Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak ktoś szuka dobrego odtwarzacza na Android TV to polecam "NOVA video player". Jest do pobrania normalnie w sklepie Google. Rewelacja. Sam pobiera z sieci plakaty, zwiastuny i opisy do filmów, przy czym robi to automatycznie po podpięciu dysku/pendrive. W KODI trzeba było się naklikać i narobić żeby to uzyskać i żeby to jakoś wyglądało a tu działa ot tak i od razu. Pobieranie napisów do filmów online też działa.

Ale co najważniejsze:
- pokazuje szczegółowe info o pliku, w tym ilość klatek (fps)
- działa automatycznie TV refresh rate (trzeba włączyć w ustawieniach) !!!
Ciekawe jak ze stabilnością. Jak ktoś ma parę filmów to może i działa dobrze. Ja mam około 500 filmów które zajmują jakieś 20TB. Kodi radzi sobie z tym bez problemu. Ustawienia klikam w 2 minuty, pozatym i tak mam kopie zapasową. Stabilność jest u mnie kluczową kwestią.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe jak ze stabilnością. Jak ktoś ma parę filmów to może i działa dobrze. Ja mam około 500 filmów które zajmują jakieś 20TB. Kodi radzi sobie z tym bez problemu. Ustawienia klikam w 2 minuty, pozatym i tak mam kopie zapasową. Stabilność jest u mnie kluczową kwestią.

Mam 85 filmów na dysku. Wszystkie zobaczył i sam od razu zaczął pobierać plakaty, opisy, punktację z filmwebu itp. No czad normalnie.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Player przyzwoity, przejrzysty, obsługuje różne formaty dźwięku. U mnie niestety ma problemy przy filmach 4k, .mkv z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi. Joker, który ma tylko 16GB, odtwarza w zwolnionym tempie bez dźwięku, podczas gdy Kodi czy natywny player Sony odtwarzają bez problemu. Przy filmach FHD bez problemu. Wizualnie bardzo fajny.
Sorry za offtopic bo instalacja na Sony a nie na Nvidii.
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Player przetestowany i i dla mnie nieprzydatny.
- Nie obsługuje gęstych formaty dźwięku, a tylko do DD i DTS. Nic wyżej. Sprawdzone - KODI puszcza, a NOVA domyślnie tylko PCM. Po przekonfigurowaniu maksymalnie DD i DTS.
AC3/DTS passthrough (HDMI or S/PDIF)
- Nie można wybrać do skanowania wybranych folderów. Skanuje całe dyski i umieszcza znalezione tam materiały w bibliotece do wyświetlania.

Wobec braku obsługi gęstych formatów dźwięku uważam, że także nieprzydatny dla posiadaczy Nvidia Shield.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kodi/SPMC ciężko pobić, rozwijane jest od wielu lat.

W zakresie automatycznego i bezobsługowego pobierania plakatów, opisów i punktacji z filmwebu KODI zostało pobite.
Na i mamy info o FPS każdego filmu, czyli coś czego nie potrafiła do niedawna żadna aplikacja na Android TV.
Moim zdaniem działa bardzo dobrze i u mnie zostaje. 4K nie oglądam bo mój TV to FullHD.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
W zakresie automatycznego i bezobsługowego pobierania plakatów, opisów i punktacji z filmwebu KODI zostało pobite.
Na i mamy info o FPS każdego filmu, czyli coś czego nie potrafiła do niedawna żadna aplikacja na Android TV.
Moim zdaniem działa bardzo dobrze i u mnie zostaje. 4K nie oglądam bo mój TV to FullHD.
Świetnie! Masz najlepszy player na androida :)
 

radioaktywny

New member
W zakresie automatycznego i bezobsługowego pobierania plakatów, opisów i punktacji [...]
Moim zdaniem działa bardzo dobrze i u mnie zostaje. 4K nie oglądam bo mój TV to FullHD.
Jak nie masz kina domowego to rzeczywiście jest to jakaś alternatywa. Ale gdy ma się te kino to brak "gęstego dźwięku" jest nie do przyjęcia.
A opisy czy plakaty to drugorzędny dodatek.
 

rufi10

Member
Poszukuje pilota do nvidia shield (2017) chciałbym zakupić pilot tylko nie wiem jaki będzie pasował.
Na tym pilocie w zestawie nie ma się wszystkich funkcji chociażby z smart iptv
Czy ten pilot będzie pasował?
https://allegro.pl/oferta/wygodny-mx3-pilot-air-mouse-airmouse-klawiatura-8198945739
Pilot z wersji 2019 już obsługuje apkę smart IPTV bez problemu i jeśli by pasował do Twojego modelu NS, to polecam. Miałem pilot air mouse i ten powyżej powinien działać. Zrezygnowałem z air mouse, bo pilot NS 2019 jest rewelacyjny.

PS Poszukuję nowej zaktualizowanej aplikacji WP Pilot. Skąd można pobrać właściwą, nową wersję tej apki?
 

poll85

New member
Pilot z wersji 2019 już obsługuje apkę smart IPTV bez problemu i jeśli by pasował do Twojego modelu NS, to polecam. Miałem pilot air mouse i ten powyżej powinien działać. Zrezygnowałem z air mouse, bo pilot NS 2019 jest rewelacyjny.



PS Poszukuję nowej zaktualizowanej aplikacji WP Pilot. Skąd można pobrać właściwą, nową wersję tej apki?
To jaki klawisz obsluguje epg? Tak zeby nie przytrzymywac dluzej 'ok' i potem wybrac epg tylko bezposrednio z listy kanalow do epg? Probowalem klawisz funkcyjny zmienic na "menu" ale bez rezultatu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

manonfire

Member
Ciekawostka. Zasubskrybowałem na próbę Amazona, jest tam kilka seriali, które chętnie obczaję. Zrealizowane są w różnych fps. Jak zauważyłem klatkowanie materiału z ciekawości spróbowałem zmienić odświeżanie za pomocą systemowego dostosowania częstotliwości (ta ciągła beta). O ile przy Netfliksie czy filmach odtwarzanych przez MX Playera nie było reakcji to w przypadku Prime matryca zgasła, coś się próbowało przestawić ale wywaliło błąd "ochrony przed kopiowaniem" "sprawdź kabel HDMI" po czym pozostała opcja zamknięcia aplikacji. Odświeżania nie zmieniło, ale przynajmniej coś się zadziało - daje to nadzieję na przyszłość. Oczywiście apka Auto Refresh jest ok lecz czemu Shield za taką kasę nie ma sam z siebie takiej funkcjonalności?
 

cezary777

Member
kup sobie nowego samsunga qleda z najnowszym tizenem , to zobaczysz jak netflix i amazon smigają ,jak Refresh pracuje i zadnego klatkowania , mam shilda ale sobie odpuscilem ogladanie na tym sprzecie, problemy wszystkie znikną, nawet youtube filmy 4k lepiej i szybciej buforuje na tizenie , niż na shieldzie.
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
kup sobie nowego samsunga qleda z najnowszym tizenem , to zobaczysz jak netflix i amazon smigają ,jak Refresh pracuje i zadnego klatkowania , mam shilda ale sobie odpuscilem ogladanie na tym sprzecie, problemy wszystkie znikną, nawet youtube filmy 4k lepiej i szybciej buforuje na tizenie , niż na shieldzie.
Ja właśnie się dziwie dlaczego ludzie kupują Nvidia Shield.
Jeżeli to kupują to zapewne mają TV 4k. No bo po co taki sprzęt na FHD? Jeżeli mają TV 4K to znowu zapewne jest w nim jakiś smart który działa lepiej od Nvidi...
Chyba że chodzi o dźwięk. Np jest cała seria TV 4K Samsung, która nic obsługuje dźwięku HD.

Edit.
No chyba, że chodzi o gry.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja właśnie się dziwie dlaczego ludzie kupują Nvidia Shield.
Jeżeli to kupują to zapewne mają TV 4k. No bo po co taki sprzęt na FHD? Jeżeli mają TV 4K to znowu zapewne jest w nim jakiś smart który działa lepiej od Nvidi...
Chyba że chodzi o dźwięk. Np jest cała seria TV 4K Samsung, która nic obsługuje dźwięku HD.

Edit.
No chyba, że chodzi o gry.

Odp.:
1. Jak kupisz to zrozumiesz dlaczego
2. Nie masz racji
3. j.w
4. j.w
5. j.w

Wiem, ze złośliwy się robię ale czego można się spodziewać po ww.użytkowniku, który dopiero kupił 2 Mi BOXy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry