hdr10+ bez najmniejszej czkawki
Hm.......
Akurat z HDR10+ to nie jest problem , bo przekazują go równiez urzadzenia Fire , ale o bitsream gęstych formatów to już nie tak łatwo.
Szkoda ,że kompilacje Mavena są tylko na androida,,gdyby dało się załadować na coreelec może DV też by poszło ?! :wink:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zainstalowałem wersje dla Androida (?)
Pierwszej wersji (Beta) nie mogę zainstalować.
Menu główne archaiczne, ale płyty w widokach się kręcą ; )
Generalnie sporo jeszcze ustawień, problem z czcionkami w opisach filmów.
Mam też inny player jak u Ciebie. Coś czuje, że to nie ta wersja (?)
Nie wspomnę już o niebieskiem tle...
U mnie wchodzi i pierwsza i druga wersja.
Menu jest własciwie w pełni konfigurowalne więc moze byc archainczne ale nie musi.Estuary to przy nim raczej skansen ;-).
Oczywiście kolorystyka , widok playera ,czcionki w opisach etc. to kwestia ustawień.
Tak samo jak pudełka ,opisy na nich, karty informacyjne, kolorowe ikony ,i jeszcze milion pierdół :-D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mat zrobił byś kiedyś opis w wolnej chwili jak te ustawienia zrobić co u ciebie są jak już tam wszystko rozkminisz co i jak w tej skórce z góry dziękuję

Może to trochę zająć , znalazłem już parę bugów ,co jest nie do uniknięcia i trafia się w każdej skórce.
Jeżeli juz coś skrobnę to wtedy gdy bedę miał pewność ,że jest to używalne.
Natomiast ,jesli ktos ogarnął Arctic Zephyr i ustawił pod siebie to smiało może próbować z Titan ;-)
 

sielik

New member
Swoją drogą,
Przetestowałem kilka polecanych przeglądarek www na Shieldzie i o ile, niektóre są znośne, to żadna nawet nie zbliżyła się do tej na tv Samsunga (tizen).
Jest ich kilka, którą polecasz (kompatybilność, nie wygląd)? Ze sklepu czy instalowałeś z pliku? ponoć jest specjalna kompilacja Opery.

Co do mojego zapytania pytania o przycinanie się obrazu w Kodi, tip ze zmianą wersji Kodi był trafiony. Po usunięciu 19.3 zainstalowanej ze sklepu Play, zainstalowałem oficjalną 19.4 z apk ze strony Kodi i o dziwo chodzi płynnie, tych przycięć nie ma przy tych samych ustawieniach. Dziwne, ale dzięki.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hm.......
Akurat z HDR10+ to nie jest problem , bo przekazują go równiez urzadzenia Fire , ale o bitsream gęstych formatów to już nie tak łatwo.
Szkoda ,że kompilacje Mavena są tylko na androida,,gdyby dało się załadować na coreelec może DV też by poszło ?! :wink:
Coreelec to linux nie android 😉
Tu bardziej o licencje DV chodzi... Chlopaki od kodi i core/libreelec nie lubią łamać prawa 😜
 
Do góry