Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Hello.
Przejrzałem trochę ten wątek i tak mi się wydaje, że nie widzicie żadnych innych odtwarzaczy oprócz Apple, Nvivia i Xiaomi. Jak dochodzi do jakiś porównań to tylko z tej "świętej trójcy", a gdzie się podziały takie odtwarzacze jak HiMedia, Zidoo czy Egreat ? ....

Bo te wszystkie (albo prawie wszystkie) HiMedia, Zidoo czy Egreat nie mają NETFLIXA czy innych apek do strumieniowania. A to w dzisiaj podstawowy wymóg. Nawet jak ci się uda je doinstalować, to będziesz miał max 480p (brak certyfikatu). Ponadto z uwagi na mierną ich popularność, mało kto sprowadza je do Polski, są drogie i nie znajdziesz zbyt wiele jakichkolwiek porad na forum, gdy będziesz potrzebował pomocy.
Niektóre z nich to niezłe sprzętowo urządzenia ale nadają się raczej głównie do odtwarzania gotowych multimediów z podłączonego nośnika.
Z ich supportem też bywa różnie. Niby usuwają błędy ale już samego systemu nie aktualizują. I tak większość ZIDOO cały czas ma starego Andoida 7.1 czy nawet 6. Za jakiś czas na pewno pojawi się problem z instalacją jakichkolwiek nowych aplikacji, bo będą one po prostu wymagały nowszego systemu do zainstalowania.

Dodam jeszcze, że albo producenci tych urządzeń zadbają o odpowiednie oprogramowanie do strumieniowania z wymaganymi certyfikatami albo za rok-dwa, góra trzy, prawie nikt nie będzie już tego kupował. Przy takiej ilości portali strumieniujących filmy i muzę w dobrej jakości, posiadanie własnych zbiorów powoli traci sens.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Te opcje są aktywne wówczas, gdy odtwarzany materiał jest zgodny z SI - "Oparte na SI skalowanie rozdzielczości 720p/1080p do 4K przy 30 klatkach na sekund". Tak więc materiały poniżej 720p/1080p oraz 4K nie są skalowane.



Tylko, że ja nie oglądam niczego i te dwie funkcje są nieaktywne. Po prostu sprawdzam różne ustawienia
i w skalowaniu jest jak wyżej.
Nie rozumiem, skoro nie oglądasz niczego, to po co pytasz??? :bober:
 

rufi10

Member
Raczej ograniczeniem jest zablokowane urządzenie aby nie można było go modyfikować.
Chyba nie masz racji:
"Instalacja systemu LibreELEC odbywa się na karcie pamięci SD. Co oznacza, że nie ingeruje on w działanie androida. Po prostu system uruchamiany jest z karty pamięci. Jeśli wyciągniemy kartę z portu uruchomi nam się android. Nie ma obawy, że „zepsujemy” w jakiś sposób dotychczasowy system"
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Chyba nie masz racji:
"Instalacja systemu LibreELEC odbywa się na karcie pamięci SD. Co oznacza, że nie ingeruje on w działanie androida. Po prostu system uruchamiany jest z karty pamięci. Jeśli wyciągniemy kartę z portu uruchomi nam się android. Nie ma obawy, że „zepsujemy” w jakiś sposób dotychczasowy system"

Tak, ale urządzenie musi mieć możliwość bootowania z obcego nośnika. Inna sprawa, że nie ma systemu Core/libre elec napisanego pod Nvidię.

Kup sobie Rapberry Pi 4. Ma slot microSD i domyślnie startuje z niego. Za niewielkie pieniądze będziesz miał pełnowartościowy Libreelec.
https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-4-model-b/
https://libreelec.tv/downloads_new/
 
Ostatnia edycja:

kris615

Member
Nie rozumiem, skoro nie oglądasz niczego, to po co pytasz???

Oglądam, tylko zapoznaję się z ustawieniami i przed oglądaniem
opisywane funkcje są nieaktywne. Skoro jak ktoś pisał że obraz jest
skalowany od 720P/30 to dlaczego jeśli jeszcze nic nie jest puszczone
funkcje już są nieaktywne.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
NS (tarcza) rozpoznaje jak każdy Box parametry telewizora przy włączeniu. Skaluje telewizor "w locie". Zapamiętaj.

Nvidia Sheld PRO 2019 ma stary, ale mocny procesor. Taki sam jak w wersji 2017. Biblioteki procka nie obsługują DOLBY VISION z plików. I NIGDY NIE BĘDĄ !!!
Wniosek może być tylko jeden; Producent prowadzi wyprzedaż zapasów magazynowych starego chipa. Naganiacze robią lans ... Ich biznes.


