Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja porównywałem u siebie obraz z netflixa na aplikacji w tv (Google tv) i na shield. Jak dla mnie taki sam i używam apki w tv, bo wygodniej. Audio też powinieneś dostać takie samo.
Geforce now nie korzystam akurat, ale jeśli trochę więcej zasobów potrzebuje niż serwisy vod, to shield może być wydajniejszy.
 

freedi

Member
Wprawdzie nie mam oleda ale 2 raczej zwykłe LCD 4k i projektor i nawet nie próbowałem nic na nich bezpośrednio odtwarzać ze względu na dźwięk. Zawsze sygnał puszczam na ampli,czy to z shieldów, tunerów sat, konsoli i innych.
Dla mnie to jedyna słuszna opcja.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy Shielda podłączonego do TV Sony Bravia z Google TV: czy TV rozpoznaje Shielda bezproblemowo po podłączeniu do HDMI 2.1 i czy da się sterować odtwarzaczem pilotem TV.
 

sielik

New member
Po dwóch dniach zabawy z Shield TV Pro napiszę tak: bdb odtwarzacz, najlepszy na andku. Do dźwięku nie mam zastrzeżeń, wszystkie formaty przekazywane są poprawnie, chodzą idealnie. Streamingi/cast też idealnie.
Minimalny zarzut do wyświetlanego obrazu w Kodi: pomimo poustawiania jak piszecie, włączeniu w Kodi dopasowania odświeżania wyświetlacza do źródła obrazu (bez włączenia dopasowania rwie mocno), nadal występują mikro przycięcia obrazu, widoczne na dłuższym jednostajnym ruchu, np: czołówka z logo wytwórni lub jednostajnym ruchu kamery w poziomie. Są naprawdę niewielkie, ułamki sekundy, ale dla mnie widoczne. W tanim odtwarzaczu na procku S905x3 z zainstalowanym Coreelec jak i highendowym Oppo 205 takie coś nie występuje, idealnie gładko.
Pliki odtwarzam z Synology, sieć Gbit, co prawda próbowałem tylko po upnp, spróbuje jeszcze po smb, ale raczej to nie to.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Minimalny zarzut do wyświetlanego obrazu w Kodi: pomimo poustawiania jak piszecie, włączeniu w Kodi dopasowania odświeżania wyświetlacza do źródła obrazu (bez włączenia dopasowania rwie mocno), nadal występują mikro przycięcia obrazu, widoczne na dłuższym jednostajnym ruchu, np: czołówka z logo wytwórni lub jednostajnym ruchu kamery w poziomie.

1-Czy TV na pewno dostaje natywny format materiałów ?
2-Czy masz ustawione parametry bufora ?
 

sielik

New member
1-Czy TV na pewno dostaje natywny format materiałów ?
2-Czy masz ustawione parametry bufora ?
Obraz do TV idzie przez procesor KD, ale identyfikowany jest poprawnie, UDH/HDR/24p, tak jak z innych źródeł.
Z tym buforem to mnie masz, w jakiej sekcji to znajdę? Co należy zmienić, nic nie ustawiałem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z tym buforem to mnie masz, w jakiej sekcji to znajdę? Co należy zmienić, nic nie ustawiałem.
Zainstaluj sobie EZ maintenance z repo kodiwpigułce , tam masz ustawienia automatycznego czyszczenia cache i dopasowania pamięci bufora.

Zacznij od oficjalnego.
Na ta chwile mam Nexusa Mavena 23.11.22 , skórka (jeszcze w fazie testowania) Titan Mod Matrix .Chodzi wszystko płynnie , ładuje się troszke dłużej niż EMV2 i AZR ale akceptowalnie.Na razie moim zdaniem najładniejszy interfejs (prawie identyczny z apka Netflix-a) kręcące sie płyty , kolorowe loga etc. , moim zdaniem równiez najładniejszy player , z bardzo dyskretnym suwakiem ofsetu napisów.
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na szybko do samego sprawdzenia płynności wideo, zobacz coś takiego - Nova Video Player.
Ja używam na co dzień Plexa zamiast Kodi. Tam mam całą bibliotekę zorganizowaną. Jako sam player nie będzie to zbyt wygodne rozwiązanie. Chyba, że dopiero stoisz przed wyborem, to możesz sobie porównać jak wypada Plex vs Kodi. Zależy też na czym Ci w Kodi zależy i czy w Plex to dostaniesz.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tam mam całą bibliotekę zorganizowaną.
Pod warunkiem ,że to biblioteka lokalna a nie wtyczka streamingowa podpieta pod Debrid.

. Chyba, że dopiero stoisz przed wyborem, to możesz sobie porównać jak wypada Plex vs Kodi. Zależy też na czym Ci w Kodi zależy i czy w Plex to dostaniesz.
Tego w Plex raczej nie dostaniesz ;)

Zrzut ekranu (341).png


Zrzut ekranu (342).png


Zrzut ekranu (343).png


Zrzut ekranu (335).png
Zrzut ekranu (333).png
Zrzut ekranu (330).png
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego w Plex raczej nie dostaniesz ;)
Tak, takich ficzerów nie mam w Plexie :) Ale do lokalnej biblioteki sprawdza mi się świetnie. I jakoś dla mnie osobiście przyjemniejszy w użytkowaniu niż Kodi. Ja też oldschoolowo lubię sam organizować sobie bibliotekę.
Nie wiem, może mam mylne wrażenie, bo nie korzystam i wyrywkowo czytam dyskusje o Kodi, ale wydaje mi się, że trochę trzeba tam pokonfigurować, żeby to dobrze działało i wyglądało? Jak kilka lat temu raz skonfigurowałem pod siebie Plexa, to tylko wgrywam/kasuję pliki i w zasadzie bez większych problemów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja też oldschoolowo lubię sam organizować sobie bibliotekę.
W Kodi również sam organizuję sobię bibliotekę.;)
Tyle,ze zamiast podpinać dyski, ściągać , torrentować i kombinować czerpię materiały bezpośrednio z netu.

Jak kilka lat temu raz skonfigurowałem pod siebie Plexa, to tylko wgrywam/kasuję pliki i w zasadzie bez większych problemów.
Kodi spiete z wtyczką streamingową ,ma ta zaletę,że nie trzeba niczego wgrywac ani niczego kasować.Działa właściwie jak Netflix czy inna platforma streamingowa- klikasz co chcesz obejrzeć ,wybierasz plik w interesującym Cię formacie (rozdzielczość,ściezka dzwiekowa,rodzaj hdr etc.) .Zaś co do ustawień-strach ma wielkie oczy ;)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może spróbuję z ciekawości ;) zauważyłem, że ostatnio mocno aktywny jest wątek o Kodi i sporo porad.
Nie wiem jak w tej wtyczce streamingowej, ale jedna rzecz, która wydawała mi się i dalej wydaje dziwna i nieintuicyjna w samym kodi, to brak automatycznego stopowania filmu przy wciśnięciu przycisku wstecz na pilocie jak w każdym innym playerze. Czytałem, że tam trzeba coś z mapowaniem przycisku się pobawić dodatkowo?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak w tej wtyczce streamingowej, ale jedna rzecz, która wydawała mi się i dalej wydaje dziwna i nieintuicyjna w samym kodi, to brak automatycznego stopowania filmu przy wciśnięciu przycisku wstecz na pilocie jak w każdym innym playerze. Czytałem, że tam trzeba coś z mapowaniem przycisku się pobawić dodatkowo?

I tak i nie ;)
tzn.Do nawigacji w playerze (pauzowania ,przesuwania ) używam jedynie kółka i środkowego przycisku, szczerze mówiąc wydaje mi sie to najbardziej intuicyjne i ergonomiczne -operuje się w strefie jednego przycisku bez szukania kciukiem innych.Zmapowane mam natomiast przycisku << i >> do przesuwania napisów ,bo te potrafia być czasami odrobinę przyspieszone bądż opóznione.Zapewne spotkał się z ty każdy kto ma do czynienia z plikami z netu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na ta chwile mam Nexusa Mavena 23.11.22 , skórka (jeszcze w fazie testowania) Titan Mod Matrix .Chodzi wszystko płynnie , ładuje się troszke dłużej niż EMV2 i AZR ale akceptowalnie.Na razie moim zdaniem najładniejszy interfejs (prawie identyczny z apka Netflix-a) kręcące sie płyty , kolorowe loga etc. , moim zdaniem równiez najładniejszy player , z bardzo dyskretnym suwakiem ofsetu napisów.

Nie wiem o co chodzi, ale ściągnąłem tego Titana (zip), wrzuciłem tam gdzie zawsze (download katalog), wskazuje w Kodi w dodatkach folder, ale jest pusty.
Kodi Nexus.

Edit: Tak jak myślałem, na oficjalnym Kodi (którego używam jako główne) widać zipa Titana - nie instaluje tutaj, bo nie chce go brużdzić ; )
Natomiast na Kodi Nexusa - którego mam do testów, jak wspomniałem nie widać nic (pusty folder).

Cały czas wskazując katalog na dysku zewnętrznym, ale na internal też wrzuciłem i też nie widać.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie jest problem ze zdobyciem działającego repo Bing, naszukałem sie troche ale gdzies wygrzebałem :-D
tu link do zip z repozystorium fuchs246 gdzie znajdziesz ta skórke i pakiety obrazów do niej
 
Do góry