Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
też przez długie lata oglądałem chyba wszystkie animacje, przynajmniej Disneya/Pixara. Chyba niestety już wyrosłem. Może dlatego, że dzięki małemu brzdącowi mam to na co dzień ;) Chyba mi się przejadło.
Ale polskie żarcie i kobiety - ba :D
Co do dubbingu - bywa, ze jest dobry, np.. jakieś Shreki, itp., ale jeśli angielski na tyle pozwala, dialogi w animacjach sa szczególnie fajne w oryginalne. Tak jak w wielu animacjach - dialogi są dla dorosłych, często humor ukierunkowany ironicznie na aktualną sytuacje polityczną itp.
Fajna sprawa.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Piramida: "Dobre polskie to są dupy"
Pantomima: "Proste"

Ubawiłem się :) Często spieramy się tu na forum o wiele rzeczy związanych z RTV, ale są pewne tematy co do których zawsze się zgodzimy :) A ta rozmowa powyżej przypomniała mi klimat Beavisa i Buttheada ;P Hehehehe.

Co do dubbingu - nie lubię :) Zdecydowanie wolę oryginał.

I na koniec - trochę pewnie wstyd i się będą co niektórzy śmiać, ale... oglądamy z żoną seriale na TVN: Lekarzy i Prawo Agaty (Przepis na Życie "zdebilowaciał", więc odpuściliśmy). Ogląda ktoś. Pomijając temat fabuły (nie każdy lubi takie quasi telenowele), TVN jak zwykle trzyma poziom. DD 5.1, super obraz. Scenografia, zdjęcia, muzyka - pierwsza klasa. Nawet gra aktorów nie razi :) I tak, piszę to po to, aby znów pochwalić TVN :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raccoon, ja to juz od dawna walkuje i ciesze sie ze mam kompana ktory to potwierdza. TVN HD wymiata! ;) To absolutna prawda, z tym ze ja tu mam na mysli jakosc toru video i ew. audio, natomiast co do wartosci prezentowanych programow, czy tez seriali, to zdecydowanie wole te na TVP, czuc inny klimat tych produkcji, Pitbull, Paradoks, Oficer, Glina. Obsada tez jakas ciekawsza, jak np. Radziwilowicz czy Stuhr, a swoja droga bylem z nim w kinie ostatnio ;)
Sporadycznie ogladam polska tv, ale przy tych serialach zawsze zostaje. Zeby bylo uczciwie, TVN HD, to nie jest jedyny kanal ktory ma rewelacyjna jakosc.

Wnioskuje po opiniach, ze Wawa ma lepszy sygnal. Wiekszosc tu narzeka na jakosc, a ja (czy Ty) przeciwnie, ostatnio jeden z kolegow na forum wlasnie poruszyl ten temat, piszac ze Warszawa ma "lepiej", nie wiem czy to prawda, chcialem sie dowiedziec, ale sie nie udalo, byc moze ze cos w tym jest (?)

Jak juz jestesmy przy kobitkach, epicki filmik :D (wkretka i ukryta kamera) cala prawda, niestety :) :
http://www.youtube.com/watch?v=0iyeUcFKRv4
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No dobrze, ja tez się przyznam. Serialow co prawda nie oglądam, ostatni to 39.5, którego baaardzo lubiałem, ale najbardziej 1 sezon. Utozsamialem się z nim, tym serialem, było tam wiele watkow z moich młodzieńczych lat, muzyka, koncerty, zespoły, studia nagraniowe, fajna muza i wariackie imprezy, ale przyszedł czas wydoroslec.

Lubie tez programy typu X Faktor, Must Be The Music oraz The Voice Of Poland. JEdnak jeśli chodzi o audio, to moim zdaniem (porownujac tylko te programy) na TVP jest najlepsza jakość, potem TVN - nie wiele ustepuje, natomiast muzyka w Polsacie to porazka - plasko, nieporywa.

Nie smiejscie się tak głośno :D

CO do jakości TVN - zgadzam sie z Wami. To moja najlepsza stacja, jeśli chodzi o audio jest OK, w przeciwieństwie do POLSATU.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
X-Factor ma super dźwięk na TVN HD. Jeśli dobrze pamiętam to pierwsze odcinki (eliminacje) są w DD 2.0, a od momentu jak chodzą odcinki na żywo jest już 5.1 :) też z żoną oglądamy i jest to jedyny talent show dla nas :) właśnie za jakość dźwięku i sposób realizacji :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oficjalny trailer Captain America: The Winter Soldier Captain America The Winter Soldier trailer UK -- Official Marvel | HD - YouTube
Może być niezły,trochę fajnych efektów ale jak dla mnie z filmów Marvel'a najlepszy klimat miał X-men 1 i 2.
Większość z pozostałych jest po prostu za dziecinna,w szczególności Fantastyczna czwórka.
Osobiście polecam również Watchmen - Strażnicy wersję ostateczną trwającą 215min (przeplatająca się w niej animacja Tales of the Black Freighter jest nieźle zryta :))
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
ja te programy lubię tylko na etapie kastingów, później staje się strasznie nudne:p

Na Fox Life leci trzecia edycja X Factora made in Usa akurat dziś o 21.00-tam nie ma nudy ,zupełnie inny klimat ,nie to co w pl edycji - czyli wszystko sztucznie napompowane... A co - może nie ?;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie jedyny program ktory moglem strawic, to byl ten w ktorym wystepowal Adam Darski "Nergal", swietny koles, a tak to takie pitu pitu ;)
Smiesza mnie jeszcze te seriale na TVN, szczegolnie jak widze te piekne ujecia Warszawy i zycia "wielkomiejskiego", mieszkancy malych miejscowosci naogladaja sie takich widoczkow i mysla ze tu jest Las Vegas, a w rzeczywistosci, syf kila i mogila. Potwierdzaja to ludzie ktorzy pozjezdzali do "Wawki" za praca. Tylko TVN tak koloryzuje realia, w serialach TVP czuc inny klimat (jak dla mnie jest to blizsze prawdy) i to wlasnie rozni te dwie stacje i ich produkcje. Takie moje skromne zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja ogólnie nie oglądam takich programów ale pantomima ma rację.
Praktycznie wszystko jest zerżnięte z innych krajów gdzie o niebo wygląda to lepiej....
 

pantomima

Banned
Poprostu zero pomysłu na stworzenie własnego show -czegoś czego nie było . Droga na skruty bo tak jest najwygodniej. Niebawem na Mtv pl bedzie premiera Warsaw Shore -odpowiednik angielskiej edycji ... Takie papugowanie ... Ble
A jak coś powstanie to znika z wizji równie szybko jak się pojawiło.
I teraz mogłbym rzucić - Bo tu ... haha

Czemu to oglądam ? Bo lubie :)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
@armanig zgadzam się z Tobą,seriale i programy na TVN to padaka.
Przerost formy nad treścią.
Na TVP1 jeszcze czasami lecą jakieś dobre seriale kryminalne ale jest ich naprawdę mało,chyba wszystkie jakie wymieniłeś czyli jeden raz na rok.
TVN-u ogólnie nie lubię ,nawet Faktów nie oglądam tylko Wiadomości na TVP1,gdyż te wszystkie plotki i ploteczki jak i życie "celebrytów" mało mnie interesuje.
 

pantomima

Banned
Lubi ktoś może serial House of Lies ? Na Hbo Comedy leciał drugi sezon,leciał bo od poniedziałku już ne ma - i nie wiem ,czy to koniec czy zmienili dzień emisji... Wie ktoś coś ? :-o
 

pantomima

Banned
Czy Ci się spodoba...? Haha -obejrz ze 2 odcinki :) serial jest mega polewkowy 'zjawiskowy ! Tyle że przegapiłeś już 6 sezonów . Kiedyś nieprzepadałem za Duchownym- pomimo pozytywnych opini o Califor...uciekałem od serialu.Po kilku odcinkach pokochałem serial i bardzo polubiłem Hanka ;-)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie jak oglądałem "Z Archiwum X" 10 czy 15 lat temu Duchovny jakoś mnie nie drażnił.Nie wiem jak będzie teraz.
W ogóle przypomniał mi się inny serial - Miasteczko Twin Peaks który oglądałem jak byłem baaaaardzo mały.Ciekawe czy teraz zrobiłby na mnie wrażenie ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oooo ,widzę że w 2014 r jeszcze 7 sezon Californication.
W sumie to co nakręcili przez 6 lat można obejrzeć w 1.5 doby.
Odcinek tylko 30 min ?
 
Do góry