To jedyny wątek na świecie w którym HDR DOLBY VISION nie ma wsparcia czytelników.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przecież Nvidia Sheld PRO 2019 ma inny - nowy procesor, więc o jakiej wyprzedaży zapasów magazynowych mówisz?
 

rufi10

Member
Wniosek może być tylko jeden; Producent prowadzi wyprzedaż zapasów magazynowych starego chipa. Naganiacze robią lans ... Ich biznes.
Ale jaja :bober:
Ty tak na poważnie???
Wniosek musi być tylko jeden, kupiłem na wyprzedaży starych procków. Dałem się wyrolować :)
 
Ostatnia edycja:

janusz6

New member
no przecież to jest zwykłe oszustwo na tych filmikach ,kto się na to nabierze?
stary shield 2017 pro z dyskiem 500GB HDD porównywać do SSD w ładowaniu gry :confused:
 

manonfire

Member
Wniosek musi być tylko jeden, kupiłem na wyprzedaży starych procków. Dałem się wyrolować :)
Oj, żeby mnie tak chcieli rolować przy każdym zakupie. Byłbym szczęśliwym człowiekiem.
A tak poważniej pewnie gdybym miał starszy model Shielda to nie miałbym potrzeby go wymieniać na nowy model. Mocy by mu przy moich zastosowaniach nie zabrakło. Natomiast z zakupu Nvidii 2019 Pro jestem baaaardzo zadowolony. Nie obraziłbym się, gdyby dodali pada tak jak w w wersji 2017 bo myślę sobie, że ulepszony pilot nie rekompensuje tego braku a cena bardzo podobna, o ile Shield 2017 nie był nawet tańszy. Ale też nie do grania (jako główne zastosowanie) po "upadku" Fergusona Nvidię kupiłem. Poza tym pad od PS3 ładnie się paruje, chociaż irytujące jest ciągłe miganie kontrolek wskazujących na połączenie z urządzeniem, a raczej brak na połączenia choć jest sparowany. Robi tak jednak przy każdym innym urządzeniu, które nie jest konsolą Sony. Widać TTTM.
Reasumując - cud maszynka, po 1,5 tygodnia użytkowania coraz mniej mnie boli wydatek tysiaka :D
 

rufi10

Member
ulepszony pilot nie rekompensuje tego braku a cena bardzo podobna,
Też tak uważam, pad powinien był na wyposażeniu, choć NS używam niemal wyłącznie do oglądania TV.
Co do pilota, podzielam Twoje zdanie, jest znaczący postęp w stosunku do poprzedniego, choć niektóre osoby np. @kola01 nie mając pilota w ręce uważają, że to porażka :)
Dla mnie pilot, jego wygodne i intuicyjne użytkowanie, to podstawa. Do tego ekstraskalowanie obrazu dopełnia całości :)
 

OmniModo

New member
Shield Pro kontra Xbox One X

A jak ma się porównanie konsoli Shield Pro do Xbox One X jeżeli chodzi o odtwarzanie multimediów z dysku ?

Na zabawce od Microsoft też można użytkować Kodi , a dodatkowo ma własny dysk i pad.

Czy można porównać obie te konsole, koncentrując się tylko na jakości filmów odtwarzanych z dysku (1080p i 2160p w tym z HDR w różnych kodekach h264 , h265 + dźwięk TrueHD i DTS-HD) i pomijając całkowicie strumieniowanie z serwisów Netflix i podobnych ?
 

DarkMag

New member
Nie rozumiem, skoro nie oglądasz niczego, to po co pytasz???

Oglądam, tylko zapoznaję się z ustawieniami i przed oglądaniem
opisywane funkcje są nieaktywne. Skoro jak ktoś pisał że obraz jest
skalowany od 720P/30 to dlaczego jeśli jeszcze nic nie jest puszczone
funkcje już są nieaktywne.

ehhh...

Włącz film 720/1080 a następnie wejdź w opcje. Będziesz miał wszystko aktywne.
Menu shielda chcesz skalować do 4k?
 

DarkMag

New member
A jak ma się porównanie konsoli Shield Pro do Xbox One X jeżeli chodzi o odtwarzanie multimediów z dysku ?

Na zabawce od Microsoft też można użytkować Kodi , a dodatkowo ma własny dysk i pad.

Czy można porównać obie te konsole, koncentrując się tylko na jakości filmów odtwarzanych z dysku (1080p i 2160p w tym z HDR w różnych kodekach h264 , h265 + dźwięk TrueHD i DTS-HD) i pomijając całkowicie strumieniowanie z serwisów Netflix i podobnych ?

Odpowiedziałem Ci już w dziale "jaki odtwarzacz kupić"
 

rufi10

Member
Mam problem, jak podłączyć Shielda do sieci akademickiej eduroam? Z podłączeniem androidboxa Zoomtak T8Hnie było problemu, Shield a nie daję rady
 

kris615

Member
ehhh...

Włącz film 720/1080 a następnie wejdź w opcje. Będziesz miał wszystko aktywne.
Menu shielda chcesz skalować do 4k?[/QUOTE]


Nie zrozumiałeś mnie. Skąd Shield wie co będę odtwarzał i od razu ma te funkcje nieczynne.
Poza tym, w czasie odtwarzania aby wejść w menu ustawień Nvidii to przypadkiem nie trzeba
wyjść z odtwarzacza np. Kodi? Nie jestem tego pewien. Sprawdzę po powrocie z pracy.
I czy skalowanie można w ogóle wyłączyć po to żeby chociażby sprawdzić parametry filmu
streamowanego z internetu? A tak w ogóle na wszystkich trzech opcjach wychodzi sygnał 4k
Tylko dwie pierwsze mają problem z powiększeniem obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry