Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

pantomima

Banned
Hahaha... I o to kaman :-D cały jego urok tkwi w tym że odbiega od normy ;-) odpal sobie pierwszy odcinek 6go sezonu aby ogarnać klimat.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Californication, rewelacja. Jeden z lepszych seriali. Duchovny swietnie sie odnajduje w swoich podbojach.
Twin Peaks, hmm, szczerze? Widziałem może kilka odcinków i do dziś nie wiem o co tam chodziło. Myśle ze kiedyś sie przeproszę z tym serialem.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Polecę od pierwszego sezonu,pewnie w 2 -3 tygodnie będę miał zaliczony szósty.
Zastanawiam się tylko czy z lektorem czy napisami.
Ogólnie wolę napisy,ogarniam z 50-70 % tego co mówią po angielsku ale jak oglądałem Grę o tron (zachciało mi się wersji 1080p) to szlag mnie trafiał.
Jakieś mało znane słówka,co chwila gadki o spiskach,konspiracji,przez cały czas trzeba było czytać i uciekał mi trochę obraz....
 

pantomima

Banned
Twin Peaks według mnie jest bomba ! Zakręcony na maxa,momentami polewkowy,specyficzny,klímatyczny -żeby opisać fenomen tego serialu trzeba było by sie zatrzymać na każdej postaci,każdym wątku ktorych jest mnóstwo(pomijając trzon jakim jest oczywiście śmierć Lory), a to by zajęło mnustwo czasu.
Armanig- aż nie wierzę że odpuściłeś Twin Peaks ...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie ja nie toleruje tlumaczenia, ale Californication ogladalem z lektorem.
Jest ok. Dla przykladu Soprano, juz tylko z napisami.
 

WiTT

New member
Bez reklam
A Two And A Half Men? :D

A propo polskich produkcji - inny przykład kanał Domo+, lubię programy amerykańsko-kanadyjskie które tam są odnośnie dekoracji, modernizacji, odrestaurowania, kupienia za grosze staroci i ich odnowienia. Te programy są prowadzone z luzem, kreatywnością, wyobraźnią ale z zachowaniem smaku, jakiś zasad aranżacji itp. A polskie odpowiedniki takich programów? Wypindrzone laski, udające ahy i ohy, zachwyty nad meblami...z ikei lub innych brw etc. jak się później okazuje, sztuczność prowadzenia, wymuszone i nieśmieszne żarty... aż się przykro robi jak widzę te programy. A już największą "gwiazdą" (albo jak to się ostatnio mawia: mająca w Polsce status gwiazdy :D ) jest Dorota Szelągowska.
Co my jako naród tak mamy, udajemy kogoś/coś kim/czym nie jesteśmy. Taka sztuczność zawsze, na pokaz. Broń Boże pokazać prawdziwego siebie. Ehh..
 

pantomima

Banned
A Two And A Half Men? :D

A propo polskich produkcji - inny przykład kanał Domo+, lubię programy amerykańsko-kanadyjskie które tam są odnośnie dekoracji, modernizacji, odrestaurowania, kupienia za grosze staroci i ich odnowienia. Te programy są prowadzone z luzem, kreatywnością, wyobraźnią ale z zachowaniem smaku, jakiś zasad aranżacji itp. A polskie odpowiedniki takich programów? Wypindrzone laski, udające ahy i ohy, zachwyty nad meblami...z ikei lub innych brw etc. jak się później okazuje, sztuczność prowadzenia, wymuszone i nieśmieszne żarty... aż się przykro robi jak widzę te programy. A już największą "gwiazdą" (albo jak to się ostatnio mawia: mająca w Polsce status gwiazdy :D ) jest Dorota Szelągowska.
Co my jako naród tak mamy, udajemy kogoś/coś kim/czym nie jesteśmy. Taka sztuczność zawsze, na pokaz. Broń Boże pokazać prawdziwego siebie. Ehh..


