Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

radioaktywny

New member
Tylko, że ten "Automatic refresh rate mode" nie został aktywowany do dzisiaj a przynajmniej nie działa.
@kola01 proszę przestań siać zamęt i wprowadzać w błąd. Ty naprawdę uwziąłeś się na Xiaomi?
Ależ automatic refresh został "aktywowany" i działa :) Tylko, że twórcom aplikacji nie chce się tej funkcji implementować do programu.
Wyjątkiem jest np. PLEX i Nova Video Player. W KODI może działać niepoprawnie.
 

radioaktywny

New member
W TiviMate działa jak najbardziej :)

Przydałaby się jakaś lista odtwarzaczy z wprowadzonym automatic refresh rate mode.

Edit.
Szkoda, że moderator nie interesuje się działem odtwarzaczy strumieniowych. Po połowie grudnia 2019 wątki Nvidi, Fboxa i Xiaomi wymagają porządnego uporządkowania
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
W Mi Box S funkcja "Auto switch to recommended resolution from TV" polega na tym, że BOX wymienia z TV informacje o parametrach telewizora i ustala optymalny setup na wyjściu Boxa.
Przed updatem do Android 9.0 źle to działało, wykrywał 720p na TV 4K. Teraz to poprawili i Mi BOx S już widzi mój TV poprawnie: 4K/60Hz. Bo taki mam podłączony TV. Może mieć znaczenia klasa kabla HDMI. Stosuję 8K MOSHOU HDMI.


W innym TV Boxie Magicsee N5PLUS opcja nazywa się nieco inaczej;"Auto switch to best resolution" i sygnalizuje dodatkowo Dolby Vision enable z video priority. Nie wiem po co bo dopiero UGOOS AM6 PLUS Amlogic S922X-J 2.2GHz jest pierwszym na rynku TV Boxem grającym Dolby Vision z plików. Nie mylić DV strumieniowane np. przez NETFLIX.

Okazuje się jednak, że wielu myli w/w opcje optymalizowania wysyłu sygnału do telewizora z zupełnie inną cechą układu BOX - TV - kontent. Czyli z automatycznym dopasowaniem natywnego odświeżania matrycy (Hz) do odtwarzanych treści video (24/25/30/50/60 fps).
Ale taka akcja (podobnie jak przestawienie trybu pracy panelu z SDR na HDR) wymaga chwilowego wyłączenia ekranu.


Żeby to działało to musi być Hardware i Software. Mi Box S po update spełnia oba wymogi we współpracy z NOVA i KODI. Być może są także inne aplikacje.
W aplikacji NOVA wchodzimy w ustawienia i zaznaczamy "Enable automatic TV refresh rate". Jeżeli ta opcja nie jest widoczna to znaczy to, że nasz BOX nie ma takiej możliwości.
W KODI musi być aktywna opcja: Ustawienia / Odtwarzacz / Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem.

Jeżeli opisane wyżej opcje są nieaktywne to jest jeszcze inna metoda żeby uzyskać wzorcową płynność (bo o tym jest temat) można: po ustaleniu fps video (Mediainfo na PC lub YT dla nerdów) ręcznie wymusić odpowiedni Hz matrycy.

NETFLIX: tu jest wolna amerykanka bo oni nie podają nigdzie fps. A nadają we wszystkich typach.

Na koniec zostawiłem zagadnienie jak sprawdzić tryb pracy matrycy/panelu (Hz). Mam to szczęście, że mój TV wyświetla (klawisz INFO) taką informację. Wiem, że wiele telewizorów nie ma tego.

Może ktoś zna sposób pomiaru Native Refresh Rate matrycy ?
Mój pomysł to ustawienie między okiem a TV drgającej struny w gitarze. Lepsza będzie jednak harfa. Ale trzeba by brać kredyt ...
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
W Mi Box S funkcja "Auto switch to recommended resolution from TV" polega na tym, że BOX wymienia z TV informacje o parametrach telewizora i ustala optymalny setup na wyjściu Boxa.
Taka opcja jest też w Fergusonie - HDMI Auto Adaptation. Tylko wtedy ustawia na sztywno i nic nie można zmienić.
Okazuje się jednak, że wielu myli w/w opcje optymalizowania wysyłu sygnału do telewizora z zupełnie inną cechą układu BOX - TV - kontent. Czyli z automatycznym dopasowaniem natywnego odświeżania matrycy (Hz) do odtwarzanych treści video (24/25/30/50/60 fps).
Ale taka akcja (podobnie jak przestawienie trybu pracy panelu z SDR na HDR) wymaga chwilowego wyłączenia ekranu.
Ja nie mylę i tak to działa w przypadku Auto Refresh.
Żeby to działało to musi być Hardware i Software. Mi Box S po update spełnia oba wymogi we współpracy z NOVA i KODI. Być może są także inne aplikacje.
Ferguson z Kodi w ver. 17.x sobie z tym nie radził. Lei nie instalowałem. Shield nie ma takich problemów.

(...) to jest jeszcze inna metoda żeby uzyskać wzorcową płynność (bo o tym jest temat) można: po ustaleniu fps video (Mediainfo na PC lub YT dla nerdów) ręcznie wymusić odpowiedni Hz matrycy.
Nie czuję się nerdem, ale tak robiłem. Zresztą w FBoksie na pilocie był wygodny klawisz do zmiany odświeżania. W Shieldzie też nie zawsze zdaję się na automaty i sobie przestawiam jak widzę, że coś nie halo.

NETFLIX: tu jest wolna amerykanka bo oni nie podają nigdzie fps. A nadają we wszystkich typach.
Apka Autorefresh radzi sobie dobrze. A i tak mozna sobie ustwić z palca jak widać, że klatkuje.
Na koniec zostawiłem zagadnienie jak sprawdzić tryb pracy matrycy/panelu (Hz). Mam to szczęście, że mój TV wyświetla (klawisz INFO) taką informację. Wiem, że wiele telewizorów nie ma tego.
Mój ma. Ale fps z ułamkami nie pokazuje. Tylko 50/60/24

Może ktoś zna sposób pomiaru Native Refresh Rate matrycy ?
Mój pomysł to ustawienie między okiem a TV drgającej struny w gitarze. Lepsza będzie jednak harfa. Ale trzeba by brać kredyt ...
Nie znam. Ale Twój pomysł z harfą "zrobił mi dzień". :lol:
 

cinmarcin

New member
Panowie czy ktoś z Was wie co i gdzie trzeba ustawić aby w kontrolerze Xbox one był włączony tryb wibracji w czasie grania w gry? Dodam, że w menu gier wibracje są włączone.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Trzeba mieć niezłe nasrane w głowie jak @janunio i korzystania z terminologi o której się nie ma totalnie pojęcia. Dno.

A co do kodi hehe co za debil z Ciebie matko...czytaj głąbie czego używasz " Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem" ....
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=219796

Praktycznie każde twoje zdanie to brednie.


Poprawne ustawienie kodi na shield tv to
Videos > Playback


  • adjust display refresh rate = on start / stop
  • pause during refresh change = 3.0 seconds
  • sync playback to display = off
Dzięki temu zachowamy funkcję passthrough - przekazywania dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01 proszę przestań siać zamęt i wprowadzać w błąd. Ty naprawdę uwziąłeś się na Xiaomi?
Ależ automatic refresh został "aktywowany" i działa :) Tylko, że twórcom aplikacji nie chce się tej funkcji implementować do programu.
Wyjątkiem jest np. PLEX i Nova Video Player. W KODI może działać niepoprawnie.

A czy nie powinno być tak, że jak odtwarzacz ma poprawnie działające "auto refresh rate", to działa on na każdym filmie, nie ważne z jakiej aplikacji jest "wypuszczany'?
 

leszekgd

Member
Trochę Wam tu namieszam z odświeżaniem obrazu. Dużo zależy od TV. Posiadam LG B7 i materiały na Netflix i HBO w 25kl/s są prawidłowo odtwarzane mimo, że odbiornik nie przełącza się na 50Hz. W Netflixie na WebOS również TV cały czas ma ustawione 60Hz i wszystkie materiały są płynne. Widocznie LG wykrywa automatycznie fps filmu i nie ma problemu żeby dopasować 23.976, 24, czy 25 klatek do 60Hz telewizora.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Sprawdziłem klatki Netflix na Samsung tizen i Xiaomi mibox i rzeczywiście klatkarz na Samsungu jest płynny na wszystkich filmach i serialach a na mibox-ie na niektórych pozycjach obraz szarpie. Pakiet najwyższy. Jak zmienię na 25kl to jest jeszcze gorzej, ponieważ wtedy już się nie da oglądać. Upłynniacz tv także nie pomaga na żadnym ustawieniu.

Samsung sam dobiera ustawienie płynności.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Trochę Wam tu namieszam z odświeżaniem obrazu. Dużo zależy od TV. Posiadam LG B7 i materiały na Netflix i HBO w 25kl/s są prawidłowo odtwarzane mimo, że odbiornik nie przełącza się na 50Hz. W Netflixie na WebOS również TV cały czas ma ustawione 60Hz i wszystkie materiały są płynne. Widocznie LG wykrywa automatycznie fps filmu i nie ma problemu żeby dopasować 23.976, 24, czy 25 klatek do 60Hz telewizora.

Ale LG B7 to OLED. Oledy, chyba wszystkie, mają matryce 120 Hz. 120 Hz dzieli się równo przez 60, 30 i przez 24, stąd idealna płynność w filmach z ww. fps. Problemem mogą być teoretycznie filmy z 25 fps ale tu sama Nvidia sobie dobrze radzi i potrafi dopasować klatki w materiale by szło płynnie (bez zmiany Hz matrycy). Tak przynajmniej jest u mnie. Mam ustawione domyślne 59,94 Hz i każdy jeden film leci płynnie, niezależnie ile ma fps a mam stary TV z matrycą max 60 Hz.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem klatki Netflix na Samsung tizen i Xiaomi mibox i rzeczywiście klatkarz na Samsungu jest płynny na wszystkich filmach i serialach a na mibox-ie na niektórych pozycjach obraz szarpie. ...
Sprawdź na tym filmie, który Ci szarpie, czy po restarcie (przytrzymaj górny przycisk na pilocie) nie zacznie iść płynnie.
Taką wadę wyłapałem właśnie w Mi BOXIE na ATV 9 (oczywiście zakładam, że masz ATV 9).
 

leszekgd

Member
@kola01 widać, że ludzie mają problemy z 23.976 i 25 klatek, które nie "pokrywają się" z 120. Twoja teoria jest jednak interesująca i ciekawe ile ludzi z problemami z odświeżaniem, posiada matryce 120Hz? Możliwe, że to bolączka 60Hz TV.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kola01 widać, że ludzie mają problemy z 23.976 i 25 klatek, które nie "pokrywają się" z 120. Twoja teoria jest jednak interesująca i ciekawe ile ludzi z problemami z odświeżaniem, posiada matryce 120Hz? Możliwe, że to bolączka 60Hz TV.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Tylko, że ja właśnie mam 60Hz TV. Mam Sony jak w sygnaturce ale podpinałem się też do równie starego Panasonica 42ET5E z niewysokiej półki i tam też każdy jeden film z Nvidii na Netflixie leci płynnie niezależnie ile ma fps. Bez żadnych wspomagaczy w tv. Oczywiście w menu nie zmieniam Hz do ekranu - mam cały czas domyślne 59,94.
Niektórzy jednak twierdzą, że mają problemy z płynnością i bardzo ciekawe jest to, co może mieć na to wpływ. Dlaczego u mnie jest OK, u moich rodziców też, u kilku kolegów... a u kogoś nie.
 

rufi10

Member
@rufi10
W czym masz znowu problem? wyjaśnij dokładnie bo nie rozumiem co jest skomplikowanego w otworzeniu google i wpisaniu "WP Pilot TV apk" i poszukaniu najwyższej wersji.

wersja 3.26.2
https://apk.support/download-app/pl.videostar/1576904400_vs-3.26.2
https://apkcombo.com/wp-pilot-tv-online-za-darmo/pl.videostar/
Dzięki, już rozwiązany problem...
Problem polegał na tym, że miałem spatchowaną wersję WP Pilot i sklep Google Play nie chciał zaktualizować mi tej spatchowanej wersji. Po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu najnowszej wersji WP Pilot a następnym wgraniu i zainstalowaniu blokera reklam, aplikacja WP Pilot hula bez reklam, jak ta lala :) Dzięki
 
@kola01 widać, że ludzie mają problemy z 23.976 i 25 klatek, które nie "pokrywają się" z 120. Twoja teoria jest jednak interesująca i ciekawe ile ludzi z problemami z odświeżaniem, posiada matryce 120Hz? Możliwe, że to bolączka 60Hz TV.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja mam Samusng ue55ks7000 i z włączonym upłynniaczem na TV i z shield ustawionym na 59,94hz przy materiałach 25fps tnie jak cholera. W drugą stronę jest podobnie czyli jak ustawię shield na 50Hz i idzie materiał w 23,976, 24 czy 60hz tnie okrutnie. Jeśli idzie materiał 25fps i shield jest ustawiony na 50Hz to jest idealnie płynnie podobnie przy 23,976, 24 i 30fps.
 

leszekgd

Member
Jeżeli fps filmu jest niedopasowany do odświeżania TV to upłynniacz nic nie pomoże. Będzie płynnie rwało. Wychodzi, że niektóre tv wykrywają fps źródła i bez przełączania częstotliwości dopasowują klatki do 60Hz, a inne nie. Kiedyś miałem plazmę Panasonica 60hz nie posiadająca upłynniacza. Do upłynniania używałem na kompie Splash Pro. Odtwarzacz bezproblemowo dopasowywał 23.976, 24 i 25 fps do 60Hz. W poniedziałek sprawdzę czy jak wyłączę w Kodi "adjust display refresh rate" to filmy będą się poprawnie odtwarzały.
 
Do góry