Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
Shield zaczyna mnie irytować. Mam go od tygodnia i zamiast cieszyć się filmami/serialami gapię się na ekran szukając jakiegoś stutteringu, juddera i tym podobnych wad. Wczoraj na ten przykład oglądając na Prime Jacka Rayana miałem wrażenie braku synchro audio/video. Wrażenie, bo tylko ja to słyszałem i widziałem A najgorsze jest to, że niewiele pamiętam z treści obejrzanego materiału. Powinienem chyba zmienić nick na "Maruda". Albo udać się do specjalisty od głowy. Albo jedno i drugie.
A tak poważniej (choć powyższe problemy naprawdę mnie dotykają) Shield to sprzęt znakomity. Obraz świetny, tylko w istocie w połączeniu z moim TV nie ma płynności na stałym ustawieniu częstotliwości odświeżania matrycy. W związku z tym, że mogę sobie to dostosować (czy to manualnie czy apką Auto Refresh) i jest wtedy miód malina to nie żałuję wydanych pieniędzy.
BTW jeszcze z tydzień i mi przejdzie to szukanie problemów na siłę :)
 

kris615

Member
Witam. Mam Shielda PRO 2019. W ustawieniach "Skalowanie z Użyciem SI" są trzy opcje: "Ulepszony z SI", "Ulepszony" i "Podstawowy". Dwie pierwsze nie są aktywne, jest napisane "nieobsługiwana zawartość" Jak mam ustawione na którąś z tych dwóch to przy powiększeniu obrazu (likwidacja czarnych poziomych pasów) po przekroczeniu 1:1 po prawej stronie pojawia się pionowy rozszerzający się w miarę powiększania kolorowy pas. Przy trzeciej opcji tego nie ma, wszystko jest ok. Materiał jest oglądany z pendriva. Po co więc są dwie pierwsze opcje skoro są nieaktywne? Wie ktoś o co w tym chodzi?
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Po co więc są dwie pierwsze opcje skoro są nieaktywne? Wie ktoś o co w tym chodzi?
Te opcje są aktywne wówczas, gdy odtwarzany materiał jest zgodny z SI - "Oparte na SI skalowanie rozdzielczości 720p/1080p do 4K przy 30 klatkach na sekund". Tak więc materiały poniżej 720p/1080p oraz 4K nie są skalowane.


PS Skalowanie do 4K działa rewelacyjnie, bez zarzutu, wcześniej zamieściłem tu fotki.
Żadnych drżeń obrazu, migania i innych związanych ze skalowaniem obrazu nie zauważyłem. Niektóre tu osoby zamiast cieszyć się doskonałą jakością wyświetlanych treści, szukają dziury w całym, pewnie piszą pracę doktorską na ten temat... :)
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
tak jak wyżej,idealnie to kolega wyjaśnił , Nvidia ma pracować jeszcze nad tym skalowaniem i pewnie w przyszłości obejmie wszystkie materiały we wszystkich rozdzielczościach
 

gordonn

Member
Jak to dobrze że ja nie mam takich problemów z moim Shield 2017.Wszystko chodzi bez zacięć pomimo upływu 2 lat a obraz też się nie tnie.
Może to dlatego że nie oglądam telewizora przez lupę lub aparat fotograficzny. [emoji16]

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

rufi10

Member
Jak to dobrze że ja nie mam takich problemów z moim Shield 2017.Wszystko chodzi bez zacięć pomimo upływu 2 lat a obraz też się nie tnie.
Może to dlatego że nie oglądam telewizora przez lupę lub aparat fotograficzny. [emoji16]

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
:hihi: brawo TY!!! :)
 

manonfire

Member
Trochę off top, ale chciałbym nabyć drogą kupna 2 kable HDMI lepszej jakości niż z koszyka w supermarkecie i w specyfikacji 2.0. 2x ok 1,5 metra, prawdopodobnie metr by wystarczył ale kable cięte na miarę zawsze są za krótkie. Coś byście polecili? Tak ~60/70 PLN za sztukę.
 

rufi10

Member
Czy jest możliwość zainstalowania CoreELEC na nvidia shield? Pytam w kontekście samodzielnego uruchomienia ambilght złożonego z diod LED na nvidia shield.
 

OmniModo

New member
Hello.
Przejrzałem trochę ten wątek i tak mi się wydaje, że nie widzicie żadnych innych odtwarzaczy oprócz Apple, Nvivia i Xiaomi. Jak dochodzi do jakiś porównań to tylko z tej "świętej trójcy", a gdzie się podziały takie odtwarzacze jak HiMedia, Zidoo czy Egreat ? Tak poskakałem po forach to niektóre modele są bardzo chwalone za jakość obrazu, szczególnie te na chipsecie HiSilicon Hi3798C V200 oraz z grafiką Mali-T720 czy T820. Niektóre mają nawet preinstalowane ulepszone wersje Kodi.
Osobiście używałem Shield-a zakupionego w 2018 , do filmów sprawował się bez zastrzeżeń, tylko po roku pilot przestał komunikować się z konsolą i poszła na gwarancję z której nie wróciła. Ku mojemu rozczarowaniu oddali kasę, czyli cenę z promocji 650 zeta :/
Kupiłem obecnie nowego Mi Box S, doinstalowałem Kodi i faktycznie mogę potwierdzić , że występują na nim problemy z synchronizacją , czyli przed każdorazowym odtworzeniem filmu z HDD muszę dokonać restartu. Potem film leci gładko, bez zacięć (przynajmniej przez kilka godzin , dłużej nie miałem okazji oglądać).
Mi Box jest tani więc służy za rozwiązanie tymczasowe , ale szukam czegoś z bardzo dobrą jakością obrazu . Nie po to wywalałem tysiące cebulionów na Panasa OLED-a aby teraz dostarczać mu mizerny sygnał wydeło.
Czy ktoś zna porównania Nvidia Shield TV Pro 2019 do produktów HiMedia, Zidoo czy Egreat z tej samej półki cenowej (ca. 1000 zł) ?
Jedynie co mnie interesuje w takim urządzeniu to doskonałe jakościowo odtwarzanie filmów z dysku USB (1080p i 2160p szczególnie z HDR).
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo wielu osobom zależy na netflixie, wolą najbardziej uniwersalne urządzenie z pewnym supportem.
Zobacz sobie na Zidoo z serii Z support jest niezły bo bety firmware są non stop także działają chłopaki.
 
Ostatnia edycja:

kris615

Member
Te opcje są aktywne wówczas, gdy odtwarzany materiał jest zgodny z SI - "Oparte na SI skalowanie rozdzielczości 720p/1080p do 4K przy 30 klatkach na sekund". Tak więc materiały poniżej 720p/1080p oraz 4K nie są skalowane.



Tylko, że ja nie oglądam niczego i te dwie funkcje są nieaktywne. Po prostu sprawdzam różne ustawienia
i w skalowaniu jest jak wyżej.
 

DarkMag

New member
kris615

Skoro niczego nie oglądasz to co chcesz skalować?
To tak jakbyś nie odpalił samochodu i narzekał, że wspomaganie kierownicy nie działa.
Odpal film 1080p i włącz skalowanie.
 
Do góry