Popieram w 100 % - dodam tylko ze ta sztucznosc ' brak polotu odzialowywuje na wszystkie polskie produkcje .

krzysztofradio - House of Lies - ten serial wymiata ;)
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Twin Peaks jest genialnym serialem, pokręconym jeśli chodzi o wątki i fabułę, ale na tym właśnie polega geniusz tego serialu i jego reżysera Davida Lyncha.
A muzyka autorstwa Angelo Badalamenti cały czas gości u mnie w sekcji "ulubione". Majstersztyk!
 

szubert

New member
Ja również polecam poczynania Hanka w Californication.

Kiedyś też obejrzałem wszystkie odcinki "Bez skazy" - o chirurgach plastycznych - śmiało mogę polecić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiciu, z tym zachowaniem "smaku" w programach "dekoracyjnych" z USA czy UK, to ja bym polemizowal. Nie twierdze ze zawsze, ale zazwyczaj wieje tam tandetą.
Tez ogladam tez wszystkie programy i mi te metamorfozy nie zawsze sie podobaja, czesto z brzydkiego pomieszczenia, powstaje jeszcze gorsze.
Szczytem sztucznosci, jest Amerykanski program "Dom nie do poznania", wysylaja rodzine na przymusowy urlop, a sami w kilka dni stawiaja nowy (lub odnawiaja), prowadzacy przechodza samych siebie, mam wrazenie ze rywalizuja miedzy soba na ilosc wylanych łez. Zenada i omijam z daleka takie programy. Plusem jest to ze faktycznie te domy wygladaja super, a caly program ratuje szczytny cel, pomagaja poszkodowanym rodzinom i to jest bardzo ok.
Natomiast te Brytyjskie programy, gdzie biora stara komode, "odnawiaja" a nastepnie maluja jakies kwiatki na niej (nazywajac to potem kreatywnoscia) to nie dla mnie. Jestem zwolennikiem DIY w domu, ale z smakiem, a w tych programach nic ciekawego nie ma.
Za to rewelacyjny program to: "Wielkie projekty" z swietnym prowadzacym Kevinem McCloud, rewelacja i pelen profesjonalizm. Ogladam od lat.
Wszystkie programy typu "American Chopper" ten ogladalem przez lata, Wojny Magazynowe, Gwiazdy Lombardu, Warsztat Danny'ego, Amerykanscy naprawiacze i cala reszta podobnych programow, jak najbardziej super. Ja bynajmniej zawsze ogladam. Cieszy fakt, ze sa w HD ;)
Z Polskich lubie jeszcze Dekoratornie, czasem sie trafi jakas nowosc, nie jest zly tez Dom&Wnetrze Ewa Mierzejewskiej, bylo kilka bardzo fajnych mieszkan i tylko one mnie interesuja.
Fakt, tez mnie smiesza te zachwyty nad krzeslami po 5tys. i lampami po 7tys., ale nie o to chodzi, ja patrze na efekt finalny mieszkania, a trafiaja sie tam faktycznie perelki. Wole te mieszkania, jak te ktore widze w programach z UK/USA ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dekoratornie i onne wnetrzarskie programy tez bardzo lubie. Zawsze mozna cos podpatrzyc. Nie ktore wykonczenia mnie nie kreca, ale mam kilka perełek. Np. bardzo podobała mi się sypialnna, nie pamietam, ktory odcinek, ale zrobili pnele 3D, ciemny wystoj, i na jednej ze scian dwa dlugie pasy luster, ktrore dawaly swietny efekt optyczny poszerzenia. Moze tapeta i meble to nie moj gust, ale akurat to wnetrze mi sie podoba,a ze jestem przed etapem projektowania sypialni, sprobuje przemycić trochę pomysłów.
Kurcze, za chile zrobimy z tego tematu rowniez watek designerski :D
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    55,7 KB · Wyś: 130
  • 10.jpg
    10.jpg
    37,5 KB · Wyś: 111
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczytem sztucznosci, jest Amerykanski program "Dom nie do poznania", wysylaja rodzine na przymusowy urlop, a sami w kilka dni stawiaja nowy (lub odnawiaja), prowadzacy przechodza samych siebie, mam wrazenie ze rywalizuja miedzy soba na ilosc wylanych łez. Zenada i omijam z daleka takie programy. Plusem jest to ze faktycznie te domy wygladaja super, a caly program ratuje szczytny cel, pomagaja poszkodowanym rodzinom i to jest bardzo ok.

Może wyglądają super w TV. Widziałeś kiedyś Armanig aby w tydzień powstał dom od podstaw i to jeszcze z wykończeniem wszystkich pokoi, umeblowaniem, mediami itd? Takie cuda to chyba tylko w Stanach:) Osobiście bym się bał, że w sobotni, piękny wieczór bym stracił delikatnie pion i przeleciał przez te wszystkie pokoje znajdując się przed domem. U mnie kuchnię robili 4 dni:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
House of Cards popieram. Oglądałem w życiu dużo, ale to jest... NUMER 1 jeśli chodzi o dialogi. Obawiałem się, że będzie pogmatwany politycznie, ale trochę skupienia w czasie seansu i wszystko jest jasne. REWELACJA. Polecam wszystkim.

Co do "cukierkowatości" seriali TVN. Mi się podoba - i tyle.

armanig: "kiła, mogiła, szaro, brudno" owszem, są takie miejsca. Ale są i takie jak w serialach TVN. Ja lubię Pitbulla za brud, za to samo lubię Odwróconych, ale... za cukierkowatość lubię TVN ;P Nie wiem co się tak w ogóle przyczepiliście, że "kiła i mogiła w Polsce i w Warszawie". Jak ktoś mieszka w wielkiej płycie, pracuje w Biedronce, jeździ tramwajem i zastanawia się dotrwać do 1szego - to się pewnie zgodzi. Ale to jednostronny obraz. Są i tacy, którzy nie narzekają. Nie bądźmy tendencyjni ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ktoś mieszka w wielkiej płycie, pracuje w Biedronce, jeździ tramwajem i zastanawia się dotrwać do 1szego - to się pewnie zgodzi. Ale to jednostronny obraz. Są i tacy, którzy nie narzekają. Nie bądźmy tendencyjni ;P

No, a jak ktos sie chowal na bananowym osiedlu, z pieknie przystrzyzonymi kwiatuszkami, tatus z mamusia odwozili do szkoly, a osiedle bylo strzezone, to w sumie moze miec taki obraz, dla mnie to tez jednostronny. W TVN koloryzuja te seriale, pokazuja "korporacyjne" zycie, nie podoba mi sie to.
A z reszta, co ma status materialny do tego, kazdy ma prawo do oceny. Nie chodzi o narzekanie, ale o obiektywna ocene, a im blizsza prawdy, bez manipulacji, tym bardziej wartosciowa.
W TVP wszystkie seriale, sa o wiele bardziej wiarygodne, bez tego przesadnego "slodzenia", jeszcze te celebryty nasze sezonowe.
Polska to piekny kraj (zadna kila, mogila) tylko zle zarzadzany (mam tu na mysli obecnie powstajaca "nowa" architekture) ale Warszawa to nie tylko 3 blyszczace wiezowce na krzyz (w kolko pokazywane w TVN i wszystkich ich produkcjach), a cale miasto, ktore jest zaniedbane, oblepione reklamami, stylistycznie jeden wielki misz masz. Place wysokie podatki i mam prawo do oceny, szczegolnie jak jade autem po dziurawej drodze w centrum miasta.
W kazdym badz razie, ja sie chowalem wlasnie w takiej wielkiej plycie, wiem tez jak wyglada zycie na "bananowym osiedlu" i czasem mam wrazenie, ze ci ludzie sa oderwani od rzeczywistosci ;)
Wole Polska wies, ludzie jacys tacy bardziej zyciowi, normalniejsi :) a jak ktos mysli ze Wawka wyglada tak jak na tych serialach, a siedzi w malej miejscowosci i jeszcze tu nie byl, to niech sie 10x zastanowi, czy warto uczestniczyc w tym wyscigu szczurow ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry