Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Piramida, mogłem brać 6 tygodni ale nie chciałem denerwować ludzi w pracy. Wziąłem 7 dni z czego i tak wczoraj i dziś byłem chwilę w pracy... ale w domu było cudownie. Póki mam na półkach płyty których jeszcze nie oglądałem to bym powiedział. A tego jest sporo - np. 11 sezonów różnych seriali na bd :) ech....
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Zwlaszcza, ze dzwiek w 1 i 2 to "lipa" w porownaniu do 3 i 4 ;)
Oj, aż takiej różnicy to chyba nie będzie :) ciężko pewne wyniki pobić - coś jak bieg na 100m :) bardziej się teraz na to 3d nastawiam w 3 i 4. Trójka przyleciała do mnie aż z RPA :) A co do tego dźwięku w Transach to Bay lepiej od konkurencji robi 2 rzeczy:
- surroundy,
- jakość/głębokość basu.
I to wystarczy :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Hmm. Nie ma roznicy powiadsz?
Wg mnie to jest jak ostatnie okrazenie Zamperiniego w Berlinie, kazdy dostrzeze i zapamieta na zawsze. Warto tylko miec tylnie surroundy (7.1) i odpowiednio mocy.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A to fakt. Ja mam 5.1 i tak są dwie pierwsze części nagrane. Trójka widzę juz 7.1. Zatem dla mnie niestety ten skok nie bedzie taki widoczny :-/ dzięki za zwrócenie uwagi :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida, mogłem brać 6 tygodni ale nie chciałem denerwować ludzi w pracy. Wziąłem 7 dni z czego i tak wczoraj i dziś byłem chwilę w pracy... ale w domu było cudownie. Póki mam na półkach płyty których jeszcze nie oglądałem to bym powiedział. A tego jest sporo - np. 11 sezonów różnych seriali na bd :) ech....

To masz co oglądać - jeszcze...:)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Raccoon.
Pewnie na 5.1 tez bedzie ok.
Po prostu mix jest zrobiony kozacko.
Dostrzegasz chyba to, ze niektore filmy maja bardzo dobrze (jakosciowo) brzmiacy dzwiek, ale mnie chodzi w tym wypadku o realizacje efektow. Pewne filmy maja sporo efektow , glownie poruszajacych sie obiektow, bardzo dobrze odseparowanych od reszty, mimo sporej ilosci roznych innych, nierzadko rowniez poruszajacych sie zrodel dzwieku. Napewno masz kilka takich w pamieci, ktore wyrozniaja sie pod tym wzgledem dosyc mocno. Zaloze sie ze w przypadku tych nowszych ( gora 2-3 letnich), znajdziesz wiekszosc z nich na liscie mixow Dolby Atmos.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, tak. Miliony much nie mogą się mylić ;)

Raccoon, Transy, to absolutny must have do testowania surroundów.
Od lat to wałkujemy. Dziwią mnie osoby które inwestują w KD (w tym drogie kable) a tyły traktują po macoszemu. To równie istotny element KD jak fronty, czy central. Nie ma i nie powinno tu być żadnych kompromisów.
Myślę, że sporo osób zdziwiłoby się ile wnoszą tylne skrzynki.
Gdybyś jednak celował kiedyś w system 7.1, to polecam chociażby "Tron", idealna "kompozycja" i wrażenia o wiele lepsze jak 5.1
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupię kupię, wszyscy jesteśmy poniekąd muszkami, tyle, że nie każda muszka siada na wszystkim ;)
Co do Transów, dla mnie to taka ikona techniczna, sporo wniosła w wspomnianym temacie surroundów.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Może niektóre muszki powinny mieć więcej dystansu do filmów...:)
Co do Transów,to jeszcze dochodzi świetna gra aktorska Shia,o której dzisiaj wspominaliśmy :D:mrgreen:;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Armanig, Tron mam (w 3d). Co do głośników to nie mam fizycznej możliwości na 7.1. Finansowo to miałbym na wczoraj :)

Przyznam Ci jedno. Co do oceny filmów zgadzamy się w 51%. Co do oceny kwestii technicznych w 101%. Uważam że masz bdb skalibrowane tv i ampli. Piszesz z sensem. I zgodnie z prawdą. Tak sobie myślę że mógłbym Cię kiedyś nawrócić na 3d. Pokazałbym jak to potrafi wyglądać i kupilbys temat :) W przeciwieństwie do niektórych osób na forum (trochę się narażam) kleisz temat "wrażeń lepszych niż w kinie".

Niniejszym potwierdzam: Transy i Epicentrum to dziś najwyższa liga pod kątem audio w domu.

EDIT: czy się chce czy nie, fakt jest faktem. Dobrze kupione, dobrane, ustawione i skalibrowane kino domowe może z pewnych filmów wyciągnąć "wartość dodaną", której nie odnajdziemy w tv czy na "laptopie". A wtedy ocena może być diametralnie inna. Ale to trzeba samemu sprawdzić :)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Może niektóre muszki powinny mieć więcej dystansu do filmów...:)
Co do Transów,to jeszcze dochodzi świetna gra aktorska Shia,o której dzisiaj wspominaliśmy :D:mrgreen:;)
Piramida, nie umiem odczytać czy to na poważnie czy drwina, ale naprawdę podtrzymuję swoje zdanie. Moim zdaniem zagrał pierdolowatego malolata genialnie :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Hmmmmmm...Furia, to świetny film i najlepsza gra aktorska jaką widziałem. :mrgreen::grin::wink:

83788253.gif


:-D:mrgreen:;)
 
Do